росія намагається врятувати свого союзника Іран від повернення санкцій “snapback”

росія намагається врятувати свого союзника Іран від повернення санкцій “snapback”
Президент Ірану Масуд Пезешкіян (праворуч) та хуйло (ліворуч). Джерело: IRNA News Agency

росія висунула проект резолюції про продовження резолюції Ради Безпеки ООН 2231, термін дії якої закінчується в жовтні, повідомляє Amwaj.media з посиланням на власні джерела. На умовах анонімності поінформовані джерела також повідомили агенції, що Китай приєднається до маневру як співавтор проекту резолюції.

Публікація Amwaj.media від 25.08.2025р.  Exclusive: Russia maneuvers to avert Iran nuclear showdown with 'snapback' extension. Скріншот.

Цей крок, схоже, покликаний запобігти неминучому протистоянню між Іраном і західними урядами.

Велика Британія, Франція і Німеччина, разом відомі як E3, дали Ірану час до 31 серпня, щоб відновити повну співпрацю з Міжнародним агентством з атомної енергії (МАГАТЕ) і знову вступити в переговори зі США, або зіткнутися з повторним введенням санкцій ООН у рамках механізму «snapback» ядерної угоди з Іраном 2015 року.

Вважається, що, запустивши механізм цього місяця, E3 намагатиметься уникнути будь-яких російських хитрощів, оскільки москва візьме на себе головування в Раді Безпеки ООН у вересні.

Проект резолюції, висунутий росією, передбачає продовження “snapback” за умови, що він не може бути запущений принаймні протягом шестимісячного періоду, який можна було б продовжувати.

Кажуть, що на нещодавніх переговорах з Іраном, організованих Туреччиною, E3 запропонувала уникнути повернення “snapback” на шість місяців в обмін на серію поступок.

За словами джерела Amwaj.media, Іран відмовився від вимог E3, заявивши, що «всі ядерні матеріали поховані під уламками» після бомбардувань США іранських ядерних комплексів у Фордоу, Ісфахані та Натанзі в червні, додавши, що Тегеран не має жодної інформації, «чи безпечні вони чи ні», ані «жодного плану щодо їх відновлення, перш ніж буде гарантія будь-якої подальшої атаки».

На цьому тлі запропонований росією проект резолюції про відтермінування “snapback” може бути політичним маневром, спрямованим допомогти очолюваній Іраном грі у звинувачення E3, якщо трійка виконає свою погрозу 31 серпня і потенційно спровокує новий конфлікт у регіоні.

Вчора президент Ірану зателефонував очільнику кремля і подякував москві за підтримку права Ірану на збагачення урану. Президент Масуд Пезешкіян заявив під час телефонної розмови в понеділок, що Тегеран ніколи не прагнув і не буде прагнути ядерної зброї, повторюючи давню позицію Ірану щодо його ядерної програми.

Пезешкіян подякував москві за підтримку права Ірану на збагачення урану, заявивши, що ядерна політика країни ґрунтується на релігійних та оборонних принципах. “Іран, виходячи зі своїх переконань і оборонної доктрини, ніколи не прагнув, не шукає і ніколи не буде прагнути до створення ядерної зброї”, – сказав він.

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
BTC
bc1qg0z99m95fte7kj8faa7h2kvnq92wvc53exe8gm
USDT
0x8676644fA7B6d328310283cAC1065Ae01d97CEe7
ETH
0xfD02863D3289416fcF50975c9DFda13623f97758