Азербайджан продовжує наступ: взяте Бала Солтанли
Бала Солтани на супутниковому знімку від Google

Азербайджан продовжує наступ на території, що були підконтрольні «Нагірно-Карабахській Республіці», наразі відомо, що вже взяте селище Бала Солтанли.

Про це повідомляє Український мілітарний портал.

Сьогодні було оприлюднено відео з азербайджанськими військовими у населеному пункті.

Село розташоване на лівому березі річки Акарі, за 30 км від зайнятого учора районного центру Зангелан.

Азербайджан втратив контроль над населеним пунктом у 1993 році. Актуальна карта бойових дій:

Учора президент Азербайджану Ільхам Алієв у своєму зверненні до нації повідомив про повернення контролю над більш ніж 20 селищами.

Перед цим відбувся вихід національних збройних сил Азербайджану до Худаферінської та Гиз-Галаської ГЕС на кордоні з Іраном на річці Аракс.

Зведення цієї споруди відбувалось у 90-х роках, вже коли Азербайджан втратив контроль над територією.

Історія будівництва станції розпочалась ще у 1988 році з підписання між СРСР та Іраном угоди про будівництво гідровузлів «Худаферін» та «Гиз-Галаси» на річці Аракс.

Худаферінська ГЕС

До розпаду СРСР у 1991 році роботи зі зведення ГЕС та і не були розпочаті, а вже незабаром у регіоні розпочались активні бойові дії між Азербайджаном та підконтрольних Вірменії збройних формувань з «Нагірно-Карабахської Республіки».

Будівництво мало відбуватися на рівноправних зобов’язаннях, а експлуатація станцій – рівнозначно обома країнами. Саме тому проєктно передбачено зведення гідроспоруди з симетричними будівлями ГЕС – з азербайджанської та іранської сторони.

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
BTC
bc1qg0z99m95fte7kj8faa7h2kvnq92wvc53exe8gm
USDT
0x8676644fA7B6d328310283cAC1065Ae01d97CEe7
ETH
0xfD02863D3289416fcF50975c9DFda13623f97758
Популярні
Button Text