Цифри втрат артилерії Збройних Сил України у війні
Фото: З відкритих джерел

Протягом 2014-2016 років від вогню противника на Донбасі було пошкоджено 1278 одиниць ракетно-артилерійського озброєння, знищено 201 одиницю.

Про це повідомляє Defense Express з посиланням на дані Міністерства оборони України.

Найбільш потужні втрати були понесені у артилерійських системах (гармати, гаубиці і тд): пошкоджено 708 одиниць, знищено – 92. По минометах: 379 – пошкоджених, 85 – втрачених. Реактивних систем за весь час активних бойових дій було пошкоджено 191 одиниця, втрачено 24 одиниці.

Найбільше знищено озброєння в 2014 році, коли було пошкоджено 828 одиниць техніки, втрачено – 152.

Саме в цей період, за даними МОУ, українські військові найбільш активно протистояли підрозділам російської армії з допомогою артилерійської зброї. Від обстрілу противника постраждало 428 одиниць артсистем, 271 міномет і 129 РСЗВ.

У 2015 році втрати в артилерії різко зменшилися через ефективні дій ЗСУ, планування і відведення військ.

Тоді було втрачено 404 одиниці техніки.

У 2016 році від лінії зіткнення були відведені артилерійські знаряддя калібром понад 100 мм, що знову зменшило показники втрат.

Важливе пояснення

Пошкодженою бойовою одиницею вважається та, яка отримала вогневе ураження, але це пошкодження усувається під час ремонту. Знищеною ж вважається та одиниця, яка отримала пошкодження, після якого відремонтувати її неможливо.

Важливо розуміти, що пошкодження або знищення певної одиниці не означає автоматичне знищення або поранення її екіпажу.

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
BTC
bc1qg0z99m95fte7kj8faa7h2kvnq92wvc53exe8gm
USDT
0x8676644fA7B6d328310283cAC1065Ae01d97CEe7
ETH
0xfD02863D3289416fcF50975c9DFda13623f97758
Популярні
Button Text