Аналіз супутникових знімків виявив ураження головної будівлі центру космічного зв’язку «Дубна» під Москвою.
Про це свідчать знімки, отримані «Мілітарним».
На них видно почорніння покрівлі споруди, де розташовані «мізки» центру.
За результатами аналізу «Мілітарного», у ній розміщуються серверне обладнання та центр керування.
Серед іншого обладнання там є головний пульт управління, який аналізує інформацію про роботу центру, а також місця роботи операторів.
Крім того, чітко видно діру у сусідній будівлі, яка також відіграє значну роль в управлінні центром космічного зв’язку.
Нагадаємо, що 22 червня 2026 року Генштаб України повідомив про удар по центру космічного зв’язку «Дубна». Цей центр, розташований у Московській області, є найбільшим в Росії та одним із найбільших у Європі.
Він забезпечує широкий спектр завдань супутникового зв’язку, включаючи управління супутниковими лінками по всій території РФ та за її межами, а також є ключовим вузлом для розподілу державних і комерційних телевізійних трансляцій.
Об’єкт має подвійне призначення, виконуючи важливі військові та безпекові функції.
Варто зауважити, що окрім центру космічного зв’язку під Москвою, Сили оборони України також атакували інші елементи цієї системи. Так, 10 вересня 2025 року реактивні дрони уразили будівлі штабу та пункту зв’язку на території комплексу (в/ч 81415).
Ця система збирає дані з орбітального угруповання, зіставляє їх з інформацією з інших регіонів та коригує точність вимірювань і координат. Вона також відіграє важливу роль у навігації російської військової авіації, без якої виконання польотів стає складнішим.
До цього удар по кримському центру завдали у серпні 2025 року, коли дрони спецпідрозділу «Примари» уразили радіотелескоп РТ-70 та декілька радарів «Утес-Т».
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин