У Північній Кореї відбулися стрільби з нових зразків реактивних систем залпового вогню, а також їх варіантів із балістичним озброєнням.
Про це повідомляє видання Rodong.
Під час стрільб за ними спостерігав північнокорейський диктатор Кім Чен Ин. Серед показаних зразків дві колісні ракетні системи.
Одна з них, що позиціонується як аналог HIMARS, здійснила стрільбу керованими реактивними снарядами. Відповідно до заяв, установка використовує 18 напрямних для запуску 240-мм ракет та має універсальні пускові кріплення як для снарядів такого типу, так і для балістичних ракет.
За даними агентства, ракети отримали елементи штучного інтелекту та дальність понад 100 км.
Іншою установкою стала теж реактивна система залпового вогню, демонстрація якої відбулася ще 27 травня 2026 року, під час її перших стрільб. Судячи з фото, вона також має універсальні пускові кріплення.
Оскільки під час травневих стрільб система здійснила запуски реактивних снарядів, тоді як під час випробувань у червні, з цієї ж платформи запустили балістичну ракету.
Варто зауважити, що цю систему вперше показали під час параду, присвяченого 80-й річниці заснування Робітничої партії Кореї.
Тоді через дивне розміщення пускової установки припустили, що система є певним аналогом ізраїльської далекобійної системи Spike-NLOS, а антена призначена для підтримки двостороннього зв’язку з ракетою або дроном, здійснюючи корекцію її польоту, а можливо, і управління. Пусковий комплекс розміщений на триосьовому шасі та обладнаний пусковою установкою з 22 направляючими.
Втім, випробувальні стрільби не підтвердили це припущення.
Окрім стрільб із нових реактивних систем, відбулися й показові стрільби із самохідної артилерійської установки М-2018 калібру 152 мм — як прямою наводкою, так і навісом.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин