США припиняють ротацію стратегічних бомбардувальників на Гуамі

США припиняють ротацію стратегічних бомбардувальників на Гуамі
Бомбардувальник B-52 у супроводі винищувачів Фото: ПС США

Командування Глобальних ударів ПС США заявило про припинення ротації стратегічних бомбардувальників на Гуамі по програмі Continuous BomberPresence.

Про це повідомляє ресурс Air Force Times.

Практику підтримувати постійну присутність на ротаційній основі стратегічних бомбардувальників на авіабазі Андерсен США почали в 2004 році.

Тепер Вашингтон переходить до моделі розміщення стратегічних бомбардувальників більш розосереджено в регіоні в разі потреби.

Гуам перебуває в зоні дії китайських балістичних ракет середньої дальності DF-26. Тим самим американці побоюються можливості превентивного удару по авіабазі Андерсен в разі початку війни між США і КНР.

Boeing B-52 Stratofortress. Фото з вільних джерел.

До цього 13 квітня на авіабазі Андерсен відбулася демонстрація за участю 5 бомбардувальників В-52Н, БПЛА типу RQ-4 та MQ-4, дозаправників KC-135.

Літаки одночасно перебували на злітній смузі, демонструючи готовність піднятися в повітря в найкоротший термін в разі потреби.

16 квітня 5 бомбардувальників В-52Н перебазувалися із бази Андерсен до бази Мінот в Північній Дакоті.

Тим самим США реалізують підхід, який був вперше сформульований в Стратегії національної оборони 2018 року щодо необхідності відмови від рутинних практик і переходу до більш неочікуваних для потенційних ворогів кроків.

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
BTC
bc1qg0z99m95fte7kj8faa7h2kvnq92wvc53exe8gm
USDT
0x8676644fA7B6d328310283cAC1065Ae01d97CEe7
ETH
0xfD02863D3289416fcF50975c9DFda13623f97758
Популярні
Button Text