Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що російський ракетний комплекс «Орешник» уже перебуває на території країни та заступає на бойове чергування.
Про це він повідомив у коментарі російському державному агентству РИА Новости, зазначивши, що розгортання комплексу відбулося «з учорашнього дня», зазначили, зокрема в meduza.io.
Раніше прессекретарка Лукашенка Наталія Ейсмонт заявляла, що «Орешник» буде поставлений на бойове чергування в Білорусі у грудні, а створення умов для його розміщення добігає завершення.
За її словами, після цього «усі розмови про те, бути чи не бути “Орешнику” в Білорусі, вичерпані».
Лукашенко, коментуючи розміщення комплексу, стверджував, що воно не є проявом агресії, а розглядається Мінськом як «відповідь на ескалацію та сучасні загрози в регіоні».
Він також заявляв, що Білорусь може відмовитися від розміщення «Орешника», якщо європейські країни припинять розгортання нових ракетних систем.
Раніше президент РФ Володимир Путін повідомив, що перший серійний ракетний комплекс середньої дальності «Орешник» уже виготовлено та передано Збройним силам РФ.
За словами Путіна, один із таких комплексів уже застосовувався Росією у війні проти України, а ще один планувалося направити до Білорусі.
У вересні на території Білорусі відбулися спільні російсько-білоруські стратегічні навчання «Захід-2025».
Під час маневрів, за офіційними повідомленнями, відпрацьовувалося планування можливого застосування балістичної ракети «Орешник».
Ракетний комплекс розглядається як носій, здатний нести ядерну боєголовку, що суттєво підвищує рівень воєнних загроз у регіоні.
Нагадаємо, нещодавно Лукашенко «спалив» як виглядає «Орешник».
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин