За наказом самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка білоруські військові продовжують роботу над створенням Південного оперативного командування на українському напрямку.
Про це повідомив офіційний канал Об’єднаного перехідного кабінету Білорусі.
За оцінками білоруських опозиціонерів, у результаті його створення загальна чисельність Збройних сил має зрости до близько 80 тисяч осіб.
Офіційно про його створення Лукашенко заявив ще 26 травня 2022 року на нараді в Міноборони Білорусі. Тоді він назвав український напрямок «новим фронтом» і сказав, що разом із Західним та Північно-західним оперативними командуваннями має з’явитися «південне крило».
Також він заявляв, що ще до створення командування білоруські військові вже «вимушені» відпрацьовувати «захист» південних рубежів.
Наразі у складі Сухопутних військ Збройних сил Республіки Білорусь є два оперативні командування: Західне оперативне командування зі штабом у Гродно та Північно-західне оперативне командування зі штабом у Борисові.
До складу кожного командування входять управління командування, дві механізовані, артилерійська бригада та інженерна бригада або полк, полки матеріального забезпечення, зв’язку та зенітний ракетний полк, центр технічного забезпечення, батальйони РЕБ, охорони та обслуговування, окрема рота спеціального призначення, загальновійськовий полігон, госпіталь тощо.
Наразі немає інформації, якою саме буде структура нового командування. Деякі білоруські пропагандистські ресурси стверджували, що у складі Південного оперативного командування може бути не дві, а три механізовані бригади.
З них дві будуть «важкими» — матимуть на озброєнні бойові машини піхоти БМП-2 і танки Т-72Б, а третя — «легкою», з бронетранспортерами БТР-82А.
Також повідомлялося про плани створити у структурі нового командування ракетну військову частину з ОТРК «Искандер» та батальйон радіаційного, хімічного та біологічного захисту.
Відтоді публічно про створення нового командування повідомлялося небагато. Так, відомо, що у державній інвестиційній програмі на 2023 рік передбачено будівництво в Гомельській області полігону та військового містечка. Будівництво цих об’єктів заплановане на 2023–2027 роки.
Окрім того, наприкінці березня 2023 року стало відомо про формування у Лунінці 56-го зенітного ракетного полку. Однак якщо у складі наявних командувань Сухопутних військ зенітні ракетні полки озброєні ЗРК малої дальності «Оса-АКМ», то 56-й озброєний ЗРК середньої дальності С-300ПС та підпорядкований командуванню ВПС і військ ППО. Таким чином, імовірно, його не планують включати до складу Південного оперативного командування.
Нагадаємо, що на початку 2026 року стало відомо, що Білорусь планує збудувати п’ять нових прикордонних застав у Гомельській та Брестській областях на кордоні з Україною.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин