41-ша окрема механізована бригада ЗСУ отримала першу партію бронемашин «Новатор-2», придбаних за кошти від волонтерського збору, який підтримало ДБР.
Про передачу машин повідомила компанія «Українська бронетехніка», яка є їхнім виробником.
До ініціативи, яку оголосили у січні цього року, долучилися тисячі українців, представники бізнесу, волонтери, співробітники Державного бюро розслідувань та партнери проєкту.
Загалом вдалося зібрати понад 90 мільйонів гривень. За ці кошти для бригади виготовлять загалом 7 броньованих автомобілів.
У компанії повідомили, що перші 4 машини вже найближчим часом вирушать до військових, ще три перебувають на завершальному етапі виробництва.
За словами військових, бойова техніка виконуватиме завдання на Куп’янському напрямку.
«…у 2024-му в Часовому Яру «Новатор» витримав удар FPV-дрона, коли я перебував усередині. Тому довіряю цим машинам. На Куп’янському напрямку вони допоможуть безпечно доставляти особовий склад до точок спішування, що сьогодні є одним із ключових завдань бронетехніки», – зазначив заступник командира 41 ОМБр полковник В’ячеслав Гребенніков.
Створений з урахуванням реального бойового досвіду, бронемашина «Новатор-2» вміщує 10 військовослужбовців, має високий рівень захисту екіпажу та десанту, потужний двигун й підвищену прохідність.
В рух машину приводить 8-циліндровий двигун об’ємом 6,7 літра з потужністю 300 кінських сил, «Новатор» має автоматичною коробкою передач. Машина обладнана технологією Run-flat, яка допомагає їздити з пошкодженнями коліс.
Ця модифікація вітчизняної бронемашини використовує колісне шасі Ford F-550.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин