У Росії стався новий радіоактивний витік – радіонуклідною станцією Міжнародної системи моніторингу ОДВЗЯВ RN63 (Швеція) виявлено сліди ізотопів Цезію-134, Цезію-137 та Рутенію-103.
Про це повідомляє Головний центр спеціального контролю.
Сліди було виявлено 23 червня 2020 року під час чергового моніторингу.
Це не природні радіонукліди, вони асоціюються з процесом ділення ядер.
«Рівень хоч і перевищує звичайний, але не є шкідливим для здоров’я людини,» – заявив виконавчий секретар Організації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань.
Ймовірна область, звідки можливий був викид радіонуклідів показана на карті жовтим.
Нагадаємо, що під час невдалого пуску ракети у серпні 2019 року на півночі Росії стався вибух на військовому полігоні.
Тоді за офіційною інформацією загинуло двоє військових, також відомо про поранення шістьох осіб – військових та представників підприємства розробника.
Через вибух район Двінської затоки Білого моря закрили на місяць для вільного плавання, а на Заході заявили про те що у Росії стався новий радіоактивний витік підтверджуючи це даними моніторнгу.
У жовтні 2019 року у Російській Федерації на навчаннях під командуванням президента Володимира Путіна зірвався ракетний пуск, тоді атомний підводний крейсер К-44 “Рязань” здійснив лише один пуск міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) Р-29Р, а не два як анонсувалося раніше.
Зокрема, друга ракета не вийшла з шахтної пускової установки, а підводний човен повернувся з невідстріляною ракетою.
За даними джерел, нештатна ситуація могла статися через відмову деяких систем підводного човна. Ракети даного типу знаходяться на озброєнні понад 40 років.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин