НАТО відправляє контргібридну команду до Чорногорії

НАТО відправляє контргібридну команду до Чорногорії
Чорногорія-НАТО

Перша контргібридна команда НАТО, яка займається боротьбою з гібридними загрозами, буде відправлена до Чорногорії.

Про це повідомляє Балканський оглядач

У липні 2018 року лідери НАТО домовились створити подібні групи підтримки, які надають союзникам за бажанням індивідуальну допомогу в підготовці та реагуванні на гібридні заходи.

Цього року Чорногорія прийняла Стратегію національної безпеки, зазначивши, серед іншого, що глобальне безпекове середовище є складним та підлягає непередбачуваним змінам та інтенсивному впливу тенденцій глобалізації. Для нього характерні переважно нетрадиційні, асиметричні та гібридні загрози, йдеться у документі.

“Команди підтримки гібридних систем – це новий інструмент для Альянсу, який допоможе союзникам навчитися краще готуватися та захищатися від гібридних загроз”, – розповів чорногорським медіа представник НАТО.

Страхіня Булаїч, депутат від проросійського «Демократичного фронту» чорногорського парламенту впевнений – представники НАТО йдуть до Чорногорії «не для захисту, а для ведення гібридної війни у всіх її формах проти Росії».

Декан факультету безпекових наук університету в сусідній Республіці Сербської (Боснія і Герцеговина), професор Предраг Чераніч заявив місцевим медіа, що команда НАТО в Чорногорії буде працювати не тільки проти Росії. На Балканах головні цілі – Сербія та православ’я, вважає він.

У червні 2017-го року Чорногорія стала 29-ю країною учасницею Північно-атлантичного Альянсу.

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
BTC
bc1qg0z99m95fte7kj8faa7h2kvnq92wvc53exe8gm
USDT
0x8676644fA7B6d328310283cAC1065Ae01d97CEe7
ETH
0xfD02863D3289416fcF50975c9DFda13623f97758
Популярні
Button Text