Курсанти-водолази спустилися на максимальну глибину
Підйом водолазів після пірнання Фото: Школа Військових Водолазів

В ході базового курсу у новоствореній Водолазній школі ВМС ЗСУ України слухачі-водолази здійснюють спуски на максимальну встановлену глибину.

Про це повідомляє Школа військовий водолазів.

Під час нещодавнього випуску водолази здійснювали спуск на глибину 30 метрів у кількості до п’яти разів.

Однією з основних вимог курсу було саме практичне навчання: не умовні, а саме фактичні водолазні спуски в умовах відкритого моря на максимально встановлену глибину.

“Раніше, ще до війни, існувала згубна практика втановлення максимальної глибини «на папері». Що це значить? За результатами навчання, водолаз отримував формальний допуск до робіт на глибині до 60 метрів. А практичного досвіду занурень він мав хіба метрах на десяти, тому що це максимальна глибина полігону у Стрілецькій бухті. А виводити в море водолазне судно було занадто дорого, та цим і не переймались. Та цього разу на глибину йшли насправді – на 30 метрів. Це новий встановлений стандарт для спусків в автономному спорядженні (акваланг). До речі, умовами нової Водолазної школи відтепер передбачено: за весь курс навчання кожен із водолазів мусить спуститися на таку глибину до п’яти разів.”, – розказав розказав куратор проекту Школи військових водолазів Костянтин Миргородський

Курсанти Водолазної школи на борту Нетішин (A700)

В якості платформи для пірнання використовувався спеціальний морський водолазний бот «Нетішин» (A700), який був відновлений спільними силами держави та волонтерів.

Весь особовий склад Водолазної школи ЗСУ вийшов у визначений район моря з 30-метровою позначкою по ґрунту, куди і здійснювали спуски водолази на максимальну глибину.

На місці було розгорнуто водолазну станцію, на судні підготували чергову барокамеру. Під воду йшли трійками: 2 курсанти + інструктор. У цілому, під воду ходили сім пар курсантів.

“Барокамеру підготували на випадок аварійної ситуації. За нормальних же умов, підйом з такої глибини довелося провадити з дотриманням усіх правил декомпресії. Згідно ретельно прорахованого режиму та з відповідними зупинками, лише підіймалися на поверхню курсанти по двадцять хвилин. Режим декомпресії був максимально безпечним. А взагалі на нас чекає впровадження нових національних таблиць декомпресії, оскільки існуючі зараз – застарілі”, – додав куратор проекту

Куратор проекту Школа Військових Водолазів - Костянтин Миргородський під час спусків

Курсанти успішно завершили курс та повернулися до своїх частин, а вже нові курсанти опановуватимуть тонкощі підводницької майстерності.

Волонтери Школи Військових Водолазів допомогли у підготовці першої групи, а також написали частину програми підготовки водолазів Водолазної школи ВМС ЗС України.

Окрім цього вони передали спеціальне спорядження – гідрокомбінезони, надувний човен, шкіперське майно, тощо. Зараз вони продовжують допомагати новоствореній школі та два рази на тиждень проводять відповідні заняття з курсантами.

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
BTC
bc1qg0z99m95fte7kj8faa7h2kvnq92wvc53exe8gm
USDT
0x8676644fA7B6d328310283cAC1065Ae01d97CEe7
ETH
0xfD02863D3289416fcF50975c9DFda13623f97758
Популярні
Button Text