Польща та Німеччина уклали нову угоду про співпрацю у сфері оборони.
Двосторонню угоду підписали міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш та міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус, повідомляє Defence24. Цей документ замінює попередню угоду між країнами, яка діяла ще з 2011 року.
За інформацією Міністерства оборони Польщі, угода охоплює розбудову спроможностей стримування, розвиток кібервійськ, а також захист критичної інфраструктури та Балтійського моря. Окремими пунктами визначено збільшення військової мобільності та охорону східного флангу Альянсу й кордонів ЄС.
Також домовилися про залучення німецьких інженерних військ до реалізації польської програми «Щит Схід». Німецькі сапери нададуть допомогу у зведенні окопів, протитанкових бар’єрів та інших ліній фортифікацій на східному кордоні Польщі.
Укладений документ має статус міжвідомчої угоди на рівні міністрів і не потребує процедури ратифікації. На відміну від польських безпекових договорів із Францією чи Великою Британією, ця угода не містить додаткових двосторонніх гарантій безпеки поза межами НАТО та не передбачає постійної присутності військ Бундесверу в Польщі.
Нагадаємо, що наприкінці травня Польща та Велика Британія також уклали договір про партнерство у сфері безпеки та оборони.
Додатково угода включає спільне проєктування та виробництво сучасних перехоплювачів для систем протиповітряної й протиракетної оборони.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин