На Одещині пройдуть випробування українських ракет

У найближчі дні на території Одеської області пройде черговий етап випробування вітчизняних ракетних систем. Про це заявив міністр оборони Степан Полторак. Урядовець повідомив:

У найближчі дні в Одеській області будуть проведені випробування двох ракетних систем і ми сподіваємося, що ці випробування будуть вдалими, що підвищить можливості та ефективність Збройних Сил України щодо захисту морського узбережжя та сухопутної території

Зі слів міністра випливає, що мова може йти про комплекс крилатих протикорабельних ракет “Нептун” та ракет для реактивної системи залпового вогню “Вільха”. Обидві системи створюються Київським конструкторським бюро “ЛУЧ”.

Крайні випробування “Нептуна” відбувалися в грудні 2018 року. Тоді Секретар РНБО Олександр Турчинов заявив про успіх. За його словами ракета влучила в ціль. Втім інформація про характер цілі була відсутня, ймовірно, мова йшла про влучання ракети у визначений квадрат акваторії, а не мішень.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: СТАЛО ВІДОМО ЯК ВИГЛЯДАТИМЕ СУХОПУТНА ВЕРСІЯ “НЕПТУНА”

У грудні також стало відомо про початок серійного виробництва ракет “Вільха” для потреб Збройних сил України. Керівник ККБ “ЛУЧ” Олег Коростельов тоді заявив про постачання до складу ЗСУ перших комплексів вже в 2019 році. Водночас, під час передачі озброєння армії в березні, Президент України Петро Порошенко згадав про модернізований варіант ракетного комплексу – «Вільха-М», який імовірно матиме більшу дальність.

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
BTC
bc1qg0z99m95fte7kj8faa7h2kvnq92wvc53exe8gm
USDT
0x8676644fA7B6d328310283cAC1065Ae01d97CEe7
ETH
0xfD02863D3289416fcF50975c9DFda13623f97758
Популярні
Button Text