У Польщі занепокоєні повною відсутністю ракет «повітря-повітря» для їхніх літаків FA-50GF та ракет середньої дальності для FA-50PL.
Про це повідомляє польське видання Defence24.
У парламентському виступі заступник міністра оборони Чезарі Томчик розкритикував спосіб закупівлі літаків FA-50, зокрема насамперед відсутність озброєння для цих літаків.
Заступник міністра заявив, що FA-50 — це «напевно, перший небойовий навчально-бойовий літак у світі (…) Тому ми маємо навчально-бойовий літак, який є навчальним, але не бойовим». З цього випливає, що літаки були придбані неозброєними.
Згідно з інформацією видання, сьогодні Польща може озброїти літаки FA-50GF ракетами «повітря—земля» AGM-65 Maverick з лазерним наведенням, звичайними бомбами Mark 82 та високоточними плануючими бомбами JDAM з дальністю польоту до 70 км.
У своїй заяві для Defence24 минулої осені підполковник Полак, речник Агентства з питань озброєння, пояснив: «У ВПС є запас боєприпасів для літаків F-16, окремі типи яких можуть взаємозамінно використовуватися в FA-50».
Єдиний виняток — ракети класу «повітря—повітря» малої дальності AIM-9 Sidewinder. Це пов’язано з тим, що FA-50GF може використовувати лише старі, зняті з виробництва версії AIM-9L і M.
Однак FA-50GF — це проміжний літак, який з часом має бути модернізований до варіанту PL. Наразі він використовується для підготовки кадрів, які, як очікується, в майбутньому літатимуть на варіанті FA-50PL. 32 машини версії FA-50PL зможуть використовувати найновішу версію ракети — AIM-9X.
Окремим питанням є інтеграція FA-50PL з ракетою середньої дальності AIM-120 AMRAAM класу «повітря—повітря», гроші на інтеграцію якої не були закладені при закупівлі. Для цього також потрібне схвалення США.
Згідно з інформацією видання, зараз досліджується можливість інтеграції. Очікується, що воно буде завершене за 3-4 роки.
Нагадаємо що Південна Корея у кооперації з Німеччиною розробить полегшену версію крилатої ракети Taurus для винищувача FA-50.
Згідно з контрактом, підписаним між компаніями у жовтні 2023 року, очікуваний термін розробки становитиме три роки.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин