Дев'ять держав Балтії спільно закуповуватимуть морські міни - Мілітарний
Дев’ять держав Балтії спільно закуповуватимуть морські міни
Дев’ять держав Балтії спільно закуповуватимуть морські міни
Новини

Дев’ять держав Балтійського регіону спільно закуповуватимуть морські міни для захисту своїй територіальних вод.

Про це повідомляє видання Reuters.

За словами міністра оборони Бориса Пісторіуса, Німеччини та вісім інших країн, які мають вихід до Балтійського моря, прагнуть спільно закуповувати морські міни.

Це пов’язано з тим, що Росія наразі наполегливіше посідає бойову позицію у регіоні.

«Зовсім нещодавно ми бачили, як Росія намагається розширити російські територіальні води за межі Калінінграда. Ми всі безпомилково чітко розуміємо, що не допустимо такого просування», — сказав Пісторіус.

Через такі дії з боку Росії дев’ять країн Балтії, а саме Німеччина, Данія, Естонія, Фінляндія, Норвегія, Латвія, Литва, Польща та Швеція спільно закуповуватимуть морські міни.

Також міністр оборони Німеччини нагадав травневий інцидент, коли російські прикордонники витягли навігаційні буї з естонського боку річки Нарва, що розділяє дві країни.

Департамент поліції та прикордонної охорони Естонії деталізує, що російська прикордонна служба зняла двадцять чотири плавучі знаки близько третьої ранку в четвер 23 травня.

«З цією метою нам потрібні необхідні можливості для стримування та оборони, одними з яких є морські міни», — додав міністр оборони Німеччини.

Окремо треба зазначити, що через військово-морський потенціал Росії у Санкт-Петербурзі та Калінінграді представники країн НАТО бачать нову загрозу цивільному судноплавству, яке проходить через Балтійське море, та підводним комунікаційним системам.

Спільна закупівля морських мін в одного виробника забезпечить зменшення витрат на закупівлю, а також поліпшить можливості з їх ремонту, логістики та обслуговування.

Раніше «Мілітарний» повідомляв, що у 2021 році Військово-морські сили Естонії вже здійснювали поповнення своїх запасів морських мін.

Тоді були закуплені морські міни під назвою PM16 (Blocker) виробництва фінської компанії Forcit Defence.

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
ETH
0x6db6D0E7acCa3a5b5b09c461Ae480DF9A928d0a2
BTC
bc1qv58uev602j2twgxdtyv4z0mvly44ezq788kwsd
USDT
TMKUjnNbCN4Bv6Vvtyh7e3mnyz5QB9nu6V
Популярні
Button Text