Росія продемонструвала новий бронетранспортер - Мілітарний

Росія продемонструвала новий бронетранспортер

Росія продемонструвала новий бронетранспортер
Росія продемонструвала новий бронетранспортер
Новини

Російський оборонно-промисловий комплекс продемонстрував зразок нового бронетранспортера БТР-82, який був створений за досвідом російсько-української війни.

Фото оприлюднив Telegram-канал “Танки. История и современность. Btvt.info”.

Російські промисловці нову бойову машину позиціонують як модифікацію вже добре відомого бронетранспортера БТР-82А, котрий, у свою чергу став розвитком ще радянського БТР-80.

Новий зразок бронетехніки приймають під вже створеним індексом, імовірно, для того, щоб обійти державні випробування, які можуть зайняти тривалий період часу.

Так званий “Бронетранспортер БТР-82А (Усовершенствованый)” – це глибоко модернізоване шасі радянського БТР-80 з новим броньованим корпусом із виходом з десантного відділення через корму. Таке нетрадиційне для СРСР та РФ рішення змусило перенести моторне відділення у передню частину машини справа від механіка-водія.

Вихід через задні двері має значно спростити та скоротити час десантування піхоти порівняно зі стандартними незручними боковими дверима, котрі нерідко ставали причиною травм та загибелі солдат під час бойових дій.

Виробник заявляє, що оновлений бронекорпус отримав захист від обстрілів із великокаліберних кулеметів калібру 12,7-мм.

Невідомо, чи ця характеристика стосується кругового захисту, чи лише конкретних зон броні. Проте цьому параметру, імовірно, відповідає передня проекція машини завдяки раціональним кутам нахилу передньої лобової деталі, а також рознесеному бронюванню.

Також захист машини включає протиуламковий підбій всередині корпусу, а також посилений протимінний захист у вигляді мінозахищеного дна та спеціальних енергопоглинаючих сидінь.

Озброєння оновленого бронетранспортера паредставлене все тим же одномісним бойовим відділенням БППУ з 30-мм гарматою 2А72 та спареним кулеметом калібру 7,62-мм. Модуль отримав неоднозначні оцінки за досвідом російсько-української війни через свою низьку точність та відсутність у комплектації серійних машин тепловізійних прицілів.

Маса машини зросла з 15,4 до 20 тонн порівняно з БТР-82. Проте тяга силової установки збільшилася лише до 330 к.с. порівняно з 300-сильним двигуном КАМАЗ-740.14‑300 на попередній моделі. Коробка передач – механічна п’ятиступенева.

Питання залишаються і до якості виконання представленого зразка. На фото видно погано закріплену трубу вентиляції та нічим не захищену проводку, що скріплена ізоляційною стрічкою на стелі. Така низька якість може пояснюватись тим, що на виставці був показаний несерійний прототип, але подібні проблеми з електричною мережею стаються і на довоєнних БТР-82А.

Варто зазначити, що у процесі конструювання нового корпусу російські інженери відмовились від бортових бійниць для особистої зброї десанту, котрі в реальних бойових діях взагалі не використовуються. Проте десантне відділення зберегло верхні люки для аварійного виходу.

Також машина втратила і великі оглядові вікна для водія. Замість них він отримав монітор з виведеним на екран зображенням з телевізійної камери, а також триплекси.

Новий екіпаж бронетранспортера складається з механіка-водія та навідника, а десант – із восьми осіб. Невідомо, чи місце командира машини прибрали разом з посадою, чи його просто перемістили до піхоти.

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
ETH
0x6db6D0E7acCa3a5b5b09c461Ae480DF9A928d0a2
BTC
bc1qv58uev602j2twgxdtyv4z0mvly44ezq788kwsd
USDT
TMKUjnNbCN4Bv6Vvtyh7e3mnyz5QB9nu6V
Популярні
Button Text