Норвезька компанія Kongsberg Defense & Aerospace провела першу демонстрацію системи протиповітряної оборони малої дальності NASAMS для сухопутних військ.
Новину оприлюднило норвезьке закупівельне агентство FMA міністерства оборони Норвегії..
Наприкінці травня представники оборонної компанії Kongsberg, збройних сил і міністерства оборони Норвегії стали свідками першої демонстрації нової системи протиповітряної оборони ближнього радіусу дії.
Розробка нового комплексу розпочалась в жовтні 2019 року в рамках укладеного контракту між закупівельним агентством FMA та Kongsberg вартістю 63,3 млн доларів на розробку та постачання норвезької армії самохідних ЗРК SHORAD (Short Range Air Defense).
Угоду було укладено в рамках проведення модернізації ЗРК NASAMS, оскільки нова машина мала стати розвитком вже існуючої системи NASAMS III.
Проект отримав високий пріорітет через відсутність аналогічних систем в складі збройних сил країни в умовах загрози нової війни проти високотехнологічного противника.
«Це великий і важливий день для нас в армії. Ця система дає армії модульну, гнучку та здатну до швидкого розгортання систему протиповітряної оборони, яка зможе захищати маневрові підрозділи армії з високою ефективністю», – сказав генерал-майор і командувач армією Ларс Лервік.
Новий зенітно-ракетний комплекс малої дальності складається з автономних високомобільних вогневих одиниць, які використовують технологічні рішення та компоненти системи NASAMS, включно з системою керування вогнем та єдиної мережі управління.
Зенітний комплекс спроектований на гусеничному броньованому шасі бойової машини ACSV G5 розробки німецької компанії Flensburger Fahrzeugbau GmbH. Її виробництво локалізовано в Норвегії на потужностях підприємства Ritek.
У новий комплекс було інтегровано радіолокаційну станцію Х-діапазону сімейства XENTA-M виробництва датської компанії Weibel Scientific. Достовірно невідома конкретна модель РЛС, проте у випадку вибору найпотужнішої версії M5 його дальність виявлення повітряних цілей може сягати 75 км.
В ЗРК використовується авіаційна ракета класу “повітря-повітря” IRIS-T з тепловою ГСН. За словами розробників, її перепрограмування із базового режиму використання “повітря-повітря” в режим зенітної ракети класу “земля-повітря” виконується автоматично системою управління комплексу після заряджання.
Зенітний комплекс має жорстко закріплену пускову установку встановлену під кутом. Все це говорить про принцип наведення ракет на ціль шляхом довороту шасі установкою в потрібну сторону та подальшим пуском вже після чого у повітрі відбуватиметься увімкнення теплової ГСН та захоплення цілі.
Kongsberg створили повністю автономний зенітний комплекс малого радіусу дії, котрий завдяки інтегрованій РЛС здатен сам розвідати та уразити ціль незалежно від наявності сторонніх систем радіолокаційного огляду. Машина по своїй суті повторює концепцію радянських ЗРК “Тор” та “Бук”, машини котрих здатні працювати незалежно від інших компонентів комплексу.
Компанія не афішує тактико-технічні характеристики свого нового комплексу, проте відомо, що комплекс з аналогічною ракетою IRIS-T SLS здатен уражати повітряні цілі на відстані до 12 км та на висоті до 8 км.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин