РФ почала використовувати нову невідому САУ
Нова невідома САУ РФ. Фото з мережі

Армія РФ почала використовувати нову, невідому колісну самохідну артилерійську установку (САУ), яка ймовірно є модифікацією 152-мм самохідної гаубиці 2С43 «Мальва».

Відповідне відео опублікували російські медіа.

Судячи з відео нова САУ створена на базі броньованого шасі брянського автомобільного заводу БАЗ-6010-027 з колісною формулою 8×8, яке своєю чергою є модифікацією вантажівки БАЗ-6910. Яке також використовується на 2С43 «Мальва».

В цілому нова САУ має аналогічну з 2С43 компонування, та ймовірно використовує всі ті самі елементи що і «Мальва», включно з системою наведення, окрім артилерійської частини.

Нова САУ, замість 152-мм гаубиці 2А64, що окрім «Мальви» вже використовується самохідною гаубицею «Мста-С» та її буксованим варіантом «Мста-Б», отримала артилерійську частину від далекобійної гармати 2А36 «Гіацинт-Б».

Це дозволило збільшити максимальну дальність вогню САУ звичайними уламково-фугасними боєприпасами з 24,7 км до 30,5 км та активно-реактивними снарядами з 29 км до 33,1 км.

Окрім бронювання, машина також захищена, як заявлено, на відео штатними протидроновими екранами виготовленими з тканини, та системою РЕБ.

Нова САУ зі старою гарматою

Однак, як зазначає експерт у бронетанковій техніці, Андрій Тарасенко, судячи з відео нова САУ використовує не нову артилерійську частину створену на базі 2А36, а є встановленою на нове шасі гарматою «Гіацинт-Б» яку взяли зі зберігання. Це що видно по характерному кріпленні стопора-упора.

Окрім того, на опублікованому відео можна помітити кріплення для прицілу та ручної системи наведення, які, втім відсутні, аналогічну до гармати «Гіацинт-Б».

Також використання взятої зі складів гармати підтверджується використанням системи заряджання з оригінальним досилачем, яка відрізняється від напівавтоматичної системи на «Мальві»

Проте не відомо, чи таке спрощення та використання взятої зі зберігання артилерійської частини було використано лише для виготовлення першого прототипу. Чи подібний підхід також використовуватись можливими для серійними машинами. Однак, варто зазначити що наразі нові гармати 2А36 в РФ не виробляються.

Їх виробництво було зосереджене на підприємстві «Мотовилихинские заводы», яке з 2018 року знаходиться у стадії банкрутства. Одна у 2023 році, його виробничі потужності були викуплені підприємством з виробництва бронетехніки «Ремдизель».

Ще однією особливістю систем на базі гармати 2А36, є те, що попри однаковий калібр 152 мм з іншими радянськими та пострадянськими системами, вони не сумісні з ними по боєприпасах, та вимагають виробництва власної лінійки снарядів та зарядів.

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
BTC
bc1qg0z99m95fte7kj8faa7h2kvnq92wvc53exe8gm
USDT
0x8676644fA7B6d328310283cAC1065Ae01d97CEe7
ETH
0xfD02863D3289416fcF50975c9DFda13623f97758
Популярні
Button Text