Європейський зброярський холдинг Beretta Holding продовжує постачати вогнепальну зброю до Російської Федерації в обхід чинних санкційних обмежень.
Про це йдеться у розслідуванні The Insider, розслідувачі якого виявили факти масового імпорту європейського озброєння для російських силових структур.
Згідно з оприлюдненими документами, протягом 2022 року головний виконавчий директор Beretta Holding Пьетро Гуссальї Беретта особисто входив до складу правління російської компанії-імпортера ТОВ «Русский Орел». Навіть після початку повномасштабного вторгнення в Україну це підприємство отримало понад 3900 одиниць вогнепальної зброї європейського виробництва.
Загалом з березня 2022 року по лютий 2024 року російські імпортери зареєстрували щонайменше 15 337 одиниць західної зброї. Майже 40% від цієї кількості, що становить 6064 стволи, виготовили заводами холдингу Beretta, зокрема Benelli Armi, Fabbrica D’Armi Pietro Beretta, Beretta Benelli Iberica, Sako Limited та Stoeger Silah Sanayi.
Італійські напівавтоматичні рушниці Benelli, імпортовані компанією «Русский Орел», з 2025 року почали використовуватися Міністерством оборони РФ та Федеральною службою охорони. Російські військові та спецслужби застосовують моделі Benelli M2, M3 та M4 для захисту від ударів українських FPV-дронів та для тактико-стрілецьких змагань.
Окрім гладкоствольної зброї, російські силові структури та снайпери активно експлуатують гвинтівки брендів Sako та Tikka, які виробляються на фінському заводі холдингу Beretta. Ці високоточні далекобійні системи зафіксували під час змагань Кубка Росії зі снайпінгу у Стерлітамаку, де учасники масово використовували моделі Tikka T3, Sako S20 та Sako A7.
Постачання європейської зброї на російський ринок не припинилося і у 2026 року завдяки чинним контрагентам Beretta Holding. Зокрема, компанія «Кольчуга», яка належить бізнес-партнеру холдингу Михайлу Хубутії, у березні 2026 року отримала чергову партію карабінів Benelli моделей Argo-E калібрів .308 Win та .30-06 Springfield.
Сполучені Штати відреагували на ці факти та внесли російську дочірню компанію «Русский Орел» до санкційних списків у червні 2024 року. Американські правоохоронні органи провели серію арештів посередників у Киргизстані та США, які постачали зброю та боєприпаси до Росії через підставні компанії.
Зокрема, у Брукліні перед судом постав громадянин Італії Манфред Грубер, який визнав провину в контрабанді боєприпасів до РФ на суму понад $540 тисяч. Його фірма Bignami S.p.a. тривалий час співпрацювала з російськими структурами Хубутії, забезпечуючи логістику товарів в обхід обмежень.
Натомість контролюючі органи Європейського Союзу та Італії досі не розпочали офіційного розслідування щодо контрабанди зброї. Комітет із фінансової безпеки Міністерства економіки та фінансів Італії на запити журналістів заявив, що не має компетенції у питаннях контролю за дотриманням збройного ембарго.
Ситуація стала предметом обговорення на засіданні комісії з безпеки Палати депутатів Італії 18 лютого 2026 року. Під час слухань керівники Beretta Франко Гуссальї Беретта та Карло Ферліто заперечили масштабну контрабанду і заявили, що до Росії потрапило лише п’ятнадцять мисливських рушниць. Після того, як депутат Марко Пеллегріні навів офіційні дані розслідувачів про шість тисяч вивезених гвинтівок та мільйон набоїв, голова комісії Антоніно Мінардо терміново оголосив слухання закритими. Політичне керівництво країни фактично уникло подальших з’ясувань обставин постачання.
У відповідь на офіційний запит журналістів представники Beretta Holding відкинули всі звинувачення та заявили про спроби підірвати репутацію групи. За твердженням холдингу, ТОВ «Русский Орел» було виключено з консолідованої звітності, а зафіксовані сертифікати відповідності нібито можуть стосуватися підроблених товарів.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин