Leopard 2PL: польська точка зору на «німця» - Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону.

Leopard 2PL: польська точка зору на «німця»

Leopard 2PL: польська точка зору на «німця»
Leopard 2PL: польська точка зору на «німця»

Читайте цей матеріал на сторінці Science Technology Ukraine – Сайнс Технолоджі Україна у Facebook.

Польська 10-а бронекавалерійська бригада (10. Brygady Kawalerii Pancernej im. Gen. Broni Stanisława), що розташована в місті Свентушов (Świętoszów), отримала перші п’ять танків Leopard, модернізованих до рівня 2PL Standard (“basic level”).

Це перший рівень модернізації, яка була розроблена німецькою фірмою Rheinmetall Landsysteme спільно з польською стороною.

Загалом передбачено п’ять рівнів модернізації, окрім Standard існують також рівні A, B, C та D. За реалізації рівня D, Leopard-2А4, що нині перебуває на озброєнні Війська Польского, набуде якостей модифікації Leopard-2А7.

Втім, навіть в рамках модернізації до рівня 2PL Standard, Leopard набув низку досить суттєвих поліпшень:

  • Змінене програмне забезпечення системи управління вогнем (СУВ) дозволяє ведення вогню новими німецькими БПС DM63А1, а також новими американськими танковими пострілами АМР.
  • Запроваджена можливість повітряного підриву уламково-фугасного снаряду DM11.
  • Також модернізована машина отримала новий інтерфейс і пристрої робочих місць командира і навідника. Командир отримав новий панорамний перископічний приціл PERI R17A3 з тепловізором Attica, повністю замінена маска гармати з новим розташуванням в ній допоміжного шарнірного телескопічного прицілу навідника FERO-Z18.
  • Також в блоку покращень використана універсальна інформаційна шина CAN, що з’єднує всі системи машини, зокрема також і запроваджену систему самодіагностування RPP-1 та оновлену протипожежну систему.
  • Електрогідравлічний стабілізатор WNA-H22 замінений на повністю електричний E-WNA, запроваджений також і електричний привід гармати по вертикалі, що значно знижує пожежонебезпеку у випадках бойових пошкоджень, а за рахунок цифрового програмного забезпечення –точність наведення значно підвищена.
  • Впровадження допоміжного енергоагрегату потужністю в 17 кВт надало можливість забезпечення роботи всіх систем танка при непрацюючому основному двигуні.
  • Також зміни торкнулися упорядковування внутрішньої укладки обладнання та поліпшення буксировочних пристосувань.
  • Базова основна броня Leopard 2A4 дуже слабка і значно поступається навіть броні танка T-72M1, тож передбачена заміна “спеціального бронювання” (тобто, наповнювача внутрішніх порожнин) башти на новий з підвищеними захисними можливостями, запроваджена нова протиуламкова підкладка бойового відділення.
  • Також в передній частині башти змонтовані додаткові балістичні модулі AMAP. На корпусі запроваджена установка кріпильних кронштейнів під монтаж додаткового спецбронювання, яке буде реалізовано вже в рамках модернізації рівня A.

Втім, слід зауважити, що Німеччина не дозволила при модернізації використання динамічного захисту.

Підбиваючи підсумки, можна зробити висновок, що навіть в рамках першого рівня модернізації вдалося підняти ТТХ та функціонал ОБТ Leopard з рівня А4 майже до рівня А6.

Перелік модернізацій на танку Leopard 2PL

Угода щодо проведення модернізації була підписана між інспекторатом озброєння Міністерства Національної Оборони, оборонним холдингом Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ), ремонтним заводом ZM Bumar-Łabędy S.A. Rheinmetall в Глівіце та військовим ремонтним заводом Wojskowe Zakłady Mechaniczne № 5 (WZM) з Познані.

PGZ перебрала на себе функції генпідрядника, на заводі ZM Bumar-Łabędy відбуватимуться безпосередні роботи з монтажу новітніх систем, WZM здійснює капітальний ремонт двигунів MB 873 Ka-501.

В якості субпідрядників залучена низка інших фірм, зокрема:

  • Rheinmetall Landsysteme (Германія) – поставка електронних систем озброєння на € 220 млн;
  • Zakład Mechaniczny Tarnów S.A. (Польща) – модернізація систем озброєння;
  • PHO Przemysłowej Centrum Optyki S.A. (Польща) – модернізація СУВ, включаючи установку нових прицілів командира та навідника з тепловізорами третього покоління, новий блок приладів спостереження механіка-водія до складу якого залучена, зокрема, камера «день/ніч» заднього огляду KDN-1, також система відеокамер кругового огляду;
  • IBD Deisenroth Engineering (Германія) – балістичні модулі AMAP;
  • Rosomak S.A. (Польща) – виробництво броньових елементів.

Загалом, модернізації підлягають 128 танків Leopard 2A4. Вартість контракту на модернізацію становить 2,415 млрд злотих (близько $622 млн.), тобто – $4.8 млн. на один танк.

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
ETH
0x6db6D0E7acCa3a5b5b09c461Ae480DF9A928d0a2
BTC
bc1qv58uev602j2twgxdtyv4z0mvly44ezq788kwsd
USDT
TMKUjnNbCN4Bv6Vvtyh7e3mnyz5QB9nu6V