Президент України Володимир Зеленський присвоїв військове звання генерал-майора Юлії Лапутіній, полковнику Служби безпеки України.
Про це йдеться в указі №119/2020, який був опублікований на сайті Президента України.
Юлія Лапутіна стала другою жінкою-генералом в Україні.
Юлія Лапутіна обіймає в СБУ посаду заступника начальника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки.
Нагадаємо, 12 жовтня 2018 року п’ятий президент України Петро Порошенко присвоїв звання генерал-майора Людмилі Шугалей, начальнику Військово-медичного управління СБУ.
Юлія Лапутіна займається в СБУ контррозвідкою у сфері інформаційної безпеки.
Половину життя вона служить. Її чоловік також працює в Службі безпеки. Разом виховують двох дітей, розповідають у статті Ліга.net
Професійно займалася спортивною стрільбою, захистила кандидатську дисертацію по психології. Довгий час працювала в контррозвідці.
Коли в незалежній Україні вирішили створити Альфу, її запросили старшим офіцером. Згодом вона піднялася по кар’єрних сходах до заступника начальника спецпідрозділу.
Пройшла кілька складних операцій по нейтралізації сепаратистського путчу в Криму в 1994 році.
У 2008 році запропонувала концепцію ментальної інтеграції кримчан в Україну, але після приходу до влади Януковича – все зупинилося.
Першою операцією після оголошення АТО стала висадка у квітні 2014 року першою об’єднаної групи СБУ в Краматорський аеропорт – силовий блок забезпечувала Альфа.
Юлія також прибула в складі групи. Місто вже перебувало під контролем сепаратистів.
Її завданням було налагодити контакти з проукраїнськими активістами, розвідка і передача інформації в Київ. Лапутіній також довелося вести переговори з місцевими прихильниками терористів, які збиралися штурмувати українські блокпости. Штурму вдалося уникнути.
Щоб пояснити населенню міста, що відбувається проукраїнський актив міста допоміг організувати СБУ радіозвернення до жителів міста від імені українського уряду: як вижити під час обстрілів і як влада поверне контроль над містом.
Після звільнення міст Донецької області роботи не зменшилося. Довелося швидко відновлювати державну символіку на адміністративних будинках. Тоді народилася акція Краматорськ – це Україна, її підхопили в інших містах.
Крім публічної підтримки проукраїнських активістів, на той час полковник отримувала завдання з Києва по затриманню терористів. “Була командиром оперативної групи й працювали в балаклавах”, – згадує вона.
Генерал-майор Юлія Лапутіна також проводить лекції на тему: “Смислова війна РФ проти України”
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин