Міжнародні новини у сфері безпеки та оборони (14.10.13 – 21.10.13) - Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону.

Міжнародні новини у сфері безпеки та оборони (14.10.13 – 21.10.13)

Міжнародні новини у сфері безпеки та оборони (14.10.13 – 21.10.13)
Міжнародні новини у сфері безпеки та оборони (14.10.13 – 21.10.13)

14.10.13. Сирія офіційно приєдналася до Конвенції з хімзброї

 

Міжнародна Конвенція по забороні хімічної зброї в понеділок офіційно набула чинності для Сирії.

Процес приєднання Сирії до конвенції юридично завершився, згідно з процедурою, після закінчення 30 днів після подачі заявки, яка була спрямована 14 вересня.

Сирійський уряд вже почав співпрацю з ООН для знищення своєї хімічної зброї – після того, як міжнародним інспекторам вдалося підтвердити факт його застосування під час сирійського конфлікту.

В даний час в Сирії знаходиться передова група спільної місії Організації по забороні хімічної зброї та ООН з 60 осіб. Минулого тижня Рада безпеки ООН схвалила пропозицію генерального секретаря про створення цієї місії, чисельність якої може бути доведена до 100 осіб. Члени місії повинні будуть забезпечити повне знищення хімічних озброєнь Сирії, проте, як визнають в ООН, цього буде недостатньо для припинення конфлікту в країні.

 

14.10.13. США провели чергові випробування системи ПРО в Тихому океані

 

3 жовтня 2013 в 19:33 за місцевим часом, в Тихому океані, в районі Гавайських островів, протиракетою SM-3 Block 1B, запущеної з крейсера КРО Lake Erie (CG-70) ВМС США, була успішно перехоплена балістична ракета, запущена з ракетної бази США (Pacific Missile Range Facility, Barking Sands), розташованої на о. Кауаї, Гаваї.

 

14.10.13. Чеська армія планує модернізувати гелікоптери російського виробництва для свого спецназу

 

Чеська армія має плани модернізувати для проведення спеціальних операцій гелікоптери російського виробництва Ми-171Ш. Всього передбачається модернізувати 7 гвинтокрилих машин цього типу, причому перші три повинні бути здані військовим до кінця цього року. Всі роботи проводяться на підприємстві LOM Praha .

У ході модернізації буде посилено бронювання кабіни та корпусу машин, причому передбачається використовувати керамічну броню. Всі гелікоптери будуть оснащені лазерними далекомірами , інфрачервоною камерою, метеорологічним радаром останнього покоління і новою системою зв’язку “кабіна-салон”, яка дозволить екіпажу ефективніше вести переговори з розташованими на борту спецназівцями.

Головна мета модернізації гелікоптерів полягає в тому, щоб пристосувати їх до перекидання військовослужбовців на далекі відстані у тому числі і в нічних умовах.

У фінансуванні модернізації машин російського виробництва беруть участь США.

Договір на модернізацію другої партії з чотирьох апаратів ще не підписаний. Він буде укладений після того, як замовник прийме перші три модернізованих Ми-171Ш .

Про вартість робіт і про те, яке на гелікоптерах буде встановлюватися озброєння, не повідомляється.

Всього у розпорядженні чеської армії перебувають 16 машин цього типу.

 

14.10.13. Румунія купила у Португалії винищувачі F-16

 

Міністерство оборони Румунії придбало у португальського військового відомства партію з 12 старих винищувачів F-16AM/BM Fighting Falcon. Угода про постачання бойової техніки була підписана 11 жовтня 2013. Сума угоди не розголошується, однак приблизно вона склала 186,2 мільйона євро.

За умовами операції , ПС Румунії отримають дев’ять бойових літаків зі складу португальських повітряних сил. Ще три літаки Португалії для подальшого перепродажу передадуть ПС США. Ці три F-16 будуть поставлені до Португалії в рамках програми по скороченню надлишків військового майна американських збройних сил. У складі ПС Румунії вживані F-16 замінять застарілі винищувачі МиГ-21 радянської споруди .

З усієї суми угоди тільки 78 мільйонів євро будуть перераховані до бюджету Португалії. Решта коштів підуть на купівлю уживаних літаків у США, їх ремонт та модернізацію, а також на придбання супутнього обладнання. Як очікується, перші винищувачі прибудуть до Румунії в 2016 році, а їх прийняття на озброєння відбудеться в 2017 році.

За попередньою оцінкою, Румунії необхідно буде витратити ще деяку суму на будівництво необхідної наземної інфраструктури, а також на купівлю запчастин, озброєння і різних бортових систем F-16. Раніше керівництво Євросоюзу висловлювалося проти продажу винищувачів F-16 Румунії, оскільки остання планувала провести закупівлю бойових літаків всупереч європейському законодавству без тендеру.

Попередня домовленість про поставку Румунії 12 винищувачів F-16 була досягнута наприкінці серпня 2013 року. Тоді ж міністерство оборони Португалії запросило у США постачання трьох F-16 для подальшої модернізації до версії F-16MLU і перепродажу Румунії. Повідомлялося також, що крім літаків румунським ПС будуть поставлені запасні двигуни , запчастини і послуги дворічного технічного обслуговування.

У 2010 році уряд і міністерство оборони Румунії оприлюднили план поетапної модернізації ПС країни. На першому етапі планувалося придбати 24 вживаних винищувача F -16, на другому – 24 нових F-16 Block 50/52, а на третьому – 24 винищувачі F- 35A Lightning II та продажу 24 застарілих F -16, куплених на першому етапі. Пізніше через брак коштів оборонного бюджету план був переглянутий.

 

15.10.13. Два перших «Містраля» увійдуть до складу Тихоокеанського флоту РФ

 

У Франції спущений на воду перший російський гелікоптероносець типу “Містраль”.

Гелікоптероносці типу «Містраль» «Владивосток» і «Севастополь» увійдуть до складу Тихоокеанського флоту (ТОФ).

І перший десантний корабель-док ( ДГКД ) «Владивосток», спущений на воду в Сен- Назері ( Франція ), і другий однотипний «Севастополь», закладений в червні поточного року на цій же французькій верфі , будуть нести бойову службу в складі Тіхоокеанского флоту.

Для базування цих двох ДГКД в порту Владивостока силами Спецстроя ведуться роботи зі створення берегової інфраструктури , які поки знаходяться лише в початковій стадії.

Як повідомив раніше офіційний представник ТОФ капітан 1- го рангу Роман Мартов , на флоті вже почали формувати екіпажі для «Містралів».

«Екіпаж десантних гелікоптероносців «Владивосток» і «Севастополь» складе більше двохсот осіб і комплектуватиметься винятково з офіцерів, мічманів і контрактників» , – сказав він.

При відборі моряків спеціальна комісія фахівців ТОФ звертає особливу увагу на рівень освіти кандидатів. Також , за словами офіційного представника ТОФ, дуже важливим елементом відбору є психологічне обстеження майбутніх членів екіпажу.

«Строгий відбір буде проходити і льотно-технічний склад екіпажів корабля-дока», – зазначив Мартов .

«Після спуску на воду першого корпусу десантного гелікоптероносця сформовані екіпажі пройдуть навчання в Санкт-Петербурзі, а потім будуть приймати кораблі вже у Франції» , – поінформував він, додавши, що комплектування екіпажів новітніх кораблів має завершитися в листопаді цього року.

У Франції у вівторок спущений на воду перший ДГКД «Владивосток» типу «Містраль» , побудований для ВМФ Росії. Церемонія спуску відбулась в місті Сен-Назер на атлантичному узбережжі.

Контракт на будівництво двох «Містралів» у Франції Москва і Париж підписали в червні 2011 року.

Сума договору склала 1,2 млрд євро. На суднах встановлять новітні російські системи озброєння ударного і оборонного призначення, у тому числі надзвукові крилаті ракети.

Перший корабель – «Владивосток », закладений в Франції 1 лютого 2012 року, – має надійти на озброєння російського флоту в 2014 році. Другий корабель – «Севастополь» , – як очікується , ВМФ РФ отримає в 2015 році.

 

17.10.13. “Нортроп Грумман” модернізує парк літаків ДРЛВ ВМС Франції

 

Компанія “Нортроп Грумман” (Northrop Grumman Corporation , NOC) в рамках контракту вартістю 34,5 млн. дол вдосконалить парк з трьох літаків дальнього радіолокаційного виявлення і управління E – 2C “Хокай ” (Hawkeye) ВМС Франції.

У ході модернізації французьких літаків вони будуть оснащені вдосконаленими системами радіолокаційного розпізнавання “свій-чужий” для підвищення ступеня уніфікації і інтероперабельності з літаками АВАКС ВМС США E-2D “Вдосконалений Хокай” ( E – 2D Advanced Hawkeye ). 

Нова система радіолокаційного розпізнавання дозволить краще розрізняти війська союзних країн і противника. На літаках будуть встановлені запитувачі AN/APX-122A IFF Mode 5/Mode S і приймачі-відповідачі AN/APX-123 IFF Mode 5/Mode S системи радіолокаційного розпізнавання “свій-чужий”.

ВМС Франції експлуатують літаки E-2C “Хокай” з 2000 року. Вони входять в першу ескадрилью літаків ДРЛВ авіаційного з’єднання 4F ( Flotille 4F ) в Лорьяні .

Франція є єдиною зарубіжною країною, яка поряд з США експлуатує літаки E-2 на своєму авіаносці “Шарль- де- Голль”. За час експлуатації були проведені багаторазові навчання ВМС двох країн з відпрацювання інтероперабельності літаків АВАКС,  що діють з авіаносців обох країн. У травні 2001 р.  літак E-2 “Хокай” ВМС США злетів з палуби атомного авіаносця “Ентерпрайз” (Enterprise ) і вперше здійснив посадку на палубу авіаносця ВМС Франції “Шарль- де- Голль” ( Charles de Gaulle ). 

 

18.10.13. У Сирії вбили голову військової розвідки

 

У сирійській провінції Дейр-ез-Зор вбито генерал-майора урядової армії Джамаа Джамаа, який займав посаду голови військової розвідки провінції. За інформацією, поширеною на форумах борців проти режиму ісламістів, Джамаа був убитий в бою з повстанцями в столиці провінції, місті Дейр-ез-зор, повідомляє Лента.ру з посиланням Agence France-Presse. У той же час, за даними правозахисників з Syrian Observatory for Human Rights, генерала застрелив снайпер. Сирійська влада подробиць загибелі Джамаа не повідомляють.

Джамаа Джамаа був одним з найвпливовіших членів військової розвідки режиму Башара Асада. У ході громадянської війни в Лівані, в якій брала участь Сирія, він був однією з ключових фігур, відповідальних за розгортання частин сирійської армії на території Лівану. У 2005 році його допитували у справі про вбивство колишнього прем’єра Лівану Рафіка Харірі, проте офіційно ніяких звинувачень у зв’язку з цією смертю йому не пред’являлося. З 2006 року Джамаа Джамаа перебував у «чорному списку» міністерства фінансів США, яке звинуватило його в підтримці «терористичних угруповань» і втручанні у внутрішні справи Лівану.

 

18.1013. США приступили до закриття авіабази в Киргизії  

 

США почали передислокацію Центру транзитних перевезень в Киргизії. Передбачається, що роль логістичного вузла буде передана військовій базі в Румунії.

Пентагон планує завершити передислокацію сил до моменту закінчення договору з Киргизією в липні 2014 року. У відомстві підкреслили, що США «високо цінують підтримку, надану киргизьким народом», і поважають рішення уряду країни про припинення роботи американської авіабази .

Парламент Киргизії проголосував за денонсацію договору про розміщення на території республіки американського Центру транзитних перевезень в червні 2013 року. При цьому в уряді республіки підкреслили , що в 2014 році військову присутність США буде дійсно припинено, на відміну від 2009 року, коли влада країни обмежилися тільки перейменуванням бази при фактичному збереженні її функцій.

Американська авіабаза діє на території міжнародного аеропорту «Манас» поруч з Бішкеком з 2001 року. США використовували її для підтримки коаліційних сил в Афганістані. Угода про використання США декількох військових баз на території Румунії була підписана в 2005 році.

 

19.10.13. “Хізбалла ” отримала китайські ракети, Ізраїль планує удар

 

Ліванська терористична організація “Хізбалла” отримала в своє розпорядження модернізовані в Ірані ракети китайського виробництва.

Йдеться про ракети, що раніше перебували на озброєнні сірійської армії. Сирія передала ракети “Хезболлі”.

Міністр оборони Ізраїлю Моше Яалон, заявив , що ці ракети можуть вражати цілі на відстані до 1.500 кілометрів.

Ізраїльське керівництво розглядає можливість знищити ракети , які загрожують безпеці єврейської держави , поки їх ще не доставили долину Бікан .

Раніше ізраїльський уряд неодноразово попереджав, що не допустить появи у терористів зброї, здатного змінити стратегічний баланс сил в регіоні. До таких озброєнь належить, зокрема, хімічний арсенал Сирії.

 

 

 

 

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
ETH
0x6db6D0E7acCa3a5b5b09c461Ae480DF9A928d0a2
BTC
bc1qv58uev602j2twgxdtyv4z0mvly44ezq788kwsd
USDT
TMKUjnNbCN4Bv6Vvtyh7e3mnyz5QB9nu6V