Директор компанії Тюрінгісмус Володимир Щетінін опублікував у себе на сторінці у Facebook інформацію про виявлені проблеми при випробуваннях вітчизняних 152-мм артилерійських снарядів для систем 2А36 («Гіацинт-Б») та 2С5 («Гіацинт-С»).
Про це повідомляє Український мілітарний портал.
Мова йде про випробування артилерійських снарядів виробництва ДАХК “Артем” та компанії ТОВ “Рубін-2017” .
Коментуючи вітчизняні боєприпаси, Володимир Щетінін звернув увагу, що артилерійські снаряди обох виробників мають ряд відмінностей від радянського ОФ29:
Оскільки снаряд збірний, то це унеможливлює стрільбу на рикошет – при влучанні в землю снаряд буде руйнуватися, також змінюється уламковість, момент інерції, що негативно впливає на деривацію та балістику снаряду.
Марка сталі з якого виготовлений відрізняється від оригіналу, що негативно вплинуло на уламкоутворенні після детонації боєприпасу після влучання.
Головним інженером компанії Тюрінгісмус було наведено цифру, що після детонації українських снарядів обох виробників утворюється близько 100 уламків, в той же час як у радянського ОФ29 – від 1700 до 2000.
Це пов’язано з використанням низьковуглецевої сталі, чий хімічний склад надає матеріалу високу ударну в’язкість, що спричиняє утворення малої кількості уламків після детонації.
Окрім того форма утворених уламків не відповідає необхідним нормам.
Також при випробуванні виробу було допущено ряд порушень:
З підривачем В-429, вага якого складає 438 грамів, тобто спорядженого снаряду – 47,038 кг, що відповідає 4-м ваговим знакам (++++)
Також в ході випробування виробник ТОВ “Рубін-2017” відмовився вимірювати внутрішній тиск та момент інерції снаряду. Центр ваги боєприпасу також не вимірювали.
“Після оброблення результатів на ПМЗ [ДП “Павлоградський механічний завод” – редакція] було озвучено побоювання, що незбалансований снаряд виробництва ТОВ “Рубін-2017″ може в момент пострілу ударитися об гармату та вибухнути. Про те було призначено наступний етап випробувань на Гончарівському полігоні [Ред. – 242-го загальновійськового полігону оперативного командування «Північ»]”, – сказав Головний інженер компанії Тюрінгісмус Володимир Щетінін
В ході випробувань на 242 загальновійськовому полігоні незбалансований боєприпас ударився по дульному гальму гармати, пошкодивши його та вибухнувши у повітрі.
Відео з цієї події оприлюднене Ольгою Решетиловою:
Щодо вибухової речовини Володимир Щетінін додав:
” Снаряди споряджаються адаптованим для таких цілей вибуховою речовиною виробництва Павлоградського хімічного заводу [ДП “Павлоградський хімічний завод”, – редакція]. Ця речовина не придатна для тривалого зберігання та збільшує з часом свій об’єм”, – розказав головний інженер компанії Тюрінгісмус
Тим не менш ці снаряди постачаються у війська та за словами спеціаліста несуть загрозу не тільки при стрільбі, а навіть і при зберіганні.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин