29.07. 13. ПС Польщі отримали перший модернізований винищувач МіГ-29А
На 23-й базі тактичної авіації ПС Польщі (Мінськ-Мазовецький) 29 липня здійснив посадку перший винищувач МиГ-29А з модифікованим БРЕО.
Поставка решти 15 модернізованих літаків буде завершена до кінця 2014 року.
Інспекторат озброєння Міністерства національної оборони Польщі підписав з авіаційним заводом № 2 (Wojskowe Zaklady Lotnicze 2) контракт на проведення модернізації 16 МиГ-29, перебувають на озброєнні 23-й бази винищувачів у вересні 2011 року. Вартість угоди склала 126 млн. злотих (44,5 млн. дол).
У рамках угоди будуть модернізовані 13 одномісних винищувачів МиГ-29А і три двомісних навчально-бойових МиГ-29УБ.
Контракт також передбачає постачання запчастин, обслуговування літаків, навчання льотного та технічного складу. Метою модернізації є продовження терміну експлуатації винищувачів, принаймні, до 2028 року, підвищення їх бойових можливостей і сумісності з новими F-16.
Згідно з вимогами контракту, літаки будуть оснащені новим БРЕО, включаючи бортові комп’ютери MDP, шиною передачі даних MIL-Std-1553B, інтерфейсами INSB-29, AVB-29 і HDB-29, кольоровим багатофункціональним дисплеєм 127×102 мм, системою навігації з модулем для захисту від перешкод сигналу GPS SAASM (Selective Availability Anti-Spoofing Module).
Як очікується, заміна застарілого аналогового обладнання сучасними системами дозволить підвищити надійність і знизити вагу літака, забезпечуючи можливість збільшення бомбового навантаження і запасу палива.
За інформацією ПС Польщі, поставка другого літака з модернізованим БРЕО повинна відбутися найближчим часом. Обліт модифікованого МиГ-29 запланований на четвертий квартал 2013 року.
30.07.13. Пентагон замовив у Lockheed Martin 60 нових F-35
Корпорація Lockheed Martin і Пентагон домовилися про замовлення наступних двох партій винищувачів F-35, таким чином схвалена угода на суму понад 7 млрд. доларів.
Угода укладена на постачання 71 літака, з яких 36 повинні бути придбані в рамках шостого лота і 35 – в рамках сьомого. Всього угода включає в себе поставку 60 F-35 для американських військових і 11 – для Австралії, Італії, Туреччини і Великобританії
Угода була укладена без факторингу і з урахуванням скорочення бюджету, накладеного на Пентагон у березні цього року. А офіційні представники Lockheed минулого тижня дали зрозуміти, що Пентагон намагався звести до мінімуму вплив скорочення свого бюджету на закупівлю даної продукції.
Також уряд США окремо веде переговори з Pratt & Whitney – підрозділом United Technologies Corp – з закупівлі двигунів літака. Ці переговори також очікується завершити найближчим часом.
Lockheed Martin будує три моделі винищувачів F-35 для військових США і восьми інших країн-партнерів: Великобританії, Австралії, Канади, Норвегії, Туреччини, Італії, Данії та Нідерландів. Також висловлюють зацікавленість у цьому Ізраїль і Японія.
31.07.13. Міністерство оборони Росії підписало контракт на поставку 15 літаків Ан-148
Міноборони РФ і “Воронезьке акціонерне літакобудівне товариство” (ВАЛТ) підписали контракт на постачання для ВПС Росії 15 літаків Ан-148.
Контрактом передбачено, що поставка літаків Ан-148 буде виконана в період з 2013 по 2017 рік.
Перший літак Ан-148 ВПС в Росії отримають вже в 2013 році. Потім будуть поставлятися по чотири літаки на рік в 2014 і 2015 роках, за три літаки – у 2016 і 2017 роках.
Ан-148 – літак, призначений для перевезення до 75 пасажирів в базовому компонуванні на відстань до 4500 км. Паливна ефективність літака відповідає рівню літаків-конкурентів, при цьому літак володіє додатковими конкурентними перевагами: некритичність до якості злітно-посадкової смуги (експлуатація на грунтових аеродромах), широким кліматичним діапазоном експлуатації.
Програма Ан-148 реалізується “Об’єднаною авіабудівною корпорацією” (ОАК) в тісній кооперації з підприємствами української промисловості: розробником літака і виготовлювачем агрегатів планера – АНТК ім. Антонова (м. Київ), виробником двигунів та допоміжної силової установки – ВАТ “Мотор-Січ” (м. Запоріжжя) та іншими українськими підприємствами.
Однак основна вартість літака створюється на території Росії. Головним виробником літака є ВАТ “ВАЛТ”, виробником комплексу авіоніки – ЗАТ “Авіаприбор”. У проекті беруть участь інші російські підприємства.
01.08.13. Пентагон заради економії коштів може звільнити 135 тисяч військових
Глава Міноборони США Чак Хейгел заявив, що Пентагон може скоротити збройні сили на 135 тисяч осіб, якщо продовжиться урізання витрат на оборону в держбюджеті США. Міністр оборони США Чак Хейгел попередив про серйозну загрозу військовому потенціалу Америки, якщо в січні наступного року автоматично набудуть чинності поправки про скорочення бюджету. За словами Хейгела, у американської влади є вибір: або скоротити чисельність військ, або пожертвувати деякими програмами озброєнь. Це може негативно позначитися на боєздатності, заявив глава Пентагону.
“Рішення не прийнято, але число військовослужбовців, що знаходяться на дійсній військовій службі може бути скорочено на 70 тисяч осіб, а резерв – на 65 тисяч”, – сказав Хейгел.
Міністр оборони США підкреслив, що в разі реалізації запропонованих скорочень в 500 мільярдів доларів на 10 років владі доведеться зробити вибір між чисельністю і боєготовністю армії. Якщо вибір буде зроблений на користь боєготовності, Пентагону вдасться захистити від скорочень проект нового бомбардувальника, проект винищувача F-35, програму з модернізації ракет на підводних човнах, кібероперацій та операції спецназу.
Нагадаємо, між Білим домом і Конгресом вже багато місяців тривають суперечки про те, як зменшити дефіцит бюджету, перш ніж в силу вступлять поправки про нові скорочення.
01.08.13. На озброєння ПС Франції надійшов перший військово-транспортний літак “Ербас А400М”
Перший транспортний літак “Ербас А400М” / Airbus A400M / поступив на озброєння повітряних сил Франції. Таким чином, французька армія першою з семи європейських країн-учасниць проекту з розробки повітряної машини отримала в своє розпорядження новий апарат.
“Головне управління з озброєння отримало перший примірник з серії військово-транспортних літаків” А400М “, – йдеться в повідомленні оборонного відомства. – Апарат, що отримав серійний номер MSN7, у п’ятницю прибуде на авіабазу Орлеан-Бріс, де він буде нести службу у складі повітряних сил “.
Як підкреслили в Міноборни, постачання першого “Ербас А400М” стала результатом “тривалого, складного і копіткого процесу, участь в якому брали промислові команди компанії “Ербас Мілітарі”, державні служби семи країн-партнерів і учасники спільної Європейської організації із співпраці в сфері озброєнь /OCCAR /”. Незабаром, додали в міністерстві, буде організована урочиста церемонія введення новинки в лад за участю офіційних осіб.
Новий літак пройшов дві сертифікації – на відповідність стандартам як військової, так і цивільної авіації. У червні “А400М” успішно здійснив демонстраційний політ на ювілейному Міжнародному авіасалоні в Ле-Бурже, а 14 липня машина пролетіла в небі над Парижем з нагоди військового параду в день національного свята Франції.
“Ербас А400М” – чотиримоторний турбогвинтовий військово-транспортний літак розроблений компанією “Ербас Мілітарі” на замовлення семи європейських держав – Бельгії, Великобританії, Німеччини, Іспанії, Люксембургу, Туреччини та Франції. Вартість проекту склала близько 25 млрд євро. Літак може перевозити до 37 т вантажу, включаючи гелікоптери, бронетехніку та особовий склад, на відстань до 3,3 тис км. Він також здатний проводити дозаправку в повітрі і може приземлятися на непідготовлені грунтові майданчики.
01.08.13. Турецька національна винищувальна програма TF-X
Амбіції Туреччини створити винищувач з лейблом «Зроблено в Туреччині» та закупівля десятків американських винищувачів п’ятого покоління F-35 може вийти за рамки фінансових можливостей країни.
Чиновники турецької оборонної промисловості підрахували, що проектування, розробка і виробництво восьми прототипів нового винищувача TF-X обійдеться Анкарі в понад 10 млрд. дол. США. «Сума між 11 і 13 млрд. дол. для розробки такого високотехнологічного літака була б реалістична», заявив високопоставлений чиновник, знайомий з програмою. «Ми орієнтуємося на ціну 100 млн. дол. за літак. Думаю, в найближчі десятиліття ми можемо закупити 200 нових винищувачів для заміни застарілих бойових літаків», сказав він.
Це означає, що Туреччині в цілому доведеться витратити від 31 до 33 млрд. дол. на проектування, розробку і виробництво восьми прототипів і 200 серійних винищувачів національного проекту. Але незалежні аналітики кажуть, що це надмірно оптимістичні оцінки.
Туреччина сподівається, що новий винищувач (опрацьовуються концепції одно-або дводвигунових літаків з нормальною схемою або схеми «качка») може піднятися в небо в 2023 році, тобто в рік 100-річчя республіки. Як очікується, прем’єр-міністр Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган (Recep Tayyip Erdoğan) цього року на сесії Комітету з оборонної промисловості прийме рішення про початок запуску програми.
Тим часом, Туреччина, чий парк винищувачів ПС складається з літаків американського виробництва, також планує придбати близько 100 винищувачів F-35. Основну частину турецької винищувальної авіації складають F-16, модернізацію яких провела компанія Lockheed Martin, більш старі винищувачі-бомбардувальники F-4, що були модернізовані за допомогою Ізраїлю.
За оцінками аналітиків, загальна сума витрат на закупівлю 100 F-35 (16 млрд. дол.) і розробка та виробництво 200 TF-X (31-33 млрд. дол.) може скласти приблизно 50 млрд. дол.
01.08.13. Уряд Іспанії виділив додаткові кошти на реалізацію основних оборонних програм
Іспанський уряд схвалив виділення додаткових коштів понад щорічного оборонного бюджету на оплату заборгованості постачальникам по 15 ключовими програмами переозброєння ЗС країни.
На засіданні Кабінету міністрів Іспанії. що відбувся 27 липня ухвалено рішення про асигнування 877, 33 млн. євро на додаток до запланованого на 2013 рік оборонному бюджету в сумі 5,937 млрд. євро. Рішення затверджене королівським указом.
Згідно з документом, найбільший транш у сумі 371, 5 млн. євро буде направлено на погашення боргів за програмою “Єврофайтер-Тайфун”.
Державній компанії “Навантія” будуть перераховані 93,2 і 69,8 млн. євро на проведення робіт з універсального десантного корабля (УДК) “Хуан Карлос I” і фрегату F-105 “Христофор Колумб”. Компанія також отримає 28,27 млн. євро на роботи з універсального транспорту постачання BAC (Buque de Aprovisionamiento de Combate) A-15 “Кантабрія” і 1 млн. євро в рамках реалізації проекту сторожового корабля прибережної зони BAM (Buque de Accion Maritima).
“Єврокоптер” отримає 88,26 млн. євро в рамках програми поставки для ЗС Іспанії ударних гелікоптерів “Тигр”, 75,1 млн. євро за програмою NH-90, 10 млн. євро на проект постачання гелікоптерів EC-135. “Ербас мілітері” виділені 46,6 млн. євро на постачання літаків ВТА A-400M. Компанії “Сенер” виділяється 15,08 млн. євро в рамках проекту постачання крилатих ракет KEPD-350 “Таурус” класу “повітря-поверхня”.
У перелік також увійшла компанія “Дженерал дайнемікс Санта-Барбара сістемас”, яка отримає 34,58 млн. євро на продовження програми поставки ПТРК “Спайк” і 32,47 млн. євро на 155/152-мм гаубиці SBT.
За заявою уряду, дані виплати будуть реалізовані в цілях недопущення збільшення державного боргу і відносяться до поставок, які вже реалізовані в рамках зобов’язань перед міжнародними консорціумами і національним ОПК. При цьому, як було відзначено, заборгованість по ряду контрактів накопичувалася протягом декількох років.
Торік уряд Іспанії схвалив виділення 1,782 млрд. євро на погашення заборгованості по постачаннях ОВТ за період 2010-2012 рр.. Одночасно МО Іспанії провело з провідними постачальниками переговори про скорочення ряду поточних програм. Так, анулювання поставки 14 з 87 запланованих до закупівлі винищувачів “Тайфун” дозволить скоротити витрати на 3,85 млрд . євро. Крім того, Іспанія планує перепродати в треті країни 13 з 27 придбаних літаків ВТА A-400M (перші 14 літаків повинні бути поставленими до 2020 року). Кількість гелікоптерів NH-90 передбачається скоротити з 45 до 22 од., ОБТ “Леопард-2” – з 190 до 117 од. Планується також продати 6 ударних гелікоптерів “Тигр”.
За неофіційною інформацією, реалізація низки закритих в даний час програм може поновитися в 2015 році у разі поліпшення економічної ситуації в країні. У їх число входять нова ББМ з колісною формулою 8×8, фрегати і безпілотні літальні апарати.
01.08.13. ВМС США збільшили замовлення на патрульні літаки Poseidon
Командування ВМС США збільшило замовлення на берегові патрульні літаки P-8A Poseidon. Військові уклали з американським авіабудівним концерном Boeing контракт на постачання 13 таких літаків на загальну суму в два мільярди доларів. Нові Poseidon увійдуть в четверту партію дрібносерійного виробництва. Крім того, військові замовили 13 наборів бортового обладнання для літаків.
У підписаний контракт також були включені матеріали для виробництва 16 літаків першої повномасштабної серійної партії. Фінансування угоди буде проводитися з коштів бюджету 2013-го фінансового року, що завершується 30 вересня поточного року. Виробництво патрульних літаків нової партії буде проводиться на підприємстві Boeing у Рентоні штату Вашингтон.
З попередніх трьох партій дрібносерійного виробництва ВМС США вже отримали дев’ять патрульних літаків Poseidon. Крім того, командування авіаційних систем ВМС США отримало шість літаків для проведення випробувань. Ці літаки вже пройшли початкові експлуатаційні оціночні випробування. Загалом ВМС США мають намір прийняти на озброєння 117 нових патрульних літаків, які повинні будуть замінити застарілі P-3C Orion.
Poseidon створений на базі пасажирського літака Boeing 737. Патрульний літак здатний розвивати швидкість до 907 кілометрів на годину і здійснювати польоти на відстань до 3,7 тисячі кілометрів. Він призначений для протичовнової і протикорабельної боротьби, оснащений радарами і гідроакустичними буями. До складу номенклатури озброєнь Poseidon входять різні типи торпед, ракет і мін.
01.08.13. Росія поставила Сирії комплекси ППО «Печора-2М»
Москва поставила Дамаску зенітні ракетні комплекси С-125 «Печора-2М», а також направила до Сирії експертів, які допоможуть привести їх у боєготовність, повідомили в четвер представники влади США.
Джерела повідомили, що крім ППО Росії поставила на сирійську базу в Тартусі два відремонтованих гелікоптера Ми-24, які тепер будуть використовувати бійці армії Башара Асада.
У США вважають, що у зв’язку з поставкою ракет Ізраїль може завдати по Сирії новий удар.
Нагадаємо, попередня атака Ізраїлю на Сирію відбулася 5 липня. Тоді при авіаударі був знищений сирійський військовий об’єкт у місті Латакія, де зберігалися ракети «Яхонт».
Однак у четвер стало відомо, що ізраїльський авіаудар не привів до знищення всіх вироблених в Росії протикорабельних крилатих ракет. Розвідка США вважає, що, принаймні, деякі з ракет «Яхонт», що знаходились там були зняті з пускових установок і перевезені в інші місця зберігання ще до удару.
При цьому офіційні особи США та Ізраїлю вважають ці морські ракети серйозною загрозою для своїх кораблів.
03.08.13. ПС Сирії можна вивести з ладу трьома кораблями, впевнений експерт США
Старший аналітик американського Інституту з вивчення війни Крістофер Хармер опублікував свою доповідь на тлі розбіжностей Білого дому і конгресменів з приводу можливого військового втручання в сирійський конфлікт. Американський військовий аналітик вважає, що повне знищення ПС і ППО Сирії потребує масштабної військової операції, але для того, щоб позбавити сирійську авіацію можливості діяти проти опозиції, достатньо трьох кораблів і 24 бойових літаків.
Доповідь опубліковано на тлі розбіжностей Білого дому і конгресменів з приводу можливого військового втручання в сирійський конфлікт, що забрав життя понад 100 тисяч людей. Пентагон попередив, що навіть обмежені дистанційні удари приведуть до мільярдних витрат і не гарантують результат. Сенатор-республіканець Джон Маккейн вважає заяви військових проявом слабкості.
Як зазначає Хармер, зараз авіація дає сирійським урядовим силам велику перевагу над повстанцями, яких підтримує Вашингтон. Крім нанесення авіаударів, літаками доставляють зброю і спорядження, у тому числі з-за кордону, перекидають війська.
“Оскільки американська високоточна зброя має більший радіус дії, ніж сирійська протиповітряна оборона, знищувати ППО не обов’язково. Обмежений удар, метою якого буде позбавити ПС Сирії можливості виконувати основні місії, може бути зосереджений на інфраструктурі і літаках повітряних сил. Наступні удари гарантують , що ПС вже не відновлять свій потенціал “, – пише Хармер. За його даними, сирійські урядові сили використовують шість з 27 авіабаз. Щоб вивести з ладу кожну базу, її злітно-посадкову смугу і склади, необхідно 12 одиниць високоточної зброї: чотири крилатих ракети “Томагавк”, чотири крилатих ракети JASSM класу “повітря-земля” і чотири плануючих керованих авіабомби JSOW, стверджує аналітик.
Загалом на такий перший удар піде 72 високоточних боєприпасів з масою бойової частини від 220 до 450 кілограмів. При вартості “Томагавк” 650 тисяч доларів, ракети повітряного базування – 700 тисяч і плануючої бомби – 500 тисяч, боєприпаси обійдуться майже в 45 мільйонів доларів.
Метою другого удару, на думку експерта, могли б стати літаки сирійських ПС: автор доповіді нарахував на шести основних базах 109 цілей, серед яких як ангари, так і літаки на відкритих стоянках. На знищення цих цілей знадобиться 109 “Томагавків”, як з моноблоковими, так і з касетними бойовими частинами (ще 71 мільйон доларів).
“Наступні удари, які можуть наноситися раз на сім-десять днів меншими силами, зроблять неможливим відновлення авіабаз, і сирійська військова авіація просто перестане існувати”, – заявив Хармер. Експерт підкреслює, що вся операція може бути проведена без вторгнення в сирійський повітряний простір. Свою територію можуть надати Туреччина, Йорданія, Саудівська Аравія та Ізраїль.
На думку аналітика, для нанесення ударів достатньо одного крейсера і двох есмінців (носіїв ракет “Томагавк”), 12 винищувачів F-18, які стартують з авіаносця “Німіц” і 12 винищувачів-бомбардувальників F-15E, які піднімуться в повітря з авіабази Інджірлік в Туреччині.
Голова Об’єднаного комітету начальників штабів Збройних сил США Мартін Демпсі вважає, що удари по цілях у Сирії зажадають набагато більших зусиль і витрат. У відповідь на запит конгресменів у липні він повідомив, що американські військові підготували на випадок необхідності план обмежених дистанційних ударів по об’єктах сирійської армії. За словами воєначальника, для таких ударів будуть потрібні сотні літаків, кораблі, підводні човни, а витрати будуть становити по мільярду доларів на місяць. Генерал пояснив, що для проведення операції, крім ударних засобів, потрібні розвідка й засоби радіоелектронної боротьби, засоби дозаправки і зв’язку. У доповіді ж Інституту з вивчення війни витрати на забезпечення операції не враховуються.
У число потенційних цілей Демпсі включив не тільки сили ППО і ПС, а й наземні війська, ракетні установки, флот, а також допоміжні військові об’єкти і командні пункти. При цьому генерал попередив про можливість атак у відповідь і ризик більш глибокого втягування у збройний конфлікт. Крім того, на його думку, припинити насильство і внести перелом в хід подій, можливо, не вдасться, так як режим Башара Асада покладається в основному на наземні сили.
14 червня заступник радника президента США з національної безпеки Бен Родс повідомив, що президент США прийняв рішення про військову підтримку сирійської опозиції: “Президент прийняв рішення про надання більшої допомоги опозиції. Це буде включати надання прямої підтримки вищому військовому командуванню (опозиції). Це включає військову підтримку. Я не можу повідомити вам всі типи цієї підтримки з різних причин, але це буде відрізнятися в обсягах та масштабах “.
04.08.13. Румунія купує винищувачі F-16, щоб боротися з нерозпізнаними літаками
Румунія купує 12 винищувачів F-16 для повітряних сил, щоб припинити польоти над країною нерозпізнаних літаків. Про це заявив в неділю, 04.08.13 міністр оборони Румунії Мірча Душа, виступаючи перед випускниками військового училища в місті Пітешті.
«Нам потрібні ці винищувачі. Напевно, я не повинен був це розповідати, але майже щодня повітряний простір країни порушують як непізнані літаки, так і літальні апарати, які не отримали дозвіл на політ. В останній раз це трапилося минулої ночі. Відповідно до міжнародних процедурами, ми змушені піднімати винищувачі, щоб витіснити їх з нашого повітряного простору », – сказав міністр. За його словами, в даний час для цих цілей використовуються застарілі літаки МиГ-21, які були закуплені в СРСР в 1970-х, а потім модернізовані. Більшість з них виробили свій ресурс, і після декількох катастроф останніх років польоти цих машин припинялися.
Згідно союзницьким зобов’язанням по НАТО, Румунія повинна оснастити повітряні сили сучасними зразками авіатехніки. У червні уряд схвалив угоду з придбання вживаних F-16 у ПС Португалії. Вартість 12 літаків, які прибудуть до Румунії до 2015 року, оцінюється в 628 млн. євро. На ці кошти будуть також навчені 15 пілотів і 83 техніка для обслуговування машин, які будуть розміщені на військових аеродромах в Фетешті та Кимпія Турзій.
Румунські ПС ще в 2009 році планували придбати 24 вживаних винищувача F-16 у США, але угода не відбулася через брак фінансових коштів. Плани з придбання американських винищувачів викликали також критику з боку європейського консорціуму «Єврофайтер». Його керівництво висловило «глибоке розчарування тим, що рішення про закупівлю F-16 було прийнято Бухарестом без проведення міжнародного тендеру, передбаченого стандартною процедурою в ЄС».
04.08.13. ФРН і Франція виступають за введення єдиних правил експлуатації БПЛА в ЄС
У світлі скандалу з розробкою безпілотних літальних апаратів / БПЛА / EuroHawk Німеччина і Франція виступають за введення єдиних правил їх допуску до експлуатації в повітряному просторі ЄС.
В листі, направленому міністрами оборони обох країн Томасом де Мезьєр і Жан-Івом Ле Дріану на ім’я верховного представника ЄС із закордонних справ Кетрін Ештон, йдеться, що безпілотні літальні системи мають важливе військове значення у процесі забезпечення європейської безпеки.
Глави оборонних відомств закликали Європейський рада вже в грудні обговорити питання про те, як “інтегрувати БПЛА в повітряне сполучення” ЄС. Лист підписали, крім міністрів оборони Німеччини та Франції, глави МЗС двох країн Гідо Вестервелле і Лоран Фабіус.
Міноборони ФРН прийняв рішення відмовитися від планів прийняти на озброєння EuroHawk, незважаючи на те, що в проект було вкладено, за різними оцінками, від 500 млн. до 1,3 млрд. євро. Причиною стала невідповідність БПЛА нормам Міжнародної організації цивільної авіації / ІКАО /.
EuroHawk не обладнаний системою попередження про зіткнення в повітряному просторі і здійснює маневр автоматично, в той час як наявність такої системи передбачають норми ІКАО.
Додаткові витрати, пов’язані з сертифікацією БПЛА, оцінюються в 500-600 млн. євро. При цьому в оборонному відомстві ФРН вказали на те, що навіть при отриманні сертифікатів для 120 компонентів БПЛА не можна гарантувати їх остаточного допуску до експлуатації в повітряному просторі ЄС.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин