Індія провела успішне випробування балістичної ракети середнього радіусу дії наземного базування Agni-III, здатної нести ядерну головну частину.
Про це повідомляє Інтерфакс-Україна
Випробування відбулися у минулу суботу 30 листопада.
Пуск ракети із дальністю 3 тис. км було здійснено з мобільної пускової установки на індійському острові Абдул Калам у Бенгальській затоці.
Це був перший пуск ракети такого типу, здійснений у темний час доби.
Ракета Agni-III, яка із 2011 року перебуває на озброєнні армії Індії, є твердопаливною і складається з двох ступенів. Її довжина сягає 17 метрів, діаметр – два метри, а стартова маса становить 50 тонн. Вона може нести боєголовку в ядерному та звичайному оснащенні вагою до 1,5 тонни.
Крім Agni-III Індія також має у своєму розпорядженні балістичні ракети Agni-I із дальністю 750 км, Agni-II із дальністю 2 тис. км, Agni-IV із дальністю 4 тис. км і Agni-V із дальністю 5 тис. км. Усі вони здатні нести ядерну боєголовку.
Перше випробування ракети великої дальності Agni-V було проведено ще у 2012 році. Як зазначали місцеві ЗМІ, в зоні ураження цієї ракети перебуває, наприклад, вся територія Китаю та інші віддалені території в Азії. У такий спосіб Індія фактично увійшла до клубу держав, які мають цей вид стратегічних озброєнь. Нині до нього входять Росія, США, Китай, Велика Британія та Франція.
Також нагадаємо, що в Індії стартувала розробка гіперзвукової ракети, швидкість якої у п’ять разів перевищуватиме швидкість звуку.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин