17.06.13. Румунія прийняла остаточне рішення про закупівлю винищувачів F-16 в Португалії
Уряд Румунії опублікував перший офіційний документ, що містить інформацію про придбання винищувачів F-16, призначених для заміни застарілих МиГ-21.
Згідно з документом, підписаним прем’єр-міністром Віктором Понта і міністром оборони Мірча Душа, уряд Румунії дав добро на реалізацію першої фази проекту підвищення бойових можливостей ПС країни.
Грунтуючись на результатах аналізу, оптимальним рішенням, яке відповідає оперативно-тактичним вимогам і фінансовим можливостям, для першого етапу визнана покупка винищувачів F-16 MLU зі складу ПС Португалії. Дане рішення може бути реалізовано в найкоротший термін і, як наголошується, доступно з фінансової точки зору.
Фінансування програми здійснюватиметься протягом наступних чотирьох років (2013-2017 рр.). Загальна вартість оцінюється в 628 млн. євро (835 млн. дол.). Деякі авансові платежі будуть зроблені для придбання винищувачів в Португалії та логістичної підтримки в США.
Запит про пропозицію на поставку 12 літаків F-16A/B MLU M5.2 буде направлений уряду Португалії.
Контракт буде укладено в рамках міжурядової угоди. Міністерство оборони Румунії уповноважило на підписання всіх документів військову торговельну компанію «Ромтехніка» (Romtehnica SA).
Американський уряд надасть деякі послуги і поставить ряд компонентів в рамках програми «Іноземні військові продажі». США здійснить постачання озброєння, боєприпасів, матеріально-технічного забезпечення і навчання пілотів.
Місцем дислокації F-16 стане авіабаза в Фетешті на південному сході Румунії.
18.06.13. Міноборони Італії опублікувало трирічний бюджет і оприлюднило плани по закупівлі озброєнь
Італійський уряд і Міністерство оборони зробили кроки в напрямку створення системи довгострокового планування закупівель озброєнь: вперше опублікований трирічний оборонний бюджет.
Також вперше уряд оприлюднив деталі фінансування ряду програм, включаючи перші платежі в розмірі 580 млн. євро (758,6 млн. дол) на купівлю двох літаків ДРЛВ ізраїльського виробництва.
Прозорість, від якої тривалий час ухилялися політичні партії Італії, стала можливою завдяки зусиллям колишнього уряду Маріо Монті. У квітні йому на зміну прийшов новий коаліційний Кабінет міністрів, який продовжив цю політику.
Як було оголошено в минулому році, витрати на оборону в 2013 році складуть 14,41 млрд. євро. Новий документ містить дані про плановані витрати на 2014 і 2015 рр.. Вони складуть 14,1 і 14,5 млрд. євро, відповідно, що демонструє зростання у порівнянні з падінням до 13,6 млрд. євро в 2012 році. У поточному році оборонні витрати складуть 0,91% ВВП.
Збільшення витрат на особовий склад, незважаючи на плановане скорочення чисельності збройних сил, означає, що витрати на закупівлі озброєнь по лінії Міноборони знизяться з 3,4 млрд. євро в поточному році до 3,25 млрд. євро в 2014 році і 3,08 млрд. євро в 2015. Фінансування обслуговування та операцій також буде знижуватися – з 1,33 млрд. євро в поточному році до 1,32 млрд. євро в 2014 році і 1,3 млрд. євро в 2015 році.
Довгостроковий бюджет забезпечує перехід до планової системи закупівель, однак, за заявою міністра оборони Маріо Мауро, якщо парламент країни вирішить, що витрати занадто великі або малі, він зможе їх скорегувати.
Новий документ вперше дає розбивку видатків за програмами, включаючи кошти, що направляються через Міністерство промисловості, які традиційно ховалися під приводом того, що є фінансуванням НДДКР. Так, в 2013 році Міністерство промисловості в рамках оборонних програм отримає 2,18 млрд. євро, що доповнить суму в 3,4 млрд. євро, виділену на закупівлі озброєнь по лінії Міністерства оборони.
Зокрема, в рамках програми «Єврофайтер» Міністерство промисловості отримає 1,14 млрд. євро в порівнянні з 51,6 млн. євро, асигнованих за цією програмою Міністерству оборони. Будівництво шести багатоцільових фрегатів FREMM вартістю 655 млн. євро повністю фінансується Міністерством промисловості. Воно ж оплатить 99,7 млн. євро за поставку броньованих машин «Фрецція» і 36 млн. євро (з 220 млн. євро) за поставку 6 літаків М-346.
Нові програми придбання в 2013 році включають два літаки ДРЛВ G-550 на базі авіалайнера «Гольфстрім». Вони оцінюються в 580 млн. євро, 132 млн. євро з яких будуть виділені в поточному році, 183 млн. євро в 2014 році і 137 млн. євро в 2015 році. Проект буде завершено в 2016 році.
Оснащений системами спостереження з високою роздільною здатністю супутник видової розвідки OPTSAT-3000 компанії «Ізраель аероспейс індастріз» (IAI) обійдеться Міністерству оборони в 170 млн. євро, 41,6 млн. євро з яких будуть виплачені в 2013 році.
Нова програма придбання багатоцільового бойового корабля вартістю 390 млн. євро, призначеного для матеріального забезпечення підводних човнів, підтримки спеціальних операцій і дослідницьких місій, буде частково фінансуватися за рахунок цивільних коштів на НДДКР.
Кількість закуповуваних броньованих машин VTMM компанії «Івеко» у версії санітарної машини збільшено з 12 до 16 од.
Реалізація низки програм відстрочена. Так, з 2015 на 2019 перенесено завершення купівлі нових літаків ATR для морського патрулювання, які замінять застарілі «Атлантік». З 2014 на 2019 відстрочено укладення контракту на купівлю гелікоптерів AW-101 для ВМС. Придбання авіабомб малого калібру перенесено з 2013 на 2015 рік. У той же час, фінансування третьої фази розробки боєприпасу великої дальності «Вулкан» компанії «Ото Мелара» зросте з 119 до 150 млн. євро.
19.06.13. Ізраїль стане першою іноземною державою, що прийняла на озброєння винищувач F-35 «Лайтнінг-2»
Ізраїль стане першою іноземною державою, що прийняла на озброєння багатоцільовий винищувач п’ятого покоління F-35 «Лайтнінг-2», заявив в ході виставки Paris Air Show 2013 у Ле-Бурже віце-президент компанії «Локхід Мартін» Стів О’Брайн.
Перший літак, як планується, буде доставлений до Ізраїлю в кінці 2016 року.
У жовтні 2010 року Ізраїль підписав контракт вартістю 2,75 млрд. дол. на постачання ескадрильї з 20 винищувачів F-35 в рамках програми «Іноземні військові продажі». Згідно з графіком, постачання літаків за цим контрактом повинна початися наприкінці 2016 року – початку 2017 року.
ПС Ізраїлю планують розпочати підготовку пілотів у США в 2016 році, що дозволить прийняти літаки в вищеназвані терміни. ПС вже почали роботи по створенню нової інфраструктури базування літаків F-35.
Другий контракт, ймовірно, передбачатиме постачання аналогічної кількості машин. Ізраїльський уряд вже схвалив їх придбання. Це означає, що в разі дотримання графіка реалізації програми, до кінця десятиліття на озброєння ПС Ізраїлю можуть надійти 40 літаків F-35. Всього ПС Ізраїлю планують прийняти на озброєння 75 винищувачів F-35.
Раніше ПС Ізраїлю направили в США спеціалістів для спільної з МО США і «Локхід Мартін» підготовки конфігурації F-35 для Ізраїлю. Одночасно обговорювалося питання інтеграції ізраїльських технологій до складу устаткування винищувача. «Локхід Мартін» вивчила питання про доцільність встановлення ряду знімних елементів виробництва ізраїльської компанії «Циклон» (дочірня компанія «Елбіт системз») на фюзеляж літака і дійшла висновку, що такі зміни не будуть впливати на характеристики малопомітності. У практичному плані це означає, що літак буде мати більшу дальність польоту, залишаючись невидимим для радарів супротивника.
20.06.13. Партію Як-130 приготували до відправки в Сирію
Навчально-бойові літаки Як-130, які раніше були замовлені Сирією, готові до відправки замовнику. Літаки вже побудовані підприємством «Іркут» і стоять на майданчику заводу. Поки що виготовлені тільки планери, в які при отриманні позитивного «політичного рішення» встановлять двигуни і авіонику, після чого відправлять до Сирії. Контракт на поставку Як-130 був підписаний ще в грудні 2011 року, тому 18 червня на прес-конференції за підсумками саміту G8 президент Росії Володимир Путін заявив, що постачання зброї до Дамаску здійснюється у відповідності з міжнародним правом.
Аванс за перші шість літаків у розмірі близько ста мільйонів доларів було перераховано в червні.
Як-130 дозволяє навчати льотчиків пілотування винищувачів п’ятого покоління і покоління «4 + +». Вартість одного літака при цьому майже на порядок (15 мільйонів доларів проти 100-150) менше вартості бойових винищувачів. Цифрова система керування, що встановлена на борту, дозволяє імітувати поведінку інших літаків, в той час як «скляна кабіна» (замість електромеханічних приладів використані багатофункціональні дисплеї) дає можливість моделювати навіть інші кабіни.
За своїми технічними характеристиками, включаючи швидкість, дальність і практичну стелю, Як-130 помітно поступається бойовим літакам, хоча й існує практична можливість установки на нього 3000 кілограм озброєння на шести точках підвіски.
20.06.13. ЗС Німеччини уклали контракт на постачання КерР великої дальності «Метеор» класу «повітря-повітря»
Компанія MBDA оголосила про підписання контракту на поставку Збройним силам Німеччини керованих ракет великої дальності класу «повітря-повітря» «Метеор».
Таким чином, на поточний момент замовлення на виробництво ракет розмістили всі шість країн-партнерів програми «Метеор» (Франція, Німеччина, Італія, Іспанія, Швеція і Великобританія).
Раніше повідомлялося, що Німеччина планує придбати для оснащення винищувачів EF-2000 до 480 ракет.
Ракета «Метеор» оснащена активною радіолокаційною системою самонаведення, каналом зв’язку, що дозволяє інтегрувати її в мережевий бойовий простір, і прямоточним повітряно-реактивним двигуном з регульованою тягою, що забезпечує високу швидкість ракети на всій траєкторії польоту до цілі.
Крім того, 18 червня в ході авіасалону Paris Air Show 2013 у Ле-Бурже консорціум «Єврофайтер» підписав з Агентством НАТО з управління програмою розробки, виробництва та обслуговування винищувачів «Єврофайтер» і «Торнадо» (NETMA) контракт на інтеграцію КерР «Метеор» на борт літака EF-2000 «Тайфун». Це означає, що тепер компанія реалізує контракти на інтеграцію КерР на борт винищувачів JAS-39 «Гріпен», «Рафаль» і «Тайфун».
Укладення угод на виробництво та інтеграцію ракет, поряд з успішно реалізовується програмою випробувань, підтверджують високу ступінь готовності проекту «Метеор».
Як передбачається, оснащення КерР великої дальності «Метеор» суттєво підвищить бойові можливості та експортний потенціал багатоцільового винищувача EF-2000 «Тайфун».
У грудні 2012 року «БАе системз» провела випробувальний пуск КерР «Метеор» з борту EF-2000. Пуск ракети, розміщеної на підфюзеляжній точці підвіски, був виконаний літаком IPA-1 в ході випробувань, проведених за підтримки компаній «КінетиК» і MBDA на полігоні «Аберпорт» в Уельсі. В даний час випробування ракет «Метеор» тривають.
20.06.13. Республіка Корея прийняла рішення про закупівлю КрР KEPD-350
Республіка Корея придбає європейські крилаті ракеті KEPD-350 класу «повітря-земля» компанії «Таурус системз GmbH» (TAURUS Systems GmbH – TSG), повідомило Агентство програм оборонних закупівель МО Республіки Корея (DAPA).
Дане рішення прийнято у зв’язку з тим, що США відмовилися продати Сеулу ракети аналогічного типу.
У ході проведеного під керівництвом міністра оборони Кім Кван Джина наради було схвалено план закупівлі європейських КрР, дальність дії яких становить 500 км. КрР призначені для оснащення винищувачів F-15K і KF-16.
Кількість закуповуваних ракет і їх вартість не розкриваються. Республіка Корея планувала закупити близько 170 ракет, вартість яких оцінюється в 300 млн. дол.
З квітня 2008 року Республіка Корея неодноразово висловлювала зацікавленість у закупівлі розробленою «Локхід Мартін» крилатої ракети великої дальності AGM-158 JASSM (Joint Air-to-Surface Standoff Missile) класу «повітря-земля» для оснащення винищувачів F-15K, проте адміністрація США так і не дала дозвіл на поставку.
В даний час на озброєнні ПС Республіки Корея є лише ракети SLAM-ER, дальність дії яких становить 278 км.
Загострення відносин з КНДР змушують керівництво Республіки Корея прискорити закупівлю ракет великої дальності для оснащення винищувачів, які можуть застосовуватися для ураження стратегічних цілей, включаючи укріплені споруди, ядерні об’єкти і пускові установки ракет, не виходячи з повітряного простору країни.
Ракета KEPD-350, стартова маса якої становить 1400 кг, оснащена 481-кг тандемною бойовою частиною MEPHISTO, системою GPS-навігації і здатна проникати через 6 м залізобетону, вражати об’єкти противника на дальностях до 500 км з КЙВ(круговим ймовірним відхіленням), що не перевищує 2-3 м .
21.06.13. Підтвердилася продаж десяти Су-25 Болгарією до Грузії
У реєстрі ООН з’явився офіційний звіт Болгарії про експорт озброєнь. Згідно з цими даними, Болгарія продала Грузії в 2012 році десять літаків Су-25. Примітка свідчить, що всі літаки повністю виробили свій ресурс і продані в якості «джерела для ремонту». За оцінками Центру аналізу стратегій і технологій, це може означати перепродаж в одну з африканських країн після ремонту на Тбіліському авіазаводі.
Раніше про продаж шести списаних літаків Су-25 писало болгарське інтернет-видання Pan.bg. Вказувалося, що штурмовики продавалися за стартовою ціною близько ста тисяч болгарських левів кожен і були продані за 8,08 млн. левів. Це підтверджує їх фактичну непридатність для експлуатації.
Літаки були передані Болгарії СРСР у 1985-1988 роках в експортному варіанті Су-25К; штурмовики розроблялися в першій половині 1970-х років і призначалися для підтримки наземних військ. Су-25 використовувалися в ряді збройних конфліктів від війни в Афганістані 1979-1989 років, в конфлікті серпня 2008 року в Південній Осетії. Тоді грузинською стороною були збиті три російських Су-25, а грузинські ПС втратили як мінімум два таких літака. На озброєнні ПС Грузії, за даними ЗВО в 2011 році перебувало12 Су-25 різних модифікацій. Версія про можливий перепродаж в одну з африканських країн заснована на продажі країнами колишнього СРСР літаків в Кот д’Івуар, Еритрею, Ефіопію, Демократичну республіку Конго і Судан, де вони використовуються в різних конфліктах.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин