27.05.13. Радари під Калінінградом і Іркутськом добудують у 2014 році
Будівництво радіолокаційних станцій системи попередження про ракетний напад в Калінінградській та Іркутської областях має бути завершено до кінця 2014 року. Про це заявив міністр оборони Росії Сергій Шойгу. Йдеться про радари типу «Воронеж», дальність дії яких становить близько шести тисяч кілометрів.
Державна програма озброєнь Росії передбачає створення в Росії безперервного радіолокаційного поля СПРН до 2018 року. «До кінця 2014 року необхідно ліквідувати відставання по віддалених будівництвах і завершити будівництво РЛС метрового діапазону в Іркутській області і дециметрового ─ в Калінінградській області», ─ заявив Шойгу, зазначивши, що важливість створення безперервного радіолокаційного поля раніше відзначив президент Росії Володимир Путін.
Радіолокаційна станція дециметрового діапазону «Воронеж-ДМ» заступила на бойове чергування в Калінінградській області у листопаді 2011 року. Перша черга РЛС була побудована в селищі Піонерський. Після закінчення будівництва, РЛС в Калініградской області зможе контролювати повітряний простір від Північної Атлантики до Північної Африки, збираючи інформацію про пуски балістичних ракет у зоні відповідальності.
Бойове чергування РЛС метрового діапазону «Воронеж-М» у Усольї-Сибірському Іркутської області почалося в травні 2012 року. У лад була введена одна секція станції; друга добудовується в даний час. Після повного запуску добудованого радара його огляд збільшиться до 240 градусів. «Воронеж-М» в Іркутській області буде контролювати повітряний простір від західного узбережжя США до Індії.
В даний час на території Росії діють чотири радіолокаційних станції типу “Воронеж”. Крім РЛС в Калінінградській та Іркутської областях радари «Воронеж-М» і «Воронеж-ДМ» діють в селищі Лехтуси Ленінградської області та Армавірі Краснодарського краю відповідно. У зону відповідальності першого входить повітряний простір від Марокко до східного узбережжя США, а другого ─ від Південної Європи до узбережжя Північної Африки.
У найближчі кілька років планується побудувати дві високопотенціальні станції «Воронеж-ВП» під Печорою в Республіці Комі і Оленегорском Мурманської області. У перспективі новими станціями типу «Воронеж» планується замінити всі застарілі діючі радари типів «Дніпро», «Дарьял» і «Волга».
РЛС типу «Воронеж» здатні виявляти балістичні, аеродинамічні та космічні цілі, супроводжувати і класифікувати їх, а також передавати інформацію про цілі на пункти управління. Радари створені за модульною схемою, завдяки чому одна станція (включаючи всю необхідну інфраструктуру) може бути розгорнута протягом 1,5-2 років. Для порівняння, на будівництво станцій попереднього покоління було потрібно не менше п’яти років.
27.05.13. Збройні сили Туреччини отримають черговий літак ДРЛВіУ до кінця року.
Збройні сили Туреччини отримають черговий літак дальнього радіолокаційного виявлення і управління (ДРЛВіУ) «Боїнг-737-700» до кінця 2013 року.
За заявою віце-президента компанії «Боїнг» Тіма Петерса, в даний час сторони погоджують ряд деталей і розраховують, що постачання літака ПС Туреччини відбудеться в поточному році.
Контракт загальною вартістю 1,5 млрд дол на постачання чотирьох систем АВАКС на базі літака «Боїнг-737-700», наземної РЛС, а також систем управління, тренажерів і технічне обслуговування устаткування «Боїнг» і Секретаріат оборонної промисловості Туреччини (SSM) підписали в 2002 році. Угода набула чинності у липні 2003 року. Контракт містив опціон на постачання двох додаткових літаків.
Відповідно до умов контракту, постачання літаків планувалося виконати з 2006 по 2009 рр.. Однак через технічні проблеми літаки замовникові не передані по теперішній час.
У зв’язку з відставанням програми від графіка Туреччина застосувала щодо «Боїнга» санкції, розмір яких не розголошується. Як заявив у квітні міністр оборони Ісмет Йилмаз, Туреччина сплатила «Боїнгу» тільки за фактично виконаний обсяг робіт і наклала штрафні санкції за затримку у відповідності з умовами контракту.
За твердженням сторін, штрафні санкції є комерційною таємницею. За неофіційною інформацією, вони склали близько 140 млн. дол.
Однією з причин відставання програми від графіка стала заборона МО Ізраїлю на поставку підсистем радіоелектронної розвідки компанією «Елта», який був знятий лише недавно.
«Елта» виступає субпідрядником за контрактом з ЗС Туреччини і поставляє «Боїнгу» системи радіорозвідки для всіх чотирьох літаків. Їх вартість перевищує 100 млн дол. Після поставки обладнання для перших двох літаків МО Ізраїлю відклало передачу двох, що залишилися підсистем зважаючи ускладнення дипломатичних відносин між двома країнами.
28.05.13. Подробиці польського тендеру по закупівлі НТЛ
Британське відділення американської компанії Lockheed Martin представило деякі подробиці за своїми пропозиціями на польський тендер по закупівлі передових навчально-тренувальних літаків для ПС.
23 травня компанія заявила, що пропонує разом з південнокорейським партнером Korea Aerospace Industries реактивний тренувальний літак Т-50, який «значною мірою забезпечить операційне поєднання з наявними в ПС Польщі винищувачами F-16С/D виробництва Lockheed Martin». Директор зі зв’язків з країнами Європи, Близького Сходу та Африки відділення Lockheed Martin UK Джон Нейлсон (John Neilson) заявив, що «літаки будуть побудовані за межами Польщі». НТЛ Т-50 забезпечать ПС Польщі потреби в літаках такого класу на майбутні 20-30 років.
Якщо ця пропозиція буде прийнята, матеріально-технічне обслуговування літаків буде проводитися на військовому авіаремонтному заводі WZL-2 у Бидгощі. Lockheed Martin вже має міцні зв’язки з ПС Польщі через програму поставок винищувачів F-16.
Lockheed Martin створила навчальний центр у складі академії ПС Польщі в Дебліні. Тренувальні польоти польських літаків проводяться у Великобританії, полігон знаходиться під управлінням Lockheed Martin UK і міжнародного спільного підприємства Babcock.
Варшава повинна вибрати новий НТЛ в кількості 8 машин до кінця 2013 року. Іншими кандидатами є Aero Vodochody L-159T1 (Чехія), Alenia Aermacchi M-346 (Італія) і BAE Systems Hawk AJT (Великобританія).
28.05.13. Угорщина розпочинає процедуру придбання нових багатоцільових гелікоптерів і літаків
Міністерство оборони Угорщини провело консультації з представниками чотирьох провідних політичних партій країни з питання поновлення авіаційної складової Збройних сил.
Як заявив за підсумками зустрічі міністр оборони Чаба Хенді, на придбання багатоцільових гелікоптерів і транспортних літаків для Збройних сил буде виділено близько 105 млрд. форинтів (465 млн. дол). 100 млрд. форинтів (442, 9 млн. дол.) планується направити на закупівлю багатоцільових гелікоптерів, призначених для заміни Ми-8, ще 5 млрд. форинтів (22,1 млн. дол.) призначені для придбання літаків ВТА.
Планується, що тендери на постачання нових літальних апаратів будуть оголошені до проведення виборів 2014 після отримання схвалення комісії, що складається з представників чотирьох найбільших парламентських об’єднань.
Спеціально створена ініціативна група Міністерства оборони розробить проект придбання (оцінку цивільних і військових потреб) до третього кварталу 2013 року, включаючи графік проведення тендеру і «дорожні карти» програм, які будуть винесені на розгляд парламенту. Деталі тендеру будуть розроблені пізніше згідно з практикою проведення державних закупівель в Євросоюзі. Як очікується, відкритий міжнародний тендер буде оголошений на початку 2014 року. Згідно з попереднім графіком, після проведення виборів новий уряд почне оцінку отриманих пропозицій в середині 2014 року.
Чаба Хенді зазначив, що після ліквідації національної авіакомпанії «Малєв» у 2012 році Угорщина не має літальних апаратів для забезпечення перевезень керівництва країни. Невеликий парк тактичних літаків Ан-26 застарів.
На поточний момент не ясно, чи вистачить асигнованих на придбання літаків 22,1 млн. дол. для задоволення транспортних потреб Угорщини. В даний час МО розглядає можливість закупівлі трьох старих літаків оціночною вартістю 5 млрд. форинтів в рамках відкритого тендеру.
За заявою міністра Чаба Хенді і начальника Генерального штабу ЗС Угорщини генерал-лейтенанта Тібора Бенко (Tibor Benko), Угорщина продовжує процедуру заміни застарілих радянських озброєнь. Попередньо міністр оборони заявив про наявність трьох варіантів модернізації гелікоптерного парку, включаючи проведення ремонту машин, що експлуатуються, закупівлю бувших в експлуатації або нових гелікоптерів. На думку начальника Генерального штабу, ЗС потребують сучасних багатоцільових гелікоптерів для проведення тактичних операцій, перевезення військ і вантажів, а також підтримки операцій з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, медичної евакуації або евакуації угорських громадян за кордоном.
Як раніше заявив Чаба Хенді, стан гелікоптерного парку ПС Угорщині не відповідає сучасним вимогам. Зокрема, частина Ми-8, що перебувають на озброєнні ЗС Угорщини експлуатуються з 1969 року. У складі ПС Угорщини є 28 гелікоптерів Ми-8 різних версій, хоча, за неофіційною інформацією, тільки 7 з них придатні до польотів (6 Ми-8T і 1 Ми-8ПС). Крім того, є 7 транспортно-десантних Ми-17, які були модернізовані в рамках контракту вартістю 32,2 млн. дол., підписаного в 2008 році.
У 2008 році командування ЗС Угорщини заявляло про необхідність покупки 10 нових багатоцільових гелікоптерів, однак відсутність фінансових коштів призвело до переносу проекту на 2011 рік. З вересня 2011 МО Угорщини вело переговори про закупівлю 32 відновлених багатоцільових гелікоптерів UH-1N «Х’ю» зі складу КМП США. Однак наприкінці 2012 року було заявлено, що уряд відхилив дану програму, вартість якої оцінювалася в 342 млн. дол.
Про свій попередній намір взяти участь у тендері на постачання багатоцільових гелікоптерів Угорщини заявили «Єврокоптер» з EC-725, «Сікорський ейркрафт» з S-70i «Блек Хоук», «NH індастріз» з NH-90. Не виключено, що Росія також запропонує на тендер нові машини типу Ми-17.
29.05.13. ЦВО РФ модернізував всі бомбардувальники Су-24
У Центральному військовому окрузі Росії завершилася модернізація всіх фронтових бомбардувальників Су-24. Про це заявив офіційний представник ЦВО полковник Ярослав Рощупкін. За його словами, літаки отримали нові прицільно-навігаційні комплекси СВП-24 «Гефест», що підвищують точність прицілу і бомбометання в три рази. Як очікується, перше застосування нових систем буде здійснено в червні 2013 року під час льотно-тактичного навчання.
«СВП-24 включає в себе прилади прицілювання, навігації і управління. Її використання розширює можливості екіпажу з пошуку, виходу на ціль, прицілюванню і нанесення ударів, у тому числі в складних умовах погоди і при обмеженій видимості », ─ розповів Рощупкин, зазначивши, що «Гефест» дозволяє проводити бомбометання «з вільного маневру без входу в зону ураження засобів ППО умовного противника». Раніше повідомлялося, що модернізація всіх Су-24 на авіабазі «Шагол» в Челябінській області завершиться до кінця 2013 року.
29.05.13. Росія видасть Сербії кредит на купівлю винищувачів
Росія надасть Сербії експортний кредит на купівлю озброєнь і військової техніки, в числі якої ─ шість винищувачів МиГ-29М2. Попередні переговори про постачання бойових літаків відбулися в ході зустрічі міністра оборони Сербії Олександра Вучіча з його російським колегою Сергієм Шойгу у Москві 23-24 травня 2013 року. Сербське міністерство оборони має намір купити у Росії велику кількість військової техніки, проте положення можливого контракту поки невідомі.
Як очікується, більш точні параметри можливої угоди з Сербією будуть оприлюднені найблищим часом після відповідного візиту Шойгу до Белграда. В сербському військовому відомстві, привабливість покупки МиГ-29М2 пояснюється тим, що літаки можуть бути поставлені практично відразу після підписання контракту. Справа в тому, що Росія в даний час має в своєму розпорядженні 24 таких нових літаків, замовленими Сирією в 2007 році, проте не поставлені їй через дії міжнародних санкцій.
Протягом останніх двох років ПС Сербії розглядали можливість купівлі винищувачів у Франції та Пакистану. Йдеться про бойові літаки Dassault Rafale і PAC JF-17 Thunder. Новими винищувачами планується замінити застарілі МиГ-21 і МиГ-29. На озброєнні Сербії стоять чотири винищувачі МиГ-29 (три МиГ-29 і один МиГ-29УБ, відновлені і модернізовані в 2008 році), 11 МиГ-21 (їх списання заплановане на 2018 рік), а також 33 винищувача -бомбардувальника J-22 Orao.
Про те, що Сербія має намір придбати у Росії шість легких винищувачів МиГ-29М/М2 повідомлялося наприкінці квітня 2013 року. Крім літаків сербські військові також планували замовити дві наземні радіолокаційні станції. Контракт на поставку військової техніки сербське міністерство оборони розраховувало підписати до кінця поточного року.
29.05.13. У Жуковському завершилися випробування новітньої системи радіоелектронної боротьби
ВПС Росії отримали комплекс радіоелектронної боротьби (РЕБ), здатний точково відключати радари і системи управління літальних апаратів противника, не заглушаючи при цьому власні лінії зв’язку.
Льотно-конструкторські випробування нового комплексу РЕБ, розробленого під шифром «Порубщик», завершилися на початку травня в ЛІІ ім. Громова в підмосковному Жуковському .
Комплекс виявляє бездротовий зв’язок або випромінювання радара в пасивному режимі, сам нічого не випромінюючи, аналізує частоту каналів і ставить спрямовану перешкоду. При цьому сигнал глушиться тільки в строго певному напрямку і на певній частоті, не зачіпаючи інші джерела.
Через відсутність сучасних літаків з необхідними характеристиками «Порубщик» змонтували на старий Ил-22, побудований в 1979 році.
Зараз літак з комплексом РЕБ перейшов до державних випробувань і до кінця року буде переданий на озброєння ВПС. Очікується, що всього ВПС Росії отримають п’ять таких машин.
Роботи по комплексу «Порубщик» почалися в 2009 році, коли був укладений контракт між Міноборони та ЕМЗ ім. Мясищева. У 2010 році на одному з літаків Ил-22 розпочався монтаж обладнання комплексу. Перші польоти переобладнаної машини пройшли в 2012 році. Вартість комплексу склала більше 200 млн руб.
29.05.13. У Канаді почалися найбільші міжнародні навчання ПС
Маневри проходять в провінції Альберт. У навчаннях “Мейпл Флег” (“Кленовий прапор”) крім Канади, беруть участь льотчики з США, Бельгії, Великобританії, Німеччини, Колумбії, Нідерландів та Сінгапуру. Своїх спостерігачів надіслали Україна, Індія, Оман, Перу, Південна Корея, ПАР і Чилі.
У великомасштабних навчаннях задіяні винищувачі, бомбардувальники, літаки-заправники. Будуть проведені бойові стрільби і бомбометання по більш ніж 640 наземних цілях – моделям танків, автомобілів, літаків, радарів і будівель. На полігонах авіабази навіть побудовано декілька “ворожих” аеродромів зі злітно-посадковими смугами, які належить знищити.
За словами командувача канадськими ПС генерал-лейтенанта Айвена Блондена, “Мейпл Флег” “дають можливість канадським пілотам тренуватися разом з колегами з інших країн з урахуванням уроків, які ми винесли, беручи участь у бойових операціях в Афганістані та Лівії”.
Вперше ці навчання відбулися в 1978 році. Цього року вони триватимуть до 31 червня.
30.05.13 Бойові стрільби зенітних ракетних підрозділів військ ПКО РФ на полігоні Ашулук
В ході проведення перевірки бойової готовності підрозділів військ ПКО РФ бойові обслуги зенітних ракетних комплексів С-300ПМ «Фаворит» 29 травня на полігоні Ашулук успішно відбили масований ракетно-авіаційний удар умовного противника.
На першому етапі боєздатність розрахунків комплексів С-300ПМ «Фаворит» була перевірена літаками фронтової авіації, що імітували наліт авіації умовного противника. Авіація діяла у всьому діапазоні висот, атакуючи район, що прикривався з різних курсів. Обслугами комплексів повітряні цілі були своєчасно виявлені і знищені електронними пусками.
На другому етапі по району, що прикривався було завдано удар шістьма ракетами-мішенями типу «Пищаль», що імітують високошвидкісні маневруючі малорозмірні повітряні цілі. Характеристики мішеней «Пищаль» ідентичні характеристикам сучасних крилатих ракет. Всі ракети-мішені були також знищені бойовими пусками комплексів С-300ПМ «Фаворит».
Бойові стрільби С-300ПМ «Фаворит» на полігоні Ашулук проводяться в рамках заходів з перевірки бойової готовності Військ повітряно-космічної оборони Росії, в яких беруть участь військовослужбовці чотирьох зенітних ракетних полків Командування ППО і ПРО Військ ПКО, перекинуті в понеділок, 27 травня, літаками Військово-транспортної авіації з аеродромів Центральній частині Росії на астраханський полігон.
Напередодні в ході проведення заходів з бойового злагодження обслуг зенітні ракетні дивізіони Військ Повітряно-космічної оборони заступили на бойове чергування по захисту повітряно-космічних рубежів району, що охороняється і здійснили марші в нові позиційні райони для виконання бойових стрільб з метою знищення цілей у всьому діапазоні висот і швидкостей в умовах складної перешкодової обстановки.
Для створення умов, максимально наближених до бойових, для підрозділів протиповітряної оборони Військ ПКО моделювалися варіанти бойової обстановки різних рівнів складності із застосуванням умовним противником всього комплексу засобів повітряно-космічного нападу.
За вказівкою міністра оборони генерала армії Сергія Шойгу з 27 травня проводиться раптова перевірка боєготовності частин і підрозділів Військ ПКО, дальньої і військово-транспортної авіації, а також об’єднань ВПС і ППО Західного військового округу.
До перевірки бойової готовності з’єднань та військових частин військ ПКО, дальньої і військово-транспортної авіації, а також 1-го Командування ВПС і ППО Західного військового округу залучено 8700 осіб, задіяно 185 бойових літаків і 240 бойових броньованих машин.
30.05.13. Німеччина планує придбати 16 ударних БЛА
«Німеччина планує придбати 16 ударних безпілотних літальних апаратів», – заявив прес-секретар Міністерства оборони ФРН Штефан Паріс.
Дана заява була зроблена на тлі недавнього скандалу, пов’язаного з анулюванням програми придбання стратегічних БЛА «ЕвроХоук», на яку було витрачено 508 млн. євро (657 млн. дол.).
В даний час Німеччина веде переговори з Ізраїлем щодо закупівлі ударних безпілотних літальних апаратів, віддаючи їм перевагу як більш технологічно досконалим у порівнянні з американськими аналогами.
Представники МО Німеччині вже провели дві зустрічі з питання можливої закупівлі з колегами з оборонного відомства Ізраїлю в листопаді 2012 року та лютому 2013 року.
Командувач ПС Німеччини генерал-лейтенант Карл Мюльнер нещодавно відвідав Ізраїль, де був присутній на презентації БЛА «Херон-TP». Берлін вважає, що ізраїльський «Херон-TP» більш технічно «просунутий» і має багато переваг у порівнянні з американським БЛА «Предейтор».
Міноборони Німеччини ще в квітні 2012 року планувало повторно провести оцінку можливості покупки безпілотного літального апарату «Херон-TP» компанії «Ізраель аероспейс індастріз» (IAI) після рішення «Кассідіан» припинити розробку розвідувального БЛА «Таларіон» класу MALE. Однак тоді не повідомлялося про те, що апарати будуть нести озброєння.
Компанія «Кассідіан» у березні 2012 року оголосила про анулювання програми розробки середньовисотних БЛА великої тривалості польоту «Таларіон», оскільки не змогла отримати фінансування від потенційних замовників, до числа яких входили Німеччина, Франція та Іспанія.
Компанія «Дженерал атомікс аеронотікал системз», зі свого боку, запропонувала Німеччині БЛА «Предейтор-B».
Німецький уряд вперше заявив про намір придбати ударні безпілотні літальні апарати в січні поточного року. Аж до теперішнього часу Бундесвер використовував тільки розвідувальні БЛА. Уряд Німеччини вже схвалив запит Бундесверу на купівлю ударних БЛА для використання в зарубіжних місіях. Тим не менш, докладної інформації про терміни, вартості програми і постачальника аж до теперішнього часу не було.
Далеко не факт, що проект отримає подальший розвиток, оскільки використання навіть розвідувальних БЛА вже викликало бурхливі протести з боку опозиції в Бундестазі. В даний час канцлер Німеччини Ангела Меркель, консервативний Християнсько-демократичний союз і лівоцентристська Соціал-демократична партія висловлюються за використання ударних БЛА. Партія «Зелених», Ліва партія і деякі члени по коаліції уряду від Вільної демократичної партії – проти.
Незважаючи на розбіжності, прес-секретар МО ФРН Штефан Паріс заявив 29 травня на брифінгу, що Берлін дотримується своєї мети закупити до 16 ударних БЛА до 2016 року. Проте, остаточне рішення з цього питання не буде прийнято до виборів, запланованих на 22 вересня.
30.05.13. Сирія отримала від Росії першу партію обладнання в рамках контракту на поставку ЗРС С-300.
Сирія отримала першу партію обладнання в рамках контракту на поставку ЗРС С-300. Про це заявив президент САР Башар Асад.
За його словами, друга партія обладнання в рамках реалізації даного контракту прибуде найближчим часом.
Раніше керівництво Сирії ніколи не заявляло офіційно про постачання тих чи інших систем озброєння з Росії, оскільки дана інформація є конфіденційною. Тому заява Б.Асада, судячи з усього, продиктоване надзвичайними обставинами.
Причому достовірність заяви про фактичний початок поставки ЗРС С-300 також викликає питання, тим більше, що офіційного підтвердження з російської сторони (крім заяв загального характеру про намір виконати всі раніше підписані контракти з Сирією) немає. Це може бути чисто політичною заявою з огляду на те, що в останні дні ситуація навколо Сирії знову різко загострилася у зв’язку з фактичною відміною ембарго на постачання озброєння сирійської опозиції країнами ЄС.
Слід зазначити, що до цих пір немає точних даних про те, який саме тип ЗРС С-300 замовила Сирія в 2010 році.
Імовірно, поставки за цим контрактом повинні бути завершені не раніше середини 2014 року. Після поставки, налагодження та комплексної перевірки функціонування всього обладнання, що входить до складу ЗРС С-300, буде потрібно ще мінімум півроку на навчання сирійських фахівців, навіть якщо раніше вони вже пройшли стажування в Росії. Тому досягнення повної боєготовності сирійських ЗРС С-300 (у разі, якщо вони все-таки будуть поставлені) можна чекати не раніше кінця 2014 – початку 2015 року.
30.05.13. Компанія Saab поставить безпілотні імітатори підводних човнів.
Шведська компанія Saab підписала контракт на постачання автономних (безпілотних) підводних апаратів AUV62 у навчальній конфігурації для тренувань протичовнових сил. Вартість контракту складає 148 млн. шведських крон, перші поставки почнуться в 2014 році.
«AUV62 є передовою високоефективною безпілотною системою, яка призначена для тренувань протичовнових сил флоту. Ми, звичайно, дуже задоволені підписанням контракту», заявив старший віце-президент кромпаніі Горгії Йоханссон (Görgen Johansson). Цей апарат створений в декількох конфігураціях.
Апарат оснащений звуковим обладнанням для імітації підводних човнів, гідроакустична система з синтезованою апертурою SAS (Synthetic Aperture Sonar) дозволяє вести роботи з пошуку мін, розвідки і картування морського дна. Компанія, не оприлюднює інформацію про замовника.
31.05.13. Пентагон оголосив про терміни прийняття на озброєння всіх трьох версій винищувача F-35
Пентагон оголосив, що винищувачі F-35B для Корпусу морської піхоти США отримають початкову бойову готовність у грудні 2015 року, F-35A для ПС у грудні 2016 року, F-35C для палубної авіації ВМС у лютому 2019 року.
Набуття статусу початкової бойової готовності настане після того, коли в цих родах військ буде сформовано по одній стройової ескадрильї з досить кваліфікованим персоналом і устаткуванням, що забезпечує застосування винищувачів у військових діях. Зараз кількість винищувачів в ескадрильї КМП становить 10 машин, ПС – 12, ВМС – 10.
США планують закупити загалом 2443 винищувача трьох варіантів, зокрема ПС – 1763. ПС і КМП отримають винищувачі з програмним забезпеченням Block 2B, авіація ВМС вирішила дочекатися літаків з більш досконалим і надійним програмним забезпеченням Block 3F.
01.06.13. Росія пообіцяла поставити до Сирії винищувачі МиГ-29
Російські винищувачі МиГ-29 будуть поставлені Сирії відповідно до контракту. Для обговорення деталей контракту з бойових літаків до Росії спеціально приїхала сирійська делегація. Планується поставити близько 10 винищувачів МиГ-29М (одномісних) і МиГ-29М2 (двомісних). Терміни виконання контракту не уточнюються.
У 2007 році Сирія замовила у Росії 24 бойових літака МиГ-29, але поставлені вони до цих пір не були, оскільки щодо режиму Башара Асада були введені міжнародні санкції. Частина з них у зв’язку з цим було вирішено продати в інші країни, наприклад, до Сербії.
Влітку 2012 року повідомлялося про те, що Росія відклала поставку в Сирію 20 бойових гелікоптерів Ми-25 до «нормалізації обстановки» в країні. Інформоване джерело тоді заявило, що Москва стурбована загостренням обстановки в Сирії і військовою активністю опозиції, в умовах якої сирійська влада «не можуть гарантувати безпечну прийомку гелікоптерів».
1 березня 2013 глава Федеральної служби з військово-технічного співробітництва (ФСВТС) Олександр Фомін поскаржився на те, що західні країни блокують всі спроби Росії виконати укладені з Сирією домовленістю. «Нам оголосили справжнісіньку неоголошену війну: наш морський і повітряний транспорт арештовується, під різними приводами заманюється в порти, блокується … тобто блокується будь-яка спроба доставити законтрактований вантаж », – сказав тоді Фомін.
Протистояння між режимом Башара Асада та опозиційними силами, що переросло в громадянську війну, продовжується в Сирії з весни 2011 року. Росія в цьому конфлікті підтримує Асада і намагається надати йому матеріальну і технічну підтримку, викликаючи невдоволення західних країн, що підтримують опозицію.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин