29.04.13. Норвегія озброїться винищувачами F-35 в 2017 році
Міністерство оборони Норвегії отримає перші шість перспективних винищувачів F-35A Lightning II в 2017 році. Після поставки першої партії норвезьке військове відомство буде отримувати по шість літаків такого типу щороку аж до 2024 року. Загалом Норвегія повинна прийняти на озброєння 52 бойових літака. Закупівля кожної нової партії винищувачів F-35 повинна отримувати схвалення парламенту країни.
На придбання першої партії з шести бойових літаків Норвегія витратить 12,9 мільярда крон (2,18 мільярда доларів). У цю суму входять не тільки винищувачі, але також підготовка пілотів, тренажери і супутнє устаткування. Уряд Норвегії також виділив додаткові три мільярди крон «на непередбачені витрати», пов’язані із закупівлею F-35A. За словами представника норвезького військового відомства, додаткові засоби не пов’язані з можливим збільшенням вартості F-35 – за правилами військові зобов’язані просити фінансування з невеликим запасом.
Загалом покупка 52 винищувачів Норвегією оцінюється в 62,6 мільярда крон. У цю суму вже входять куплені в 2012 році чотири винищувачі, передача яких військовим відбудеться в 2015-му і 2016 роках. На цих літаках норвезькі пілоти проходитимуть навчання в США. Міністерство оборони Норвегії має намір замінити винищувачами F-35 застарілі F-16 Fighting Falcon.
29.04.13. Мінськ розраховує придбати близько 20 російських винищувачів.
Белорусія потребує 20-ти винищувачів типу Су-27 і МиГ-29 або більш сучасних. Про це заявив 26 квітня президент Республіки Белорусь Олександр Лукашенко, коментуючи нещодавню зустріч з міністром оборони РФ Сергієм Шойгу.
За його словами, форма поставок російських літаків до Белорусі буде предметом переговорів з РФ.
О.Лукашенко підкреслив, що «Белорусь готова також в інтересах РФ модернізувати російські літаки на своїх заводах. Питання модернізації на заводах Белорусі, в тому числі в Барановичах, вже обговорювалося ».
30.04.13. США залишилися без 60 авіашоу через скорочення військового бюджету
У США в 2013 році були скасовані 60 авіашоу, в льотній програмі яких мали взяти бойові літаки. Причиною скасування заходів стало скорочення американського військового бюджету, через якого ВМС, ПС і Морська піхота США змушені були скоротити кількість льотних годин авіаційної техніки і призупинити польоти декількох типів літаків.
У результаті обмеження кількості льотних годин були скорочені або скасовані близько 200 авіаційних шоу на території США з 300 запланованих на 2013 рік. За словами президента Міжнародної ради авіаційних шоу (ICAS) Джона Кадах (John Cudahy), до кінця року можуть бути скасовані ще кілька заходів, оскільки у військових залишається все менше надій на відновлення фінансування.
Через урізання оборонних витрат в США були припинені польоти пілотажних груп Blue Angels ВМС США, Thunderbirds американських ПС і армійської Golden Knights. Крім того, було значно знижено кількість винищувачів F-16 Fighting Falcon, F/A-18 Hornet / Super Hornet і F-22 Raptor, які брали участь у різних національних авіашоу.
Через скасування авіаційних шоу почала страждати регіональна економіка; втім, конкретні цифри поки не називаються. Щорічні авіашоу відвідують більше десяти тисяч осіб, які витрачають на квитки і купівлю сувенірної продукції десятки мільйонів доларів. Наприклад, дводенний захід Thunder Over the Blue Ridge в Мартінсбурзі в штаті Західна Вірджинія в 2010 році зібрало 88 тисяч відвідувачів; без льотної програми цей фестиваль, за оцінкою організаторів, збере тільки 15 тисяч гостей.
На початку квітня 2013 стало відомо, що ПС США призупинили польоти 17 ескадрилій, до складу яких входять винищувачі F-15C/D/E, F-16 C/D і F-22, а також штурмовики A-10C, бомбардувальники B-1B , B-2А, B-52Н, літаки дальнього радіолокаційного виявлення і управління E-3B/C/G і кілька розвідувальних літаків типу RC-135.
Рішення про призупинення польотів було прийнято після того, як 1 березня 2013 бюджет ПС США на поточний фінансовий рік (закінчується 30 вересня) був скорочений на 591 мільйонів доларів. Через брак коштів військові урізали програму виконання польотів на 44 тисячі годин. Решта 241,5 тис. льотних годин планувалося розподілити між ескадрильями високої бойової готовності, в першу чергу, які розташовані в Афганістані.
30.04.13. Конгрес нав’язав Армії США покупку танків Abrams
Конгрес США за останні два роки виділив на покупку поліпшених версій основних бойових танків Abrams близько півмільярда доларів, хоча командування Армії заявляло про надлишок такої техніки у військах і відсутності необхідності в нових її покупках. В найближчі кілька років на купівлю нових танків Abrams Конгрес США має намір виділити ще 436 млн. доларів. При цьому Армія США як і раніше відмовляється від покупки нових машин.
В даний час на озброєнні Армії США стоять 2,4 тисячі танків Abrams, третина з яких ─ нової версії M1A2SEPv2. Середній вік машин складає близько трьох років. Вартість виробництва і закупівлі одного нового танка в даний час складає 7,5 мільйона доларів. Командування Армії США призупинило закупівлю Abrams в 2012 році; останні танки за вже підписаними контрактами повинні бути поставлені в 2014 році.
Американська Армія планує відновити купівлю Abrams не раніше 2017 року, коли буде створена нова версія цієї бойової машини. Цікаво, що виділення коштів на купівлю нових танків, від яких відмовляється Армія США, проводиться на тлі скорочення військових витрат (до кінця 2013 фінансового року Пентагон зобов’язаний зменшити свої витрати на 42 мільярди доларів).
Необхідність купівлі танків у Конгресі США пояснюють збереженням виробництва такої бойової техніки і збереженням робочих місць. Виробництвом Abrams займається держпідприємство в Лімі в Огайо, керівництво яким здійснює компанія General Dynamics. Раніше повідомлялося, що призупинення виробництва танків коштуватиме 600-800 мільйонів доларів, причому витрати на підтримку заводу можуть досягти трьох мільярдів доларів.
За різними оцінками, для підтримки заводу в Лімі без скорочення робочих місць необхідно, щоб він випускав до 70 танків Abrams на рік. Таким чином, до 2017 року Армії США необхідно буде закупити щонайменше 280 нових танків. «Якби нам дали вибір, ми б витратили ці гроші на інші проекти», ─ заявив командувач Армією США генерал Рей Одьєрно (Ray Odierno).
30.04.13. США списали останні «спеціальні» транспортники Combat Talon
ПС США зняли з озброєння останні чотири військово-транспортних літака MC-130E Combat Talon I, побудовані для сил спеціальних операцій. Списання літаків відбулось 25 квітня 2013 року, а десятьма днями раніше вони виконали останній політ на авіабазі Дюк-Філд у Флориді. Транспортники були приписані до 919-ї ескадрильї спеціальних операцій.
Після церемонії списання літаків Combat Talon I вирушили на майданчик 309-ї групи з обслуговування та ремонту авіакосмічної техніки (AMARG), також відому як «Кладовище» (The Boneyard), для консервації. Зняття MC-130E з озброєння було приурочено до 33 річниці проведення спеціальної операції «Орлиний кіготь» в 1980 році, метою якої був порятунок 52 заручників з посольства США в Тегерані. Ця операція була повністю провальною.
Транспортники MC-130E надійшли на озброєння ПС США в 1966 році. Вони брали участь практично у всіх великих спеціальних операціях США за кордоном. Літаки були обладнані посиленими двигунами, системами радіоелектронної протидії та радарами AN/APQ-115. Транспортники також мали систему дозаправки гелікоптерів у повітрі.
Крім того, вони мали системи «підхоплення» в польоті вантажів або людей із землі. Вони розташовувалися всередині спеціальної капсули з випущеним «повітряним якорем» ─ гелієвою кулею на тросі зі спеціальним кріпленням. При «підхваті» носовою частиною MC-130E, куля від’єднувалась, а контейнер опинявся міцно прикріпленим до літака. У момент відриву контейнера від землі пасажири відчували перевантаження, зіставні з розкриттям парашута після затяжного стрибка.
30.04.13. Завершено випробування нового обладнання для МиГ-29К
Компанія «Техприлад», що входить в концерн «Радіоелектронні технології», завершила попередні випробування нової модифікації блоку збору та обробки польотної інформації БСОІ-1КР, призначеного для установки на палубні винищувачі МиГ-29К/КУБ. Блок БСОІ-1КР входить до складу бортової системи Карат-Б-29К серії 2.
Випробуваний блок відповідає за прийом і обробку інформації датчиків, бортових систем і устаткування винищувача. Після обробки ці дані виводяться на бортові прилади індикації, а також надходять у накопичувачі польотних даних. За даними «РОСТЕХ», собівартість нової модифікації БСОІ-1КР знизилася на десять відсотків. При цьому був збільшений ресурс надійності блоку і знижений його енергоспоживання.
Винищувач МиГ-29К здатний розвивати швидкість до 2,2 тисячі кілометрів на годину і здійснювати польоти на відстань до 1,5 тисячі кілометрів. Літаки такого типу можуть базуватися на авіанесучих кораблях водотоннажністю понад 28 тисяч тонн. Винищувач озброєний 30-міліметровою гарматою і оснащений сім’ю точками підвіски для авіабомб і ракет різних класів загальною масою до 4,5 тонни.
У лютому 2012 року Міністерство оборони Росії придбало 20 винищувачів МиГ-29К. Початок постачання літаків заплановано на 2013 рік. Винищувачі будуть приписані до 279-го корабельного авіаполку ВМФ Росії на авіаносному крейсері «Адмірал Кузнєцов». МиГ-29К повинні будуть замінити застарілі Су-33, термін служби яких закінчується в 2015 році.
01.05.13. Ізраїль озброївся п’ятим підводним човном типу «Дольфін»
Командування ВМС Ізраїлю включило до складу флоту п’ятий за рахунком дизель-електричний підводний човен типу «Дольфін», що побудований в Німеччині за зміненим проектом Type 209. Церемонія передачі корабля і прийняття його до складу ВМС Ізраїлю відбулася в Кілі в Німеччині 29 квітня 2013. Будівництвом підводного човна займалася німецька компанія Thyssen-Krupp Marine Systems. Підводний човен отримав ім’я «Рахав».
На церемонії були присутні генеральний директор міністерства оборони Ізраїлю Уді Шані і командувач ВМС віце-адмірал Рам Ротберг. Загалом ізраїльські військово-морські сили повинні прийняти на озброєння шість підводних човнів типу «Дольфін», що оснащені повітрянезалежною силовою установкою. Повне формування флоту з кораблів типу «Дольфін» має завершитися до середини 2017 року.
Підводні човни типу «Дольфін» мають водотоннажністю 1,9 тисячі тонн при довжині 57 метрів і ширині 6,8 метра. Кораблі здатні розвивати швидкість до 20 вузлів, занурюватися на глибину до 200 метрів і долати до 14,8 тисячі кілометрів. Автономність плавання субмарин складає 30 діб. На озброєнні дизель-електричних підводних човнів стоять шість торпедних апаратів калібру 533 міліметри та чотири ─ калібру 650 міліметрів.
За неофіційними даними, підводні човни типу «Дольфін» здатні запускати ізраїльські крилаті ракети з ядерними боєголовками. Ракети здатні вражати об’єкти противника на дальності до 1,5 тисячі кілометрів. Влада Ізраїлю ніколи офіційно не визнавали, але й не спростовували наявність у країни ядерної зброї.
03.05.13. У Данію повернувся винищувач, пошкоджений після зіткнення з птахом
Данський винищувач F-16, який у понеділок отримав пошкодження при зіткненні з птицею і був змушений здійснити екстрену посадку в аеропорту Таллінна, у п’ятницю повернувся додому, повідомила прес-служба Сил оборони Естонії.
Один з двох датських винищувачів F-16, які проводили в понеділок тренувальні польоти над країнами Балтії, отримав пошкодження при зіткненні з птицею і був змушений здійснити екстрену посадку в аеропорту Таллінна, пілот не постраждав. При огляді винищувача було виявлено пошкодження двигуна.
У вівторок до Таллінна прибув з авіабази ПС Литви в Шяуляї транспортний літак C-27 J Spartan, що доставив в Таллінн запчастини і команду з десяти датських техніків, які призвели винищувач в порядок настільки, що він отримав змогу самостійно повернутися додому, де F- 16 чекає капітальний ремонт.
Данські винищувачі F-16 охороняли повітряний простір країн Балтії з початку січня до кінця квітня. У середу охорону повітряного простору почали ПС Франції. Їх винищувачі Mirage 2000 будуть здійснювати охорону повітряних кордонів вчетверте. Небо країн Балтії в порядку ротації охороняють ПС країн НАТО. Латвія, Литва та Естонія є членами НАТО з 2004 року.
03.05.13. Конвертоплан супроводжуватимуть президента США
Президентська гелікоптерна ескадрилья НМХ-1 Корпусу морської піхоти США почала польоти на конвертипланах Bell Boeing MV-22 Osprey. Ескадрилья отримала перший конвертоплан 5 квітня на базі Квантіко (Вірджинія), польоти почалися з 26 квітня.
У майбутньому конвертоплани виконуватимуть перевезення президентського допоміжного персоналу та представників засобів масової інформації, що супроводжують главу держави в його візитах. MV-22 Osprey не будуть задіяні у перевезенні особисто президента.
До кінця цього року конвертоплани не використовуватимуться для перевезення членів президентської адміністрації і журналістів. У кінцевому рахунку, ескадрилья отримає 12 MV-22 Osprey.
04.05.13. У США над Тихим океаном пройшли успішні випробування гіперзвукової крилатої ракети X-51A WaveRider
У США над Тихим океаном проведені успішні випробування гіперзвукової крилатої ракети X-51A Waverider. Відзначається, що ракета розвинула швидкість в 5,1 Маха (6,1 тис км на годину) і знаходилася в повітрі 360 секунд, що є абсолютним рекордом. “Це означає повний успіх місії”, – заявив керівник проекту Чарлі Брінк. “Політ виявився найтривалішим і успішним з усіх проведених раніше”, – додав він. “Отримані напрацювання дозволяють нам з оптимізмом дивитися в майбутнє гіперзвукових польотів”, – уклав Брінк.
Ракету запустили з борту бомбардувальника B-52, що вилетів з авіабази “Едвардс” у Каліфорнії. До команди на самознищення апарат виконав шлях в 426 км.
У разі успішної реалізації проекту США сподіваються отримати зброю, що дозволяє наносити точкові удари в будь-якій точці світу. Згідно з планом, X-51A WaveRider повинна розвивати максимальну швидкість близько 6-7 Махів (7,2 – 8,4 тис км на годину), це дозволить досягати будь-якої цілі протягом години.
Перші випробування ракети, яка розроблена аерокосмічної корпорацією “Боїнг”( Boeing ), пройшли в 2009 році.
04.05.13. Відновлено Таманську і Кантемирівську дивізії
Таманська мотострілецька і Кантемирівська танкова дивізії, розформовані в 2009 році, відновлені. Відповідне рішення ухвалив міністр оборони РФ Сергій Шойгу, повідомляється на сайті військового відомства. Парадні розрахунки відтворених об’єднань 9 травня 2013 візьмуть участь у параді Перемоги на Красній площі вже під новими бойовими прапорами.
Основою для відновлених дивізій стали 5-а окрема мотострілецька і 4-я окрема танкова бригади, до складу яких увійдуть також ряд інших військових частин. Формуванням повернуті повні історичні назви – Таманська ордена Жовтневої Революції Червонопрапорна ордена Суворова мотострілецька і Кантемирівська ордена Леніна Червонопрапорна танкова дивізії.
Елітні дивізії, що базуються в підмосковних Алабіно і Наро-Фомінську, були розформовані при попередньому міністрі оборони Анатолія Сердюкова в межах переведення Сухопутних військ РФ з дивізійної на бригадну основу. При Шойгу багато Сердюковських реформ були скасовані: в армію повертають прапорщиків і мічманів, а молодших офіцерів, переведених на сержантські посади, обіцяють відновити.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин