Міжнародні новини у сфері безпеки та оборони (08.04.13 – 15.04.13) - Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону.

Міжнародні новини у сфері безпеки та оборони (08.04.13 – 15.04.13)

Міжнародні новини у сфері безпеки та оборони (08.04.13 – 15.04.13)
Міжнародні новини у сфері безпеки та оборони (08.04.13 – 15.04.13)

 

 

08.04.13. США і Південна Корея домовилися про симетричну контратаку проти КНДР

США і Південна Корея домовилися про план дій у разі провокаційного удару з боку КНДР.
За словами представників Вашингтона, план полягає в негайній симетричній контратаці: удару буде завдано по північнокорейських позиціях, з яких здійснювалася атака, з використанням того ж типу озброєнь, яким скористався Пхеньян. У Сеулі в кінці минулого тижня заявили, що КНДР перекинула на своє східне узбережжя дві балістичні ракети середньої дальності. За словами офіційних представників США, президент Барак Обама розпорядився не завдавати попереджувального удару по полігону, де знаходяться ці ракети, за винятком того випадку, якщо стане відомо, що на них встановлюються ядерні боєголовки. У Пентагоні заявили, що якщо ракети будуть запущені, американські військові за кілька секунд зможуть визначити їх траєкторію і збити, якщо вони будуть направлятися до Південної Кореї, Японії або Гуам. Однак у випадку, якщо ракети повинні будуть приземлитися в море ніяких дій вчинено не буде.
В понеділок, 08.04.13. стало відомо, що Північна Корея, можливо, готується до проведення четвертого ядерного випробування.

08.04.13. Чехія вивезла весь високозбагачений уран до Росії

З містечка Ржеж в околицях Праги, де знаходиться дослідницький ядерний реактор, вивезено в РФ 68 кг високозбагаченого урану. Сталося це відповідно до домовленості, згідно з якою США, Росія і МАГАТЕ допомагають країнам, що погодилися позбутися наявних у них запасів високозбагаченого урану, з утилізацією цієї сировини.
Як повідомила глава Державного управління ядерної безпеки Чеської Республіки Дана Драбова, радіоактивні матеріали були вивезені з країни ще наприкінці березня, але інформацію про це чеська і американська сторони оприлюднили тільки зараз – після того як з Росії прийшло підтвердження: чеський уран утилізовано, тобто перероблений в низькозбагачений.
Різниця між двома видами цієї ядерної сировини принципова: високозбагачений уран можна використовувати для виробництва ядерної зброї, низькозбагачений ж придатний для атомної енергетики, але бомбу з його допомогою не зробити. За словами Дана Драбова, високозбагаченого урану, який перебував на ядерному об’єкті під Прагою, було достатньо для виробництва двох невеликих ядерних зарядів.
Про ліквідацію чергової порції небезпечної сировини Вашингтон і Прага невипадково повідомили 5 квітня – в четверту річницю візиту до Чехії Президента США Барака Обами. Тоді він підписав тут з Президентом РФ Дмитром Медведєвим договір про подальше скорочення стратегічних наступальних озброєнь і виступив з промовою про перспективи ядерної безпеки.
Барак Обама запропонував протягом чотирьох років забезпечити безпеку наявних у світі ядерних матеріалів – так, щоб унеможливити їх потрапляння в руки терористів. До цієї ініціативи приєдналися Росія і МАГАТЕ. У 2010 році на міжнародному саміті з ядерної безпеки 47 країн погодилися з цією пропозицією. Було вирішено “репатріювати” високозбагачений уран з тих країн, які більше не потребують його або готові від нього відмовитися. Серед таких держав багато колишніх членів східного блоку, яким ядерні матеріали (в основному для потреб науки та атомної енергетики) постачав Радянський Союз. З цих країн вони тепер вивозяться в Росію, де під міжнародним контролем їх переробляють у більш безпечну сировину.
Чехія стала вже десятою країною, яка повністю позбулася уранових запасів. Серед інших держав, де проводяться подібні операції – Болгарія, Польща, Латвія, Румунія, Сербія, Узбекистан.
Вивіз урану з-під Праги фінансували американці. Як повідомила Дана Драбова, чеська сторона надала лише контейнери, в яких вивозилася сировина. У самій же операції з його упакування та перевезення брали участь російські фахівці та представники МАГАТЕ.

08.04.13. Дальня авіація Росії втратила один бомбардувальник Ту-95МС.

Дальня авіація ВПС Росії втратила один стратегічний бомбардувальник Ту-95МС, на борту якого 26 лютого 2013 сталася пожежа. Спеціальна комісія Міністерства оборони Росії, яка проводила розслідування того, що сталося, дійшла висновку, що літак не підлягає відновленню. Перед пожежею на Ту-95МС було проведено ремонт, який обійшовся військовому відомству в 300 мільйонів рублів. У Дальньої авіації ніяких нових бомбардувальників на заміну втраченому не чекають.
Пожежа на борту Ту-95МС сталась в кінці лютого 2013 року на аеродромі Дягілево під Рязанню. При підготовці до зльоту та перевід енергоживлення на бортові генератори змінного струму сталося самовимикання турбогенераторної установки. Екіпаж літака вирішив не злітати. Під час вирулювання із злітної смуги почалося задимлення четвертого відсіку, екіпаж знеструмив літак і покинув його. Деякий час після інциденту Міністерство оборони Росії стверджувало, що мова йшла тільки про задимлення, яке було оперативно ліквідовано. Коли на місце прибули пожежні розрахунки з-під обшивки літака вже пробивалися язики полум’я; пожежу вдалося оперативно загасити, однак літак отримав значні пошкодження. Зокрема, в результаті пожежі було повністю знищено робочі місця штурмана, бортрадиста і бортінженера. За даними спецкомісії, причиною пожежі стала несправність в розподільній панелі системи енергопостачання бомбардувальника, яка сталася або через замикання, або нештатного включення в роботу генераторів змінного струму.
Розслідування комісії поки не завершено. Вона планує вивчити електрообладнання, що залишилось на борту, щоб точно встановити причину неполадок розподільної панелі. Дальня авіація РФ через пожежу втрачає стратегічний бомбардувальник не вперше. У 1994 році після пожежі також був списаний один Ту-95МС.
Втрачений літак був виготовлений в 1982 році; на момент пожежі залишок його призначеного ресурсу становив 2004 години, або близько десяти років служби. Після ремонту, який завершився в кінці грудня 2012 року, наліт літака склав всього 24 години. Виробництво Ту-95МС не здійснюється з початку 1990-х років і замінити згорілий літак нічим. При цьому парк Ту-95МС постійно скорочується через природне старіння літаків. Якщо в 2005 році на озброєнні Росії стояли 64 Ту-95МС, то тепер залишилося тільки 55 таких літаків, причому частина з них не виконують польоти і очікують ремонту.
В даний час в Росії ведеться розробка перспективного авіаційного комплексу дальньої авіації (ПАК ДА), який повинен буде замінити в складі ДА ВПС РФ всі застарілі Ту-95МС і Ту-160. Згідно з держпрограмою озброєнь на 2011-2020 роки, до 2020 року повинна бути проведена тільки розробка нового літака та збирання льотного зразку. Серійне виробництво і поставку у війська перспективного дальнього бомбардувальника очікують не раніше 2025-2030 року.

08.04.13. Франція оцінює можливість покупки БЛА MQ-9 «Ріпер»

Франція розглядає можливість покупки в США неозброєної версії безпілотного літального апарату MQ-9 «Ріпер» з метою підвищення розвідувальних можливостей ЗС країни.
Недостатня кількість розвідувальних безпілотних літальних апаратів у складі ЗС Франції було відзначено в ході нещодавно проведеної операції проти ісламістських формувань в Малі, де для підтримки французьких сил ЗС США розгорнули кілька безпілотних літальних апаратів «Предейтор». Париж звернувся з офіційним проханням до Вашингтону про закупівлю БЛА «Предейтор» та їх модифікації відповідно до вимог ЗС Франції. Не виключено, що в перспективі БЛА все ж отримають комплект озброєнь.
Це вже не перше повідомлення про намір ЗС Франції придбати американські БЛА. Дане рішення розглядається як тимчасове до надходження на озброєння новітнього БЛА «Нейрон», льотні випробування якого почалися в грудні минулого року. Тим не менш, в найближчі роки, з урахуванням обсягів необхідних випробувань, прийняття європейського апарату на озброєння не передбачається.

09.04.13. Boeing готується представити винищувач нового покоління

З 8 по 10 квітня на виставці у Вашингтоні американська компанія Boeing представила оновлену версію проекту винищувача шостого покоління F/A-XX.
Оновлений концепт F/A-XX, як і попередня його версія, виконаний за схемою “безхвостка” і проектується в двох версіях: пілотованій і безпілотній.
Літак оснащений двома повітрозбірниками для надзвукового крейсерського польоту (як у F-35 Lightning II).
На відміну від більш ранніх прототипів, F/A-XX також оснащений переднім горизонтальним оперенням, яке, як прийнято вважати, робить літак більш радіопомітним.
Водночас, новий прототип F/A-XX буде достатньо непомітним і маневреним для виконання завдань у закритих зонах чи зонах, де заборонені або обмежені маневри (A2/AD, anti-access/area denied operational environment).

09.04.13. Росія захистить бронепоїзд «Козьма Мінін» від радіомін.

Північно-Кавказьке окружне управління матеріально-технічного постачання Міністерства внутрішніх справ Росії розмістило замовлення на оснащення бронепоїзда «Козьма Мінін» системою захисту від радіокерованих вибухових пристроїв, що працюють в діапазоні більше двох гігагерц, яка була б сумісна з вже встановленою на спецпотяг єдиною системою захисту. На ці цілі планується витратити не більше 19,8 мільйона рублів.
Відповідно до опису замовлення, на бронепоїзд «Козьма Мінін» необхідно встановити систему протидії «Камыш-М4-К» з усіма необхідними антенами і проводкою, блокіратор діапазону понад два гігагерца і пульт управління. Замість зазначених систем може бути встановлено аналогічне обладнання. Замовлення також включає модернізацію бронепоїзда, включаючи заміну обладнання, встановленого в 2007 році, ремонт резервного дизель-генератора і відновлення комунікацій.
Контролювати виконання робіт буде науково-виробниче об’єднання «Спеціальна техніка і зв’язок». Всі роботи повинні бути завершені до 1 грудня 2013 року. Згідно з заявкою, всі необхідні матеріали, інструменти та обладнання повинні бути доставлені на станції Моздок в Північній Осетії або Ханкала в Чечні. У цих місцях і буде здійснюватися монтаж всіх систем на бронепоїзд.
МВС Росії в 2011 році вже закупило партію пристроїв «Камыш». Всього було куплено 15 систем, які надійшли на озброєння внутрішніх військ у Північній Осетії. «Очерети» використовуються при саперних роботах зі знешкодження вибухових пристроїв або при русі транспорту. Система здатна генерувати «білий шум» в діапазоні від 20 до 2000 мегагерц, блокуючи радіокоманди вибуховим пристроям.
«Козьма Мінін» був побудований в середині 1990-х років і названий на честь бронепоїзда, що використовувався радянськими військами у Другій світовій війні. На спецпоїзді встановлено дві зчетверені зенітні кулеметні установки ЗПУ-4 і десять станкових автоматичних гранатометів АГС-17 і кулеметів. Спецпотяг брав участь у бойових діях у Чечні на початку 2000-х років.

09.04.13. Японія розгорнула системи перехоплення через імовірні ракетні випробування КНДР

Японія розгорнула системи перехоплення ракет на стратегічних позиціях навколо Токіо з метою прикриття цього району від можливого удару північнокорейською балістичною ракетою.
Ракети Patriot, відомі як PAC-3, були розгорнуті у районі штаб-квартири міністерства оборони, аналогічні приготування будуть проведені й на інших базах, що розташовані на більшій відстані від центру Токіо – в місті Нарасіно на північний схід від Токіо і на розташованій на північ військовій базі Асака.
Японія вживала аналогічних заходів напередодні попередніх запусків, проведених КНДР. Фактично, Токіо ніколи не робив спроби збити північнокорейські ракети і не має наміру цього робити до того часу, поки території країни не буде загрожувати реальна небезпека.
Північна Корея перекинула балістичні ракети на своє східне узбережжя, можливо, в рамках приготувань до пробних запусків.
Раніше міністр у справах об’єднання Південної Кореї Лю Кіль Чже визнав, що обмовився, заявивши про можливе проведення нового ядерного випробування в КНДР.
Нагадаємо, раніше міністр заявив, що Північна Корея, ймовірно, готується до проведення нового ядерного випробування. На зустрічі з парламентаріями він зазначив, що в Сеулі стурбовані появою свідчень того, що Північна Корея приступила до підготовки нового ядерного вибуху. Міністр не розповів деталей того, на чому заснована його заява.
Нагнітання обстановки на Корейському півострові відмічається з початку березня. Після чергової санкції ООН і спільних військових навчань Південної Кореї і США КНДР розірвала перемир’я з Південною Кореєю і неодноразово заявляла про розрив ліній екстреного телефонного зв’язку між військовими представниками Сеула і Пхеньяна.
Раніше південнокорейська розвідка доповіла, що КНДР розмістила дві ракети на мобільних пускових установках. Як вважають американські експерти, КНДР може запустити балістичну ракету в бік Японії 15 квітня – у 101 річницю з дня народження засновника КНДР Кім Ір Сена.

09.04.13. Новини про Залізний Купол

Ізраїльські військові недавно нагадали громадськості про те, що протиракетна система Залізний купол зовсім не була призначений для захисту міст і сіл, а тільки військових баз і об’єктів життєзабезпечення (енерго- та водопостачання). Це нагадування надійшло після того, як Залізний Купол успішно перехопив ракетні атаки ХАМАС (приблизно 1500 ракет) в листопаді минулого року. Багато ізраїльтян припустили, що це означає, що вони можуть сподіватися на аналогічний захист в разі масованої атаки ХАМАС або Хезболли. Однак військові зазначають, що ХАМАС має в своєму розпорядженні більше 5000 ракет, а Хезболла більше 40000. У разі якщо одна чи обидва ці угруповання випустять кілька тисяч ракет батареї Залізного Куполу повинні будуть використані в першу чергу для захисту військових баз і електростанцій (об’єктів національної безпеки), перш ніж намагатися захистити цивільні об’єкти. При менш масованій атаці існуючої кількості батарей Залізний Купол буде достатньо щоб захистити всі об’єкти, те що і відбулося в минулому році. До того як буде можливість придбати більше батарей Залізного куполу масована ракетна атака залишить багато цивільні об’єкти Ізраїлю уразливими.
Це вже не перший раз коли військові вказують на це. Уперше це сталося три роки тому після озвучення планів розмістити нові батареї Залізного Куполу. У той час політики часто згадували Залізний Купол як засіб захисту жителів країни, які проживають в безпосередній близькості від кордону і вразливі для ракет, що випущені з сектора Газа на півдні і з Лівану і на півночі. Однак з’ясувалося, що Залізному Куполу необхідно близько 15 секунд для виявлення, ідентифікації цілі і запуску ракет-перехоплювачів. Більшість цивільних об’єктів, що піддаються в даний час обстрілу з Гази, знаходяться на стільки близько до кордону (в радіусі 13 км), що ракети приземляються менш ніж за 15 секунд. При перехопленні ракет великої дальності спрямованих на безліч інших цілей (цивільних і військових) Залізний Купол є ефективним.
Все це пояснює, чому після того як Залізний Купол був оголошений боєготовим три роки тому, він був несподівано закладений на зберігання. ПС заявили, що вони воліли б заощадити гроші і розмістити батареї Залізного Куполу на зберігання і розгортати їх тільки для регулярних навчань, а також у разі реальної надзвичайної ситуації (очікуваного широкомасштабного нападу на південь або північ Ізраїлю). Політики ж зажадали, щоб принаймні одна батарея була розгорнута уздовж кордону з Газою. Військові мають дані про те, що ХАМАС і Хезболла накопичують велику кількість ракет великої дальності, які дозволили б їм здійснити масовану атаку на військові бази Ізраїлю. Генерали вважають, що більш важливо захистити збройні сили, які в кінцевому рахунку захистять Ізраїль і це саме те, для чого тепер буде використовуватися Залізний купол.
З 2010 року Ізраїль придбав сім батарей системи ПРО «Залізний Купол». П’ять з них взяли участь у перехопленні хамасівських ракет в листопаді минулого року, коли було застосовано велику кількість ракет великої дальності. Кожна батарея включає радар, обладнання управління та чотири ракетні пускові установки. Вартість кожної батареї становить близько $ 37 мільйонів, що включає в себе більше п’ятдесяти ракет Тамір (вартістю в $ 40 тисяч кожна). Залізний Купол використовує два радара для швидкого розрахунку траєкторії атакуючої ракети і нічого не робить, якщо розрахунок траєкторії ракети показує, що вона прямує в безлюдну місцевість. Однак якщо розрахунки пророкують, що ракета спрямовується в житловий район, то запускаються керовані ракети-перехоплювачі. Такий підхід робить систему економічно ефективною. Причиною цього є те, що Хезболла запустила близько 4000 ракет з 2006-ого року, палестинські терористи в секторі Газа випустили по ізраїльській території понад шести тисяч ракет за останні вісім років і ізраїльтяни знали куди потрапила кожна з них. Більше 90 відсотків цих ракет приземлилася в безлюдній місцевості і лише деякі з тих, що дійсно потрапили в населені пункти, призвели до людських жертв. Ізраїль вже розгорнув РЛС, які попереджають про наближення ракет. Палестинці, як вважають експерти, спробують завдати поразки Залізному Куполу, використовуючи залпову стрільбу одночасно по декількох містах. Теоретично це може придушити одну або дві батареї Залізного Куполу. Але Ізраїль в змозі тримати безпілотні літальні апарати над Газою 24 години 7 днів на тиждень і спостерігати за спробами розгортання великих залпових пускових установок. Це дозволить Ізраїлю розбомбити багато з таких стартових майданчиків. Це призведе до великої кількості знищених на землі ракет або хаотичного їх запуску та їх падінню на території Гази або далеко від тих цілей, куди вони були направлені. Так як Залізний Купол здатний відстежувати сотні ракет, що наближаються, швидко прорахувати їх траєкторію і місце ймовірного падіння, а також ігнорувати більшість ракет, які не становлять небезпеки населенню, палестинці спробують одночасно запустити сотні великих (далекобійних) ракет з метою заподіяння Ізраїлю максимальної кількості жертв. До цих пір палестинці не були здатні запустити одночасно достатню кількість ракет.
Палестинські ракетні обстріли з’явилися приблизно в 2001-му році, але вони значно посилилися, коли Ізраїль вийшов з Гази в серпні 2005-го року. З 2001-го по 2005-ий рік з сектора Гази по Ізраїлю було випущено близько 700 ракет. Після відступу в 2005-му році по Ізраїлю було випущено більше 5000 ракет. Кількість ракетних атак ще більше посилився з приходом до влади Хамаса в червні 2007-го року.
ХАМАС озброєний великою кількістю іранських та китайських ракет БМ-21 і БМ-12 заводського виготовлення. Ізраїль вважає, що в даний час ХАМАС у секторі Газа володіє фабричними ракетами БМ-21 кожна з яких володіє дальністю стрільби в 20-40 кілометрів. Вони також володіють деякою кількістю ракет Б-12 радянської розробки з меншою дальністю (шість кілометрів). 122-мм ракета БМ-21 важить 68.2 кг, складає 2.9 метрів в довжину. Вона несе 20,5 кг боєголовку, але її точність ненабагато перевершує 107-мм модель. Тим не менше, ці великі ракети мають максимальну дальність стрільби в 20 кілометрів і часом польоту до 15 секунд. Знову ж таки, ці ракети некеровані, і тому вони ефективні тільки коли використовуються залпом або по великій площинній цілі (наприклад, місто, велика військова база або промисловий комплекс).
Існують також єгипетські та китайські варіанти БМ-21, що володіють меншою боєголовкою і великим ракетним двигуном, що збільшує їх дальність приблизно до 40 кілометрів і час польоту більш ніж 15 секунд. Ізраїль вважає, що в Газі знаходяться десятки більших іранських ракет Фаджр з дальністю стрільби в 70 кілометрів, а також кілька сотні 122-мм ракет із збільшеною дальністю стрільби (40 кілометрів) і ще більше стандартних 122-мм ракет (20 кілометрів). До листопада минулого року вважалися, що в Газі знаходиться понад 10000 ракет. Однак завдяки Залізному Куполу, точковим бомбардуванням і артобстрілам їх місць зберігання було знищено більше половини цих ракет.

10.04.13. ПС США зупинять польоти 17 ескадрилій

ПС США призупинять польоти 17 бойових ескадрилій через скорочення військового бюджету, який передбачає скорочення кількості льотних годин. З 1 березня 2013 бюджет ПС США на поточний фінансовий рік (закінчується 30 вересня) був скорочений на 591 мільйон доларів, через що військові змушені були урізати льотну програму на 44 тисячі годин. Решта 241,5 тис. льотних годин будуть розподілені між ескадрильями високої бойової готовності.
Призупинення польотів набуло чинності 11 квітня 2013, а для тих літаків, що в даний час знаходяться за кордоном ─ відразу після їх повернення на бази. У складі ескадрилій, чиї польоти будуть припинені, числяться винищувачі F-15C / D, F-22, F-15E і F-16C/D, штурмовики A-10C, бомбардувальники B-1B, B-2, B-52, літаки дальнього радіолокаційного виявлення і управління E-3B/C/G, а також кілька розвідувальних літаків типу RC-135. Скільки в цілому літаків не будуть підніматися в повітря, не уточнюється.
Ще до набуття чинності секвестру американського бюджету командування ПС США заявляло, що через зменшення військових витрат військові змушені будуть скоротити кількість льотних годин щонайменше на 18 відсотків. У результаті бойова готовність ПС буде «нижче оптимального рівня». За оцінкою командування, військовим знадобиться близько півроку, щоб усунути наслідки скорочення кількості льотних годин.
1 березня 2013 президента США Барака Обама підписав указ про скорочення державного бюджету. Найсильніше це розпорядження торкнулося Пентагон, який повинен скоротити військові витрати на 46 мільярдів доларів. Через таке скорочення американські військові вже скоротили низку оборонних програм і почали переглядати деякі проекти розробки озброєнь і техніки.

11.04.13. Міноборони Росії замовило систему виявлення супутників

Міністерство оборони Росії замовило розробку нової лазерної системи виявлення супутників і метеоритів в оптичному і інфрачервоному діапазонах. Ця система повинна буде доповнити вже існуючий комплекс виявлення супутників в Алтайському оптико-лазерному центрі імені Титова. Вартість робіт, які планується завершити до 2017 року, оцінюється в 1,4 мільярда рублів.
Новий проект отримав назву «Стажер-2». До складу системи увійде лазерний телескоп і тепловізійний комплекс. Комплекс повинен буде виявляти космічні об’єкти на висоті від 150 до 36 тисяч кілометрів по сонячному випромінюванню, що відбивається від них, і по випромінюванню тепла. Точність визначення координат цілі повинна бути не більше сантиметра. При цьому «Стажер-2» повинен вміти визначати і відстежувати траєкторію космічних тіл.
Система «Стажер-2» стане другою частиною алтайського комплексу, який по завершенні всіх проектів повинен буде включати в себе три підсистеми. Перша ─ «Стажер-1» ─ вже створена. Вона була змонтована в травні 2010 року. До 2017 року в Алтайському центрі має бути змонтована і третя підсистема, основні параметри якої поки засекречені. Реалізацією проекту зі створення комплексу виявлення космічних тіл Міністерство оборони Росії займається спільно з Роскосмосом.
Алтайський оптико-лазерний центр імені Титова був побудований на горі Велика в Зміїногорському районі Алтайського краю в 2004 році. Передача комплексу в експлуатацію відбулася в 2010 році. Основним завданням комплексу є виявлення штучних супутників землі, в першу чергу ─ іноземних військових супутників, координати яких засекречені.
У червні 2012 року повідомлялося, що в 2014 році Роскосмос і Війська повітряно-космічної оборони Росії отримають у своє розпорядження високопотужний телескоп, встановлений в Алтайському оптико-лазерному центрі на висоті 650 метрів. Маса нового телескопа складе сто тонн, а діаметр головного дзеркала ─ 3,12 метра. За словами генерального конструктора компанії «Системи прецизійного приладобудування» Євгена Гришина, телескоп дозволить отримувати чіткі зображення об’єктів розміром із сірникову коробку.

12.04.13. Американці створять конвертоплан третього покоління

Американська компанія Bell Helicopter 10 квітня 2013 представила проект конвертоплана третього покоління, який отримав назву Bell V-280 Valor. З новим проектом компанія має намір взяти участь у тендері Армії США на створення середнього багатоцільового гелікоптера або конвертоплана, який в 2030-х роках повинен буде замінити парк застарілих UH-60 Black Hawk. Льотний прототип перспективного конвертоплана планується зібрати до 2017 року.
За якими ознаками Bell Helicopter створила поділ конвертопланів на покоління, не уточнюється. В даний час єдиним літальним апаратом такого типу, який серійно виготовляється є V-22 Osprey. Ймовірно ці машини компанія відносить до другого покоління. Не виключено, що першим поколінням конвертопланів Bell Helicopter вважає машини XV-3 і XV-15, що розроблялися компанією в 1950-1970-х роках. В даний час компанія спільно з італійською AgustaWestland створює конвертоплан AW609, призначений для цивільного ринку.
Відповідно до опису Bell Helicopter, V-280 Valor зможе здійснювати польоти на крейсерській швидкості в 518,6 кілометра на годину, а бойовий радіус апарату складе 926-1481 кілометр при перегінній дальності в 3,9 тисячі кілометрів. Особливістю конструкції нового конвертоплана стане нерухоме розміщення двигунів: при переході в літаковий режим польоту повертатися будуть тільки повітряні гвинти. Така конструкція дозволить спростити висадку і посадку десанту, а також збільшить кут обстрілу з кулеметів, що встановлені в дверних отворах.
Перспективний конвертоплан планується оснастити електро-дистанційною системою управління з потрійним дублюванням каналів. Valor отримає також шасі, що забирається, двоє бічних дверей шириною 1,8 метра для швидкої висадки або посадки десанту. Ще однією відмінною рисою машини стане V-подібне масивне хвостове оперення, що дозволяє стабілізувати політ в літаковому режимі і дещо зменшити ефективну площу розсіювання Valor.
Bell Helicopter представила дві базові версії перспективного конвертоплана: транспортну і ударну. Перша призначена для перевезення до 11 осіб десанту або різних вантажів (вантажопідйомність не уточнюється). Радіус зони польоту цієї машини складе 463 кілометри. Ударна версія позиціонується як заміна бойовим гелікоптерам AH-64 Apache. Ця машина зможе нести високоточну зброю в підвісних контейнерах, а в носовій частині на спеціальній турелі розміститься гармата.
В даний час Bell Helicopter в консорціумі з Boeing випускає конвертоплани V-22. Ці машини в літаковому режимі здатні розвивати швидкість до 565 кілометрів на годину (крейсерська швидкість ─ 446 кілометрів на годину), а їх бойовий радіус становить 722 кілометри. V-22 призначений для перевезення 32 військовослужбовців або вантажів загальною масою до дев’яти тонн. Osprey може бути озброєний кулеметами калібру 7,62 і 12,7 міліметра, а також шестиствольним 7,62-міліметровим кулеметом в підвісному контейнері.

12.04.13. У Росії почалася розробка нового винищувача-перехоплювача

У Росії за замовленням ВПС почалася розробка нового винищувача-перехоплювача для заміни застарілого МиГ-31. Новий літак буде створений до 2020 року і до 2028 року замінить існуючий парк застарілих винищувачів МиГ-31.
Головнокомандувач ВПС генерал-лейтенант Віктор Бондарєв на «круглому столі» в Держдумі заявив: «Моя думка – це приступити до створення нового літака такого ж призначення, і до закінчення держпрограми озброєнь – 2020 роки ми, я думаю, створимо цей літак за сім років». За словами Бондарєва, відновити виробництво МиГ-31, перерване в 1994 році, неможливо, оскільки це загальмує розвиток науково-технічної думки і промисловості. Зараз, зазначив головком, на озброєнні Росії числяться 122 винищувача-перехоплювача МиГ-31, і є «понадштатні одиниці», які можна модернізувати і ввести в стрій.
Як заявив Бондарєв, експлуатація та модернізація МиГ-31 продовжиться до 2030 року. Всього планується модернізувати 44 винищувача-перехоплювача. «МиГ-31 – хороший літак. До 2028-2030 років ми будемо його експлуатувати по повній програмі, і він виконає ті завдання, які перед ним стоять».
У ході «круглого столу» Бондарєв також заявив, що масштабна модернізація МиГ-31 до сучасного рівня обійдеться в 50 мільярдів рублів, і ці гроші краще витратити на створення нового літака. Голова думського комітету з оборони Володимир Комоєдов, у свою чергу, впевнений, що при грамотно проведеній модернізації МиГ-31 буде ще 10-15 років перевершувати сучасні вітчизняні та зарубіжні аналоги.
Розробка МиГ-31 почалася в 1968 році, в 1975 році літак здійснив свій перший політ, а в 1981 році – був прийнятий на озброєння. Зараз винищувачі-перехоплювачі проходять модернізацію до рівня МиГ-31БМ.
МиГ-31БМ розвиває швидкість до трьох тисяч кілометрів на годину при бойовому радіусі 720 кілометрів. Він може виявляти цілі на відстані до 320 кілометрів і вражати їх з відстані до 280 кілометрів. На озброєнні винищувача є 23-міліметрова гармата, а також ракети класу «повітря-повітря» різних типів, що кріпляться на шести точках підвіски.

12.04.13. Ще чотири винищувачі F-16 вирушили в Єгипет.

Ще чотири винищувачі F-16 покинули США і вирушили в Єгипет в якості пакету допомоги, що викликало суперечки з урахуванням політичних потрясінь на Близькому Сході.
Критики надання військової допомоги кажуть, що постачання озброєнь Єгипту повинні бути припинені, так як обраний торік від організації «Брати-мусульмани» президент країни Мохаммед Мурсі (Mohammad Morsi) називав президента США Барака Обаму (Barack Obama) «брехуном» і закликав дітей ненавидіти євреїв.
Джерело з військово-морської бази у Форт-Уорт (шт. Техас) підтвердило відправку винищувачів. З цією партією загальна кількість винищувачів F-16, поставлених цього року Єгипту, досягне 12 одиниць. Цього року ще вісім винищувачів цього типу прибудуть в країну згідно з контрактом 2010 року, укладеного з тодішнім президентом, давнім союзником США Хосні Мубараком (Hosni Mubarak). США також поставлять 200 танків М1 Abrams.
Деякі конгресмени побоюються. що поставка F-16 «зраджує дружбу Америки з Ізраїлем». «Друзі не посилають F-16 і танки для озброєння ворогів своїх друзів», заявив конгресмен-республіканець від штату Техас Луї Гомерт (Louie Gohmert).
Державний департамент відмовився прокоментувати конкретні кроки щодо постачань озброєнь, але виступив із заявою, що США «цінують тісні стратегічні та військово-політичні зв’язки з Єгиптом, які мають давню історію, заради захисту ключових інтересів США». У заяві також підкреслюється, що американо-єгипетське військове співробітництво сприяє підтримці мирного договору між Єгиптом і Ізраїлем.
Уряд США вже направило 83 млн. дол. на модернізацію та підготовку персоналу військово-повітряної бази «Каїр-Західна», де розміщуються нові винищувачі F-16.
«Затримка або скасування поставок F-16 буде підривати наші зусилля щодо забезпечення інтересів національної безпеки США в цьому регіоні, ми повинні відправити чіткий сигнал цивільній і військовій владі Єгипту, що зацікавлені в переході до демократії цієї ключової близькосхідної держави», йдеться в заяві Держдепу.

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
ETH
0x6db6D0E7acCa3a5b5b09c461Ae480DF9A928d0a2
BTC
bc1qv58uev602j2twgxdtyv4z0mvly44ezq788kwsd
USDT
TMKUjnNbCN4Bv6Vvtyh7e3mnyz5QB9nu6V