25.03.13. Нідерланди мають намір скоротити закупівлю винищувачів F-35 «Лайтнінг-2»
Замовлення Нідерландів на багатоцільові винищувачі п’ятого покоління F-35, ймовірно, буде скорочено. Причиною цього кроку є зростання вартості літаків, затримка реалізації програми, відсутність у Нідерландів узгодженої оборонної стратегії і сформована практика зниження витрат на оборону в європейських країнах.
МО Нідерландів спочатку розглядало можливість покупки до 85 нових літаків F-35A зі звичайним злетом і посадкою для заміни F-16, що перебувають на озброєнні ПС Нідерландів. В даний час статус програми остаточно не визначений. Кількість придбаних F-35 може скоротитися на 17-33 од. Остаточна цифра може бути названа до кінця поточного року.
Нідерланди, поряд з Великобританією і Італією, є одним з основних партнерів в рамках програми розробки F-35 і на поточний момент інвестували в проект 1, 233 млрд. євро (1,59 млрд. дол). Незважаючи на це, керівництво країни проводить комплексну оцінку придбання. В кінці минулого року сформована Народною партією за свободу і демократію і Партією праці правляча коаліція досягла угоди про те, що рішення про придбання нового бойового літака для ПС країни буде прийнято до 2014 року за результатами оцінки різних варіантів.
При цьому Народна партія за свободу і демократію, яку очолює прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте є прихильником придбання американських літаків, а Партія праці в липні 2012 року закликала відмовитися від закупівлі.
У минулому році міністр оборони Ханс Хілл заявив, що кількість придбаних літаків може бути скорочено до 56 од.
Урядова коаліція планує завершити розробку нової стратегії оборони, яка вплине на визначення кількості придбаних літаків, в поточному році.
У представленому недавно Рахунковою палатою Нідерландів (Algemene Rekenkamer) аналізі витрат на покупку винищувачів F-35А «Лайтнінг-2» було вказано, що спочатку виділених на реалізацію проекту 4,5 млрд. євро не вистачить для придбання запланованих 85 винищувачів. На ці кошти можна придбати лише близько 35 літаків.
За оцінкою служби Конгресу США, середня вартість винищувача F-35 з моменту початку програми в 2001 році майже подвоїлася (з 69 млн. дол. до 137 млн. дол.). У той же час, керівник програми F-35 в Пентагоні наполягає, що ціна літака знизиться до 90 млн. дол. до 2018 року.
25.03.13. Пакистан замовив техобслуговування літаючих радарів
Шведська компанія Saab отримала контракт на технічне обслуговування літаків дальнього радіолокаційного виявлення та управління Saab 2000 Erieye. Угода розрахована на п’ять років, а його вартість становить 1,1 мільярда шведських крон (168,9 мільйона доларів). Компанія не називає замовника, проте, як відзначає видання, така угоду найімовірніше підписало міністерство оборони Пакистану.
За умовами угоди, Saab повинна буде зайнятися не тільки обслуговуванням самих літаків, але і електронних систем на їх борту, а також радара Erieye. Дія контракту, який передбачає також поставку запчастин, закінчується в 2017 році. Інші подробиці операції не уточнюються.
В даний час літаки ДРЛО Saab 2000 Erieye стоять на озброєнні тільки однієї країни ─ Пакистану. Пакистанські ПС виконують польоти на чотирьох таких літаках. Крім того, їм належить один Saab 2000 в військово-транспортній версії. Літаки Saab 2000 Пакистан придбав у 1995-1997 роках і спочатку використовував їх як пасажирські лайнери. У літаки ДРЛО і У транспортники були конвертовані в 2009 році.
В даний час діє замовлення на поставку одного літака ДРЛО Saab 2000 Erieye і одного транспортника Saab 2000 ПС Саудівської Аравії.
26.03.13. Швеція збільшила фінансування проекту винищувача Gripen E
Агентство по матеріальному забезпеченню армії (FMV) Швеції уклало з компанією Saab додатковий контракт на розробку винищувача JAS 39 Gripen нового покоління, який отримає індекс E для одномісній версії і F для двомісної. Сума операції склала 10,7 мільярда шведських крон (1,64 мільярда доларів). За умовами цієї угоди, етап розробки Gripen E (загальна назва наступного покоління JAS 39) займе дев’ять років ─ з 2015-го по 2023 рік.
У новий контракт включені доробка та налагодження нових літаків, а також адаптація під Gripen E всього випробувального та тестового обладнання, тренажерів і ангарів. Новий контракт став доповненням до угоди, підписаної 15 лютого 2013 року. Базовий контракт, розрахований на 2013-2026 роки, передбачає розробку та виробництво нових літаків для Швеції, а також містить опціон на виробництво Gripen E / F для Швейцарії. Сума угоди при виконанні всіх опціонів може досягти 47,2 мільярда шведських крон.
За угодою на розробку винищувача Saab вже отримала 13,2 мільярда крон. За даними компанії, в рамках програми розробки Gripen E в 2013-2014 роках можуть підписано ще декілька додаткових угод. Загалом міністерство оборони Швеції має намір придбати 60 нових винищувачів, які поповнять парк вже наявних JAS 39 Gripen C / D. Швейцарія розглядає можливість закупівлі 22 нових шведських літаків на загальну суму в 1,82 мільярда євро (2,43 мільярда доларів).
Винищувачі Gripen E / F стануть глибокою модернізацією Gripen C / D. У цих літаках планується використовувати деякі напрацювання, що застосовані в проекті Gripen NG, який розроблявся для індійського тендеру MMRCA, ряду іноземних замовників і підвищення привабливості винищувача на зовнішньому ринку. Нові літаки, як очікується, отримають допрацьовані силові установки Volvo Aero, радар з активною фазованою антенною решіткою, паливні баки збільшеного об’єму, а також вдосконалену авіоніку. Бойове навантаження літаків також збільшиться.
26.03.13. Індія розробила надлегкий безпілотник
Організація оборонних досліджень і розробок Індії (DRDO) працює над створенням надлегкого розвідувального безпілотного літального апарату MAV (Micro Air Vehicle), що досягає 30 сантиметрів у ширину і важить 300 грамів. Апарат оснащений компактною відеокамерою, розвиває швидкість до 37 кілометрів на годину і може підніматися на висоту до 100 метрів. Радіус дії БПЛА сягає двох кілометрів. Використовувати мікробеспілотнік планується в операціях по боротьбі з терористами і бойовиками на північному сході Індії, а також в штаті Джамму і Кашмір.
У січні DRDO випробувала відразу декілька мініатюрних розвідувальних безпілотників. Їх габарити варіювалися від 30 до 45 сантиметрів завширшки, а маса – від 300 до 500 грамів. БПЛА називалися Black Kite, Golden Hawk і Pushpak і могли здійснювати польоти тривалістю до півгодини.
Крім того DRDO випробувала два більших безпілотника – Imperial Eagle і Sly Bird. Вони важили менше двох кілограмів і могли замість звичайної камери нести термальну камеру нічного бачення. Всі апарати розроблялися для перенесення в рюкзаку і запуску з руки.
Раніше повідомлялося про розробку за участю DRDO 1,5-кілограмового розвідувального БПЛА Netra. Апарат встав на озброєння індійських прикордонників та внутрішніх військ. Крім того, в Індії створюються розвідувальні безпілотники підвищеної дальності – Rustom і Nishant. На базі Rustom також планувалося створити новий ударно-розвідувальний апарат Rustom-2, близький за характеристиками до американських БПЛА MQ-1 Predator.
27.03.13. Eurocopter налагодить виробництво гелікоптерів у Польщі
Компанія Eurocopter відкриє виробництво своїх гелікоптерів в Польщі на заводі WZL 1. Відповідну угоду планується підписати 4 квітня.
Зараз компанія Eurocopter бере участь у тендері на поставку збройним силам Польщі 70 багатоцільових гелікоптерів загальною вартістю 2,5 мільярда євро (3,2 мільярда доларів). Одна з умов конкурсу – машини повинні виготовлятись в Польщі.
На польський конкурс Eurocopter виставила апарат EC.725. Конкуренцію йому складають S-70i Black Hawk від американської компанії Sikorsky і AW.149 від італійської AgustaWestland. Причому обидві останні компанії вже мають в Польщі підприємства по збірці гелікоптерів.
Тендер на закупівлю нових гелікоптерів Польща оголосила в березні 2012 року. Тоді мова йшла про 26 машин, які замінять застарілі транспортні гелікоптери Ми-8 і Ми-17, а також багатоцільові морські вертольоти Ми-14. До 70 машин тендер розширили восени 2012 року.
Перші гелікоптери Польща очікує отримати вже в 2014 році. Коли планується підбити підсумки конкурсу, не уточнюється.
Раніше компанія Eurocopter налагодила виробництво своїх гелікоптерів в Казахстані. Зараз там збираються багатоцільові гелікоптери ЕС.145. У березні Eurocopter домовилася з компанією «Казахстан Інжиніринг» про збірку ударних гелікоптерів ЕС.645Т2.
27.03.13. У Ростові-на-Дону приступили до прийому перших двох гелікоптерів Ми-28Н.
У Ростові-на-Дону представники інженерно-технічного складу об’єднання ВПС і ППО Західного військового округу (ЗхВО) приступили до прийому перших двох гелікоптерів Ми-28Н від ВАТ «Роствертол».
Надходження цього типу гелікоптерів на озброєння об’єднання значно розширить можливості армійської авіації ЗхВО.
У першій половині квітня два екіпажі на гелікоптерах Ми-28Н зі складу Центру бойової підготовки і перенавчання льотного складу армійської авіації (Торжок, Тверська обл.) виконають перебазування прийнятих апаратів на базу навчального центру, де льотний склад авіабаз армійської авіації ЗхВО приступить до їх практичного освоєння. А після проходження практичного перенавчання та здачі необхідних нормативів перші екіпажі в ЗхВО отримають допуск до польотів на гелікоптерах даного типу і самостійно здійснять переліт на базові аеродроми.
На сьогоднішній день екіпажі Ми-28Н вже завершили теоретичну підготовку, навчання пілотування, навігації та бойового застосування на нових спеціалізованих тренажерах СТВ-28. Екіпажі в ході передпольотної підготовки на тренажерах до автоматизму відпрацювали всі дії в нестандартних та критичних ситуаціях, різних кліматичних умовах, на гранично низьких висотах, як у денний, так і нічний час.
Гелікоптер Ми-28Н має високі надійність, боєготовність і експлуатаційно-технічні характеристики. Апарат стійкий до важких умов експлуатації, а також має можливість адаптації до новітніх систем устаткування і озброєння. Гелікоптер володіє високою маневреністю. Він здатний виконувати фігури вищого пілотажу, що дозволяє ефективно виконувати в бою протиракетні маневри.
28.03.13. Великомасштабні військові навчання Росії у Чорному морі
У четвер, 28 березня, президент РФ Володимир Путін віддав наказ про початок раптових військових навчань у Чорному морі.
У навчаннях беруть участь близько семи тисяч військовослужбовців, близько 250 броньованих машин, а також 36 кораблів, що базуються в Севастополі і Новоросійську, частково військова авіація, війська швидкого розгортання, зокрема ПДВ і морська піхота, а також сили спеціального призначення – спецпідрозділу ГРУ Генштабу.
Наказ був відданий міністру оборони Росії о 04:00 ранку (02:00 за Києвом). Путін у цей час перебував у літаку на шляху з ПАР до Москви. О 04:00 ранку міністру оборони принесли закритий конверт, який він розкрив і ознайомився з наказом.
Перед початком операції Росія не попереджала про це інші країни.
Зазначимо, ця великомасштабна перевірка у Збройних силах Російської Федерації – вже друга в нинішньому році. Перша перевірка була проведена 19 лютого в центральній частині Росії за участю частин Повітряно-десантних військ.
Військові, які беруть участь у великомасштабних навчаннях в районі Чорного моря, здійснили 500-кілометрові марші і стрільби зі штатного озброєння на полігонах «Раєвський», «Темрюк» і «Опук». Завдання бойового маневрування та учбових стрільб також відпрацювали кораблі і судна Чорноморського флоту. На Чорноморському флоті розгорнуті пункти управління силами флоту, а з’єднання та військові частини флоту приведені у вищі ступені бойової готовності. У Севастополі було здійснене завантаження особового складу і техніки окремої бригади морської піхоти на великі десантні кораблі, які висадили десант на необладнане узбережжя в складних погодних умовах.
28.03.13. У Росії почалося масштабне навчання дальньої авіації.
На авіаційній базі дальньої авіації Військово-повітряних сил (ВПС) Росії, розташованій поблизу міста Енгельс (Саратовська обл.), почалося льотно-тактичне навчання далекої авіації. У заході задіяні стратегічні ракетоносці Ту-160, Ту-95МС, далекі ракетоносці-бомбардувальники Ту-22М3, паливозаправники Ил-78, літаки радіолокаційного виявлення і наведення А-50, винищувачі Су-27 і МиГ-31, а також допоміжні літаки Ан -12 і гелікоптери Ми-8. Всього – більше 20 літальних апаратів.
У ході навчання екіпажі Ту-160, Ту-95МС і Ту-22М3 відпрацьовують питання перебазування, дозаправлення паливом у повітрі і задачі зі стратегічного стримування, в тому числі із застосуванням авіаційних засобів ураження на полігонах Кура, Гур’янова і Дорогобуш . Транспортні літаки Ан-12 і гелікоптери Ми-8 задіяні для пошуково-рятувального забезпечення. Екіпажі дальньої авіації працюють з аеродромів Енгельс, Воркута, Рязань, Оленяче, Шайковка і Сольці.
Всього в ході навчання буде здійснено більше 60 вильотів літаків. Навчання проводиться під керівництвом командувача дальньої авіацією ВПС РФ генерал-лейтенанта Анатолія Жихарева.
30.03.13. Влада КНДР заявила, що вступила “в стан війни” з Південною Кореєю
Влада КНДР в ніч на суботу заявила про те, що вступає в “стан війни” з Республікою Корея.
“З цього моменту міжкорейські відносини вступають у стан війни, і всі питання між двома Кореями будуть вирішуватимуться за законами військового часу”, – йдеться в заяві уряду КНДР, направленому у всі державні установи і відомства країни.
Північнокорейський лідер Кім Чен Ин в ніч на п’ятницю наказав привести ракетні війська КНДР в стан готовності до можливого удару по американським військовим базам у Південній Кореї і в Тихому океані.
Стан невизначеності на Корейському півострові, яке можна назвати ні війною, ні світом, підійшло до кінця, йдеться у спільній заяві “партії, міністерств та інших відомств” КНДР, зачитаному в ефірі місцевого телебачення.
На початку березня Північна Корея на знак протесту проти проведення спільних навчань США і Південної Кореї відмовилася від всіх угод з Південною Кореєю про ненапад і денуклеаризації, а також припинила дію Угоди про перемир’я, яку було укладено для закінчення Корейської війни 1950-1953 років з США, що воювали тоді під прапором ООН.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин