Міжнародні новини у сфері безпеки та оборони (18.03.13 – 25.03.13) - Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону.

Міжнародні новини у сфері безпеки та оборони (18.03.13 – 25.03.13)

Міжнародні новини у сфері безпеки та оборони (18.03.13 – 25.03.13)
Міжнародні новини у сфері безпеки та оборони (18.03.13 – 25.03.13)

18.03.13. Розміщення на Алясці 14 додаткових ракет-перехоплювачів обійдеться США в 1 млрд. доларів 

Вартість розміщення на Алясці 14 додаткових ракет-перехоплювачів наземного базування обійдеться приблизно в 1 млрд. дол. Про це повідомив на прес-брифінгу заступник міністра оборони США Джеймс Міллер.
У цю суму входить підготовка інфраструктури для ракет-перехоплювачів, випробування і їх придбання.
Міністр оборони США Чак Хейгел офіційно оголосив про посилення системи протиракетної оборони США до 2017 року у зв’язку з погрозами КНДР в ході спеціальної прес-конференції.
За словами, Ч.Хейгела, «ми розмістимо у форті Грилі на Алясці 14 додаткових наземних ракет-перехоплювачів. Це збільшить загальну кількість ракет-перехоплювачів з 30, які у нас вже є на Алясці і в Каліфорнії, до 44».
Таким чином, загальне число ракет-перехоплювачів на території США тепер буде відповідати плану, запропонованому ще адміністрацією Джорджа Буша-молодшого. У 2009 році президент Барак Обама вирішив не збільшувати кількість ракет-перехоплювачів і залишити його на рівні 30 од., Проте тепер, після погроз КНДР, адміністрація США вважає посилення системи ПРО виправданим.
Крім того Ч.Хейгел повідомив, що «за підтримки уряду Японії ми плануємо розмістити на території цієї країни додаткову РЛС. Друга РЛС TPY-2 забезпечить раннє виявлення будь ракети, запущеної з території Північної Кореї в бік США або Японії ».
Він також оголосив про те, що Пентагон зараз вивчає питання про те, де в США можна створити додаткову базу для ракет-перехоплювачів. «Хоча адміністрація поки не прийняла рішення про те, чи створювати додаткову базу, проведення екологічних досліджень дозволить прийняти дане рішення в більш стислі терміни», – сказав Ч.Хейгел.

19.03.13. Росія постачає Сирії 71% зброї

На Росію припадає 71% сирійських закупівель основних видів озброєнь, підрахували в Стокгольмському міжнародному інституті дослідження проблем миру (SIPRI).
За даними інституту, така частка припадала на Росію з 2008 по 2012 рік, причому, як наголошується в доповіді, у 2012 році поставки тривали.
До основних видів озброєнь, про які пише SIPRI, зазвичай включають бронетранспортери, танки, артилерійські системи, штурмові гелікоптери, бойові літаки, військові кораблі, ракети і ракетні установки. Стрілецька зброя не входить в це поняття.
Росія не заперечує, що постачає зброю до Сирії, але стверджує, що сирійський уряд не використовує російську зброю для боротьби з повстанцями.
На Заході, однак, вважають, що саме важка зброя дозволяє військам Башара Асада зберігати військову перевагу над повстанцями. Франція і Великобританія наполягають, що ембарго на постачання зброї сирійській опозиції має бути скасовано.
“Ембарго не зупиняє тих, хто допомагає Башару Асаду, але заважає тим, хто хоче допомогти опозиції”, – заявив французький президент Франсуа Олланд.
Згідно з даними SIPRI, зброю до Сирії постачають також Ірак (14% поставок у загальному обсязі поставок) і Белорусь (11%).
Загалом на частку Росії, за даними SIPRI, припадає 26% світових поставок зброї. Росія зберігає за собою друге місце в цьому рейтингу, поступаючись США, на які припадає 30% світового експорту озброєнь.
Загалом міжнародні поставки основних видів зброї за останні п’ять років (2008-2012) виросли на 17% порівняно з аналогічним попереднім періодом.
Вперше до п’ятірки лідерів серед експортерів потрапив Китай, витіснивши звідти Великобританію. За п’ять років китайський експорт зброї зріс більш ніж удвічі.
Інші лідери зберегли свої позиції: за США і Росією йдуть Німеччина і Франція із 7 і 6 відсотками відповідно.
За результатами 2012 року, на четверту позицію в рейтингу експортерів вийшла Україна, яка за підсумками торгівлі зброєю за 1991-2012 рр. посідає 9-те загальне місце.

19.03.13. У Жуковському відбувся перший випробувальний політ військово-транспортного літака Ил-76МД-90А

У підмосковному Жуковському 18 березня відбувся перший випробувальний політ модифікованого військово-транспортного літака Ил-76МД-90А, виробленого в ЗАТ «Авіастар-СП.
Перспективний літак розроблений конструкторським колективом ВАТ «Авіаційний комплекс ім. С.В.Ільюшина ».
Політ проходив під командуванням заслуженого льотчика-випробувача РФ героя Росії Миколи Куімова.
Літак перебував у повітрі 1 год 55 хв. на висотах від 2 до 10 тис. м. Вся заявлена програма була виконана повністю і включала в себе оцінку характеристик міцності повітряного судна, відпрацювання системи автоматичного управління, навігаційного комплексу, систем «скляної кабіни».
Командир екіпажу зазначив, що «всі системи працювали штатно, літак показав хороші характеристики стійкості і керованості».
В даний час на ульяновському авіаційному заводі «Авіастар-СП» ведеться будівництво перших трьох серійних Ил-76МД-90А, поставка яких замовнику планується в 2014 році. Раніше літаки сімейства Ил-76 збиралися в Ташкенті на ТАПО ім. В.П. Чкалова.

19.03.13. Німеччина скоротила обсяг закупівлі гелікоптерів NH90 і Tiger

Уряд Німеччини підписав з консорціумом Eurocopter угоду, що припускає скорочення обсягів закупівлі багатоцільових гелікоптерів NH90 і ударних EC665 Tiger UHT. Згідно з новою угодою, міністерство оборони Німеччини придбає у європейського консорціуму 82 гелікоптера NH90 замість 122, запланованих до покупки раніше, а також 57 Tiger UHT замість 80 одиниць. Угода також передбачає техобслуговування обох типів апаратів.
Міністерство оборони Німеччини прийняло рішення скоротити обсяг закупівлі деяких видів військової техніки в кінці 2011 року. Про скорочення замовлення на гелікоптери NH90 і Tiger було оголошено на початку 2012 року. Повідомлялося, що за рахунок скорочення закупівлі техніки німецьке військове відомство має намір заощадити кошти оборонного бюджету і спрямувати їх на реалізацію інших оборонних програм. Планувалося також розтягнути графік поставки гелікоптерів на більш тривалий час.
Згідно з новою угодою з Eurocopter, частина гелікоптерів NH90 будуть поставлені Німеччини в палубній версії. Мова йде про 18 машинах NH90 NFH, які у складі німецьких ВМС повинні будуть замінити застарілі багатоцільові гелікоптерів Sea King і Lynx. Раніше планувалося, що гелікоптери NH90 будуть закуплені в транспортній версії TTH і повністю поставлені сухопутним військам Німеччини, де замінять CH-53G, передані ПС.

20.03.13. Відразу п’ять льотно-тактичних навчань одночасно проходять в ЗхВО Росії.

В Республіці Карелія, Ленінградської, Смоленської і Тверській областях одночасно почалися п’ять льотно-тактичних навчань винищувальної, бомбардувальної і армійської авіації.
Протягом тижня льотчикам Західного військового округу чекають інтенсивні польоти, участь у льотно-тактичних навчаннях із застосуванням засобів авіаційного ураження, польоти з дозаправкою в повітрі, посадки на незнайомі аеродроми, повітряної розвідки, прикриттю з повітря і знищенню наземних і повітряних цілей, а також ряд інших завдань за призначенням.
У заходах інтенсивної бойової підготовки задіяно більше 1000 чоловік особового складу, понад 70 літаків (МиГ-31, Су-27, МиГ-25РБ, Су-24М і Су-24МР) і гелікоптерів (Ми-8 і Ми-24) авіаційних частин Західного військового округу.
Льотно-тактичні навчання проходять в рамках підготовки до масштабних навчань авіації ЗхВО «Ладога-2013», які почнуться в Республіці Карелія над акваторією Ладозького озера на наступному тижні.

20.03.13. ПС Польщі почали льотні випробування першого модернізованого МиГ-29

Командування ПС Польщі повідомило про початок льотних випробувань першого винищувача МиГ-29, модернізованого на потужностях авіаційного заводу № 2 (м.Бидгощ).
Літак пілотував командир групи 22-ї бази тактичної авіації підполковник Лешек Блах (Leszek Bіach). Всього до виконання випробувальних польотів допущені три пілоти 22-ї і 23-й авіабаз, які пройшли необхідний курс підготовки. Керівництво випробуваннями здійснюють представники підрядника. Один з серії випробувальних польотів передбачає перевірку систем озброєння на 21-му Центральному полігоні “Надажіце”.
Інспекторат озброєння Міністерства національної оборони Польщі у вересні 2011 року підписав з авіаційним заводом № 2 (Wojskowe Zaklady Lotnicze 2) контракт на проведення модернізації 16-ти винищувачів МиГ-29, що перебувають на озброєнні двадцять третього бази тактичної авіації (Міньськ-Мазовєцкі).
У рамках угоди будуть модернізовані 13 одномісних винищувачів (9-12A) і три двомісних навчально-бойових МиГ-29УБ (9-51A). Метою модернізації є продовження терміну експлуатації літаків, принаймні, до 2030 року, підвищення їх бойових можливостей і сумісності з новими винищувачами F-16. Вартість угоди оцінюється в 126 млн. злотих (44,5 млн. дол.). Роботи повинні бути завершені в 2014 році.
Згідно з вимогами контракту, літаки буде оснащено новим БРЕО, включаючи бортові комп’ютери, шиною передачі даних Mil 1553, модулем для захисту від перешкод сигналу GPS SAASM (Selective Availability Anti-Spoofing Module). Нове шасі має бути поставлено неназваною американською компанією.
Як очікується, заміна застарілого аналогового обладнання сучасними системами підвищить надійність літака і знизить його вагу, забезпечуючи можливість збільшення бомбового навантаження і запасу палива.

21.03.13. Винищувачі Super Hornet отримають конформні паливні баки

Командування ВМС США має намір оснастити винищувачі F/A-18E/F Super Hornet конформними паливними баками з розташуванням над крилом впритул до фюзеляжу. Таке вдосконалення дозволить літакам брати на борт додаткові 13,2 тисячі літрів палива, збільшуючи тим самим власний бойовий радіус. Остаточне рішення про встановлення паливних баків буде прийнято після випробувань, намічених на літо 2013 року.
Подробиці можливої модернізації літаків поки не розголошуються. В даний час ведуться переговори між американськими компаніями Boeing, Northrop Grumman і управлінням PMA-265 ВМС США, відповідальним за програми F/A-18 і E/A-18G. Як відзначає видання, установка конформних паливних баків на Super Hornet є свого роду страховкою для ВМС США, які мають намір таким чином збільшити бойові можливості палубних літаків у світлі можливих затримок у постачанні винищувачів F-35C Lightning II або навіть відмови від таких літаків у світлі скорочення оборонного бюджету.
На даний момент Boeing пропонує конформні паливні баки в якості додаткової опції при продажу винищувачів F/A-18E/F на міжнародному ринку. За даними компанії, аеродинамічна форма баків зроблена таким чином, що практично не додає лобового опору літаку, однак винищувач втрачає можливість швидкого подолання звукового бар’єру через зростаючий хвильовий опір. Крім того додаткові баки означають і додаткове навантаження на літак, який може стати більш повільним і менш маневреним.
Не виключено, що вирішивши додати на літаки конформні паливні баки ВМС США доведеться провести і модернізацію силових установок винищувачів. В даний час на них встановлюються реактивні двигуни F414-GE-400 американської компанії General Electric, які здатні розвивати тягу в 98 кілоньютон. Ймовірно, на літаки необхідно буде встановлювати поліпшені двигуни F414-GE-400EPE із збільшеною до 120 кілоньютон тягою. У свою чергу, така модернізація потребують незначних доопрацювань конструкції повітрязабірників літаків.
На озброєнні ВМС США в даний час стоїть 271 винищувач F/A-18E/F. Крім того, в найближчі декілька років військові повинні отримати ще 78 таких літаків. У травні 2012 року ВМС США приступили до масштабної програми модернізації винищувачів Super Hornet. В рамках цієї програми літаки повинні отримати нові системи визначення координат, прицілювання, пошуку та стеження в інфрачервоному спектрі і різні сенсори.

21.03.13. Пхеньян пригрозив завдати удару по військових базах США

По американських військових базах на Гуамі і Окінаві можуть завдати ракетних ударів у разі провокації.
Про це заявив представник вищого військового командування КНДР.
“США не слід забувати, що їхня військова база на Гуамі, з якої злітають їхні бомбардувальники В-52, і територія Японії, де розташовуються їхні підводні човни і база ВМС на Окінаві, перебувають в зоні ураження наших високоточних систем озброєння”, – заявив представник північнокорейського командування.
Нагадаємо 13 березня КНДР оголосила недійсною угоду про перемир’я з Південною Кореєю. Тоді міністерство народних збройних сил порекомендувало “підбурювачів війни” з Сеула і США враховувати, що після виходу з перемир’я, укладеного після Корейської війни 1950-1953 років, КНДР “більше нічим не зв’язана”.
Крім цього, КНДР виступило із загрозою завдати ядерного удару по території США.

22.03.13. Десантники ПДВ Росії вперше відстрілялися «китоловами».

Військові частини та підрозділи артилерії Повітряно-десантних військ Росії 20 березня 2013 під час польового вихід на полігоні в Лузі Ленінградської області вперше виконали бойові стрільби високоточними артилерійськими снарядами «Кітолов-2». Стрільби новими снарядами велися батареєю модернізованих самохідних артустановок 2С9 «Нона».
Стрільба проводилася установками зі складу артилерійських полків Іванівського та Тульського повітряно-десантних з’єднань ВДВ Росії. Вогонь високоточними снарядами «Кітолов-2» контролювався новими пунктами розвідки і управління вогнем артилерії «Реостат-1». Під час бойових стрільб артилерійські батареї постійно міняли вогневі позиції. Стрільби були визнані успішними.
Комплекс керованого артилерійського озброєння «Кітолов-2» розроблений Тульським конструкторським бюро приладобудування. До його складу входять 120 («Кітолов-2») або 122-міліметрові («Кітолов-2М») високоточні осколково-фугасні снаряди з пасивною головкою самонаведення. Наведення боєприпасу проводиться за допомогою підсвічування цілі лазерним цілевказівником-далекоміром. Снаряди призначені для ураження броньованих цілей та інженерних споруд.
Максимальна дальність стрільби для «Кітоолова-2» складає 12 кілометрів. Довжина снаряда становить 1190 міліметрів, а маса ─ 28 кілограмів, з яких на вибухову речовину припадають 5,3 кілограма. «Китоловів» призначені для артилерійських установок «Нона» і 2С23 «Нона-СВК».
23.03.13. Пентагон підтвердив, що розмістить ракети в Польщі

Глава Пентагону Чак Хейгл підтвердив незмінність планів США з розміщення елементів протиракетної оборони в Польщі.
Хейгл провів телефонну розмову з міністром оборони Польщі Томашем Семоняком. Глава Пентагону подякував польському колезі за підтримку місії ISAF в Афганістані і розповів про скориговані плани США по розміщенню елементів ПРО в Європі.
“Хейгл подякував польського міністра за розуміння. Зростаючі глобальні загрози, особливо йдуть від КНДР, вимагають перегрупування ресурсів (ПРО) в рамках четвертої стадії спорудження системи. Хейгл запевнив, що США як і раніше мають намір продовжувати створювати ПРО в Європі. Перша-третя стадії споруди системи залишаються незмінними”.
Раніше Хейгл заявляв, що США скорегують четверту стадію розгортання ПРО в Європі і продовжать терміни її реалізації з 2014 до 2022 року. США не відмовляються від розміщення в Європі ракет-перехоплювачів, однак замість вдосконалених SM3IIB на бойове чергування в Польщі будуть поставлені ракети колишньої модифікації в раніше запланованій кількості. При цьому нові комплекси SM3IIB будуть встановлені на західному узбережжі США. Пентагон пояснив таке рішення скороченням бюджетних витрат в країні і переоцінкою рівня загрози, що походить від КНДР.
Як повідомлялося, США розгортає систему ПРО в Європі для захисту від можливого нападу, в першу чергу, з Ірану. Але Росія бачить в ній загрозу для своєї безпеки і обіцяє у відповідь розмістити додаткові ракети на своєму західному кордоні, зокрема, в Калінінградській області.
Президент США Обама в серпні 2009 року відмовився від планів свого попередника розмістити стаціонарні елементи ПРО в Польщі і Чехії, заявивши про намір натомість створити мобільну систему протиракетного захисту.
В кінці 2010 року 28 країн НАТО на саміті в Лісабоні затвердили нову стратегічну концепцію діяльності Альянсу, яка, серед іншого, передбачає створення системи європейської ПРО, в яку також планувалося залучити Росію.
Елементи мобільної системи планується розмістити на кораблях і в державах Східної Європи.

23.03.13. Північна Корея: всі готуються до війни

Вкрай неприємні моменти довелося пережити вранці 21 березня військовий і державним чиновникам в Сеулі і Токіо після того, як в Пхеньяні в 09.32. хвилини за місцевим часом була несподівано по державному радіо оголошена загальнонаціональна повітряна тривога.
Оголошена всерйоз, без будь-яких натяків на навчання. Тренувальні повітряні тривоги в КНДР проводилися і в минулі роки – в 90-ті, наприклад, їх організовували в загальнонаціональному масштабі приблизно раз на рік. Однак для оголошення про навчаннях завжди використовували тільки мережі проводового мовлення, які протягнуті в країні в кожну квартиру.
Дана тривога, несподівано оголошена по відкритому державному радіо разом з наказом до всіх військовим частинам вжити заходів щодо відбиття нападу з повітря, цілком могла означати прелюдію до якої-небудь акції.
У Сеулі і Токіо завмерли, готуючись і до перехоплення ракет, і до несподіваного удару північнокорейських підводних човнів. Однак через годину повітряну тривогу в КНДР скасували – і знову ж по державному радіо.
Все це явно було частиною масованої психологічної війни, яку веде зараз Пхеньян.
Наприклад в четвер Пхеньян оголосив, що готовий завдати удари своєю “зброєю високої точності” по американських базах на острові Гуам і в Японії. Перед цим він вперше пригрозив, що в разі чого застосує ядерні ракети не тільки по Південній Кореї, але і по тій же Японії. Трохи раніше КНДР повідомила, що виходить з режиму перемир’я, яким завершилася Корейська війна 1950-53 рр.., відключила телефони “гарячої лінії” з Сеулом. Пхеньян майже щодня твердить, що готовий до війни, всіх знищить, всіх ворогів заллє “морем вогню” і т.д.
В першу чергу КНДР оскаженіла після санкцій, які прийняла проти неї Рада безпеки після проведеного на півночі Кореї третього підземного ядерного випробування.
Вони, зокрема, передбачають заходи проти північнокорейських вкладів і відділень банків за кордоном. Дозволено і обшукувати дипломатів з КНДР якщо є підозри, що у валізі вони перевозять великі суми готівки.
Поки рано судити про реальний ефект цих санкцій, але вони можуть ускладнити життя Пхеньянським товаришам.
11 березня, до речі, одна з сеульских газет повідомила, що розвідслужби США і Південної Кореї виявили кілька десятків рахунків в китайських банках зі вкладами на сотні мільйонів доларів, які начебто належать лідеру КНДР Кім Чен Ину. Вашингтон і Сеул передали зібрані дані в Пекін і запропонували рахунки закрити. У відповідності з тією ж резолюцією Ради Безпеки ООН.
Пекін, який раніше завжди намагався оберігати КНДР, цього разу, за непрямими даними, готовий більш ретельно виконувати рішення Радбезу.
Оскільки зарозумілий і неслухняний Пхеньян китайцям теж набрид – їм зовсім не посміхається перспектива перетворення КНДР в реальну ядерну державу. До того ж витівки Північної Кореї сприяють посиленню в регіоні американської військової присутності, що Пекіну теж ні до чого.
Зараз, наприклад, прямо у китайських рубежів проходять великомасштабні американо-південнокорейські навчання, які триватимуть до кінця квітня.
І вони стали, звичайно, ще однією причиною пхеньянського гніву.
До навчань залучено більшу кількість військ, американський атомний авіаносець, новітні бойові літаки-невидимки F-22 “Рептор” і навіть стратегічні бомбардувальники B-52.
Все це покликане показати Пхеньяну, що його буквально розчавлять у разі військового конфлікту. КНДР, у свою чергу, сприймає такі навчання, що регулярно проводяться, як пряму підготовку до вторгнення. В результаті психоз на Півночі Кореї доведений зараз, схоже, до вищої точки кипіння.
Там уже більше місяця проводяться свої тотальні навчання: вся країна переведена на воєнний стан і знаходиться в очікуванні удару.
Безперервні тренування і режим найвищої готовності поширилися не тільки на всі збройні сили, а також на загони Робітничо-селянської та Молодіжної Червоної гвардії. Мобілізовано практично все населення.
За повідомленнями організацій перебіжчиків, що підтримують нелегальні контакти з людьми на Півночі, тренування на випадок американських авіанальотів проходять зараз майже щодня.
Населення по тривозі заганяють в підземні сховища, позбавлені, як правило, освітлення та опалення. У минулі роки там зазвичай доводилося сидіти тільки вдень. Людей, як правило, розпускали по домівках з настанням темряви і ще якось годували. Зараз їжі не дають, а у сховищах тримають по кілька днів.
Особливо втомлюють навчання з евакуації – цілі населені пункти на кілька днів відправляють в гори, де людям доводиться жити в землянках або наметах при неабияких холодах, довбати мерзлу землю для риття укріплень.
Провізію потрібно брати з собою, особлива увага приділяється збереженню портретів вождів з правлячої в КНДР комуністичної династії Кімів.
На час евакуацій закриваються ринки – головне джерело життя, де можна купити продовольства і підзаробити.
Різко підскочили ціни, люди, що мають нелегальні, зареєстровані в Китаї мобільники попереджають родичів: телефонувати за кордон деякий час не будемо, оскільки стукачі органів безпеки теж переведені в режим максимальної активності.
Промислові підприємства, за цими ж даними, повністю переключили на випуск військової продукції, лінії випуску цивільних товарів зупинені, їх працівники мобілізовані як ополченці.
Наприклад, є відомості про одну з меблевих фабрик, де тепер роблять тільки ящики для снарядів, а не тумбочки і табуретки, як раніше. 30% цієї продукції підприємство має право продати на ринку, щоб підкинути грошей робітникам і купити собі необхідні матеріали. Тепер це неможливо – принаймні на час навчань, що максимально імітують справжню війну.
Втім, є й приємні сторони – на чорному ринку, як повідомляють ті ж агенти перебіжчиків, з’явилася велика кількість палива. Воно йде з військових частин, де в умовах безперервних навчань в майже бойових умовах легко вкрасти пальне. На відміну від рису ціни на пальне сильно впали.

24.03.13. Армія Малі відбила великий наступ бойовиків на місто Гао

Урядові війська Малі в суботу відбили великий наступ бойовиків-ісламістів на місто Гао, що розташоване на півночі країни.
Бойові зіткнення в Гао почалися після того, як місцеві жителі повідомили військовим про вхід в місто декількох груп бойовиків. В результаті більш ніж двогодинного бою армії вдалося відтіснити ісламістів від міста. Про кількість жертв і постраждалих в ході зіткнення поки не повідомляється.
Ісламісти, що раніше контролювали північ Малі, були вибиті з міст Гао, Тімбукту і Кідала, де знаходилися їхні основні бази, в кінці січня цього року, однак урядові війська продовжують стикатися з опором екстремістів, які мінують в регіоні дороги і організують теракти.
Ситуація в Малі загострилася в кінці минулого року – бойовики екстремістських угруповань почали атакувати позиції урядових військ в центральній частині країни. У Малі знаходиться близько 4 тисяч військовослужбовців з Франції, а також військові з держав Економічного співтовариства країн Західної Африки (ЕКОВАС).

24.03.13. США і Південна Корея підписали план реагування на провокації з боку КНДР

Голова комітету начальників штабів збройних сил Республіки Корея генерал Чон Син Чо і командувач в цій країні американськими військами генерал Джеймс Турман підписали розроблений союзниками план боротьби з провокаціями.
«Об’єднаний план, в якому головну роль грає Республіка Корея за підтримки з боку США, є програмою дій в надзвичайних обставинах для реагування в майбутньому на провокації з боку Північної Кореї. Його розробка почалася на основі взаємних домовленостей, досягнутих між головами комітету начальників штабів ЗС РК і об’єднаного комітету начальників штабів ПС США після обстрілу північнокорейською артилерією острова Енпхендо в листопаді 2010 року.
Тоді в результаті атаки берегової артилерії КНДР загинули два мирні жителі і два морських піхотинця. Це був перший після Корейської війни 1950-53 років прямий обстріл сіверянами південнокорейської території.
За допомогою цього плану «союзники підвищили боєздатність для негайного і рішучого реагування на будь-які провокації з боку Північної Кореї».
«План дій передбачає узгоджену між двома країнами процедуру проведення консультацій та прийняття заходів, що забезпечують потужну і рішучу відповідь на провокаційні погрози з боку Північної Кореї».
Ситуація на Корейському півострові серйозно ускладнилася після проведеного в КНДР 12 лютого третіх підземного ядерного випробування.
Після того, як Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію, що посилюють санкції міжнародного співтовариства проти Пхеньяна, КНДР практично щодня виступає з погрозами на адресу Південної Кореї і США.
Цьому сприяло проведення союзниками на території РК великих щорічних військових маневрів «Фоул игл», які завершаться в кінці квітня, і «Ки різолв», що вже пройшли .
За версією Пхеньяна, ці навчання є репетицією вторгнення в КНДР і «становлять пряму загрозу для безпеки Півночі». Про це, зокрема, заявив напередодні секретаріат північнокорейського Комітету за мирне об’єднання батьківщини.

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
ETH
0x6db6D0E7acCa3a5b5b09c461Ae480DF9A928d0a2
BTC
bc1qv58uev602j2twgxdtyv4z0mvly44ezq788kwsd
USDT
TMKUjnNbCN4Bv6Vvtyh7e3mnyz5QB9nu6V