Міжнародні новини у сфері безпеки та оборони (04.03.13 – 11.03.13) - Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону.

Міжнародні новини у сфері безпеки та оборони (04.03.13 – 11.03.13)

Міжнародні новини у сфері безпеки та оборони (04.03.13 – 11.03.13)
Міжнародні новини у сфері безпеки та оборони (04.03.13 – 11.03.13)

04.03.13. Російський бомбардувальник п’ятого покоління буде дозвуковим

Командування ВПС РФ затвердило проект перспективного літака далекої авіації – бомбардувальника п’ятого покоління, який повинен замінити ракетоносці Ту-95МС і Ту-160. З декількох варіантів військові вибрали дозвуковой літак.
При виборі передескізного проекту перемогла розробка КБ Туполєва – літак зі схемою «літаюче крило», який через величезний розмах крил та особливості конструкції не зможе подолати швидкість звуку, але зате буде «невидимий» для радарів.
Конкурс аванпроектів був оголошений на початку минулого року, і крім КБ Туполєва в ньому брали участь декілька інших конструкторських бюро. Вони представили надзвукові і один гіперзвуковий проекти, але вибір зроблено на користь малопомітності, тобто туполевського ескізу.
Тепер КБ Туполєва має завершити роботи з тактико-технічними характеристиками ПАК ДА, а на початку 2014 року представити бюджет науково-дослідної роботи (НДР). При цьому серійне виробництво перспективних бомбардувальників має розпочатися в 2020 році.
Очікується, що проект ПАК ДА обійдеться в кілька трильйонів рублів. При цьому серійних машин для ВПС РФ знадобиться не більше декількох десятків, оскільки стратегічні бомбардувальники потрапляють під російсько-американський договір про скорочення наступальних озброєнь (СНО), а на експорт такі машини ніхто поставляти не буде .
Новий бомбардувальник планується оснащувати не тільки ракетами з ядерними боєголовками, але і високоточними ракетами з неядерної бойовою частиною, а також коректованими і вільнопадаючими бомбами.

05.03.13. ПС США куплять безпілотники із збільшеною дальністю

Командування ПС США оголосило про намір придбати модернізовану версію безпілотних літальних апаратів MQ-9 Reaper із збільшеною дальністю дії (Extended Range, ER). Параметри майбутньої покупки поки невідомі. Кошти на придбання нових безпілотників внесені в оборонний бюджет США 2014 року. За даними командування ПС США, нові MQ-9ER дозволять військовим одночасно використовувати менше безпілотників, завдаючи ударів на більшій глибині на території супротивника.
Модернізовані безпілотники Reaper отримають вдосконалене крило з інтегрованими паливними баками. Завдяки цьому тривалість польоту безпілотників збільшиться до 24 годин (для апарату з повним бойовим навантаженням). Тривалість польоту розвідувальних версій MQ-9 в даний час складає 30 годин; внаслідок модернізації вона збільшиться до 40 годин. Остаточні технічні параметри модернізованої версії Reaper будуть узгоджені найближчим часом.
У травні 2012 року в США перший політ виконала модернізована версія MQ-9 ─ MQ-9 Block I +. Цей апарат отримав більш потужний бортовий генератор електроенергії, захищений канал зв’язку, можливість автоматичної посадки і устаткування, що дозволяє вести передачу відеосигналу в режимі реального часу. Крім того, збільшилася максимальна злітна маса апарату і була розширена номенклатура його озброєнь. У вересні минулого року MQ-9 Block I + отримав схвалення на серійне виробництво. На озброєння такі апарати почали надходити під позначенням MQ-9 Block 5.
Безпілотник MQ-9 здатний нести підвісне озброєння загальною масою до 1,7 тонни і розвивати швидкість до 482 кілометрів на годину. Дальність дії безпілотника в даний час обмежена тільки його тривалістю польоту, оскільки управління апаратом здійснюється по супутниковому каналу. Час проходження команд оператора по такій лінії зв’язку становить 1,2 секунди.

06.03.13. Польща купить 128 уживаних танків Leopard

Сухопутні війська Польщі планують модернізувати 128 основних бойових танків Leopard 2A4 і купити таку ж кількість уживаних. За словами заступника міністра оборони країни генерал-лейтенанта Вальдемара Скжіпчака Польщі потрібні танки Leopard у версіях 2A4 або 2A5. Потенційний контракт оцінюється в сто мільйонів євро.
У разі купівлі нові танки припишуть до 34-ї бронетанкової бригади в Жагані, що зараз озброєна польськими танками PT-91, або 9-ї бронетанкової бригади в Бранево, що озброєна радянськими Т-72. Зараз танки Leopard є у складі 10-ї бронетанкової бригади в Свентошуве.
У кого планується купити танки, Скжіпчак не уточнив. Зараз старі танки Leopard продають Нідерланди та Німеччина. Восени 2012 року сотню «леопардів» у ФРН купила Індонезія. Разом з 50 бронемашинами Marder сума контракту склала 280 мільйонів доларів (214 мільйонів євро). Нідерланди же просили у Індонезії за 80 уживаних танків Leopard 2A6 250 мільйонів доларів.

06.03.13. Туреччина озброїться десятьма безпілотниками Anka

Міністерство оборони Туреччини має намір укласти з національною компанією TAI контракт на поставку десяти безпілотних літальних апаратів Anka. В даний час сторони проводять заключні переговори про постачання безпілотників і наземних станцій управління ними. Вартість можливого контракту не уточнюється.

Крім міністерства оборони Туреччини можливістю покупки безпілотників Anka також зацікавилася поліція. Яка саме кількість апаратів мають намір придбати турецькі правоохоронні органи, поки невідомо. Крім того, інтерес до покупки турецьких безпілотників проявляє міністерство оборони Єгипту.
На початку січня 2013 Секретаріат військової промисловості (SSM) Туреччини оголосив про завершення приймальних випробувань безпілотника Anka, розробкою якого TAI займалася з 2009 року. Дозвіл на серійне виробництво апаратів вже видано.
Anka має в довжину вісім метрів, а розмах крила безпілотника становить 17,3 метра. Апарат оснащений двигуном потужністю 155 кінських сил. Безпілотник здатний проводити в повітрі не менше 24 годин, ведучи розвідку з висоти в дев’ять тисяч метрів. Поки Anka обладнаний тільки інфрачервоними та електронно-оптичними системами спостереження, проте в перспективі апарат одержить системи радіоелектронної розвідки, супутниковий зв’язок та ретранслятор сигналів.
У планах TAI ─ створення вдосконаленої версії безпілотника, яка отримає назву Anka +. Цей апарат одержить системи наведення і підвісне озброєння. Інші подробиці щодо нової версії безпілотника поки невідомі.

06.03.13. Британські війська виведуть з Німеччини після 70-річної присутності

Великобританія виведе свої війська з Німеччини до 2019 року. Про це заявив 5 березня міністр оборони Великобританії Філіп Хеммонд, виступаючи перед нижньою палатою парламенту.
Зазначимо, що цей термін – на рік раніше, ніж планувалося спочатку.
За словами Хеммонда, наразі з Німеччини на батьківщину вже повернулися близько чотирьох тисяч військовослужбовців. До 2016 року планується виведення ще 11 тисяч військових, а 4,5 тисячі, що залишилися, повернуться до 2019 року. Пришвидшене виведення військ пов’язане з подальшим скороченням витрат на армію.
Після повернення колишній британський контингент у Німеччині буде дислокуватися на військових базах на Солсберійській рівнині (південний захід Англії), в Единбурзі і Лухарсі (Шотландія), Кеттеріці (північ Англії) і Колчестері (південний схід Англії). На розміщення солдатів влада витратить близько одного мільярда фунтів (близько 1,16 мільярда євро), а також ще 800 мільйонів фунтів (близько 927 мільйонів євро) піде на розвиток інфраструктури та оновлення військових баз. При цьому виведення військ з Німеччини дозволить Лондону економити, за попередніми оцінками, за 250 мільйонів фунтів (292 мільйони євро) щорічно.
Філіп Хеммонд у своєму виступі подякував Німеччині за “матеріальну і моральну” підтримку британських солдатів, які перебували у ФРН майже 70 років – з кінця Другої світової війни. Більшість з них були розквартировані у федеральних землях Нижня Саксонія і Північний Рейн-Вестфалія. Із закінченням холодної війни і переорієнтацією британської армії на актуальні завдання необхідність у військовій присутності на території Німеччини відпала.

07.03.13. Росія позбавиться від кінських протигазів

Міністерство оборони Росії приступило до ліквідації складів протигазів для коней КСПФ-1, створених в СРСР в 1943 році на основі аналогічних розробок Франції та Німеччини. Засоби індивідуального хімічного захисту для коней незатребуваними пролежали на стратегічних складах військового відомства понад півстоліття. Тепер військові вирішили позбавитися від них, щоб звільнити місце. У загальній складності належить утилізувати близько десяти тисяч протигазів.
КСПФ-1 (Кінський Спеціальний Протигаз Фільтруючий) являє собою масивний намордник з вугільним фільтром. Це пристосування кріпилося шкіряними ремінцями і стяжками. Основним завданням КСПФ-1 був захист коней від хімічної атаки впродовж чотирьох годин. Спочатку на складах засобів хімічної, радіаційної і біологічного захисту перебували кілька сотень тисяч таких протигазів, проте велика частина була списана після закінчення терміну зберігання.
Перед утилізацією всі протигази будуть розібрані на складові частини: скла від окулярів, металеві деталі, гуму, кріплення, вугілля з фільтру. Всі ці матеріали будуть передані на переробку. Розбиранням і утилізацією займатимуться російські компанії ─ Міністерство оборони Росії має намір оголосити відповідний конкурс. Рішення про утилізацію КСПФ-1 прийнято з тієї причини, що захист тварин від газових атак сучасною концепцією вже не передбачена.
У СРСР під час Другої світової, а потім «Холодної війни» були розроблені найрізноманітніші типи протигазів, покликаних захистити як службових, так і господарських тварин. Існували протигази для собак, свиней і корів. У міру зменшення загрози масштабного збройного конфлікту, а потім і прийняття міжнародних резолюцій про заборону хімічної зброї потреба в такого роду захист відпала.
У 1997 році в силу вступила міжнародна «Конвенція про заборону хімічної зброї», яку підписали Росія, США і ще 186 країн світу. Цей документ підписали, але не ратифікували Ізраїль і М’янма; членами конвенції не є Ангола, Єгипет, КНДР, Сирія та Сомалі. В рамках взятих на себе обов’язків Росія повинна повністю знищити всі свої запаси хімічної зброї до кінця 2015 року. До теперішнього часу утилізовано 70 відсотків хімбоєприпасів.

07.03.13. Процедура схвалення закупівлі Швейцарією нових винищувачів «Гріпен» затягується

Верхня палата парламенту Швейцарії (Рада кантонів) 5 березня 22-ма голосами проти 20-ти схвалила закупівлю Міністерством оборони нових винищувачів «Гріпен». Тим не менш, даного співвідношення сил не вистачило для отримання дозволу на фінансування покупки.
Незважаючи на це, міністр оборони Карін Енстрем позитивно оцінює результати голосування і розраховує, що парламентарії повернуться до питання фінансування.
Швейцарський уряд у листопаді 2012 року ухвалив рішення про закупівлю 22 винищувачів JAS-39E «Гріпен» («Гріпен NG»), загальна вартість яких оцінюється в 3,126 млрд. франків (3,3 млрд. дол.). У січні цього року Федеральна рада направила парламенту в рамках «Програми закупівлі озброєнь – 2013» пропозицію про придбання винищувачів.
Нові літаки повинні замінити застарілі винищувачі F-5E «Тайгер-2» ПС Швейцарії. Спільно з 33 літаками F/A-18 «Хорнет» нові винищувачі «Гріпен» забезпечать захист повітряного простору Швейцарії на перспективу.
Закупівля активно обговорювалася в Швейцарії протягом декількох місяців. Ряд політиків і експертів висловлюють сумнів в необхідності покупки шведського винищувача в силу того, що літак знаходиться в стадії розробки.
До останнього часу очікувалося, що Рада кантонів схвалить закупівлю. Раніше її схвалив Комітет з безпеки Ради. Те, що фактично порівну розділились голоси викликало подив навіть у опозиції. Так, парламентарій від Соціал-демократичної партії Роберто Заняття, виступаючий проти покупки нових літаків, пояснює даний результат невизначеною позицією правоцентристських партій, які були незадоволені відповідями Міністерства оборони на поставлені питання, і заявили про необхідність більш детально вивчити шведську пропозицію.
Тепер питання буде розглянуто нижньою палатою парламенту – Національною радою. В ході обговорення питання придбання JAS-39E «Гріпен» в червні цього року Міністерству оборони країни доведеться вислухати ще більшу кількість запитань і заперечень по програмі закупівлі винищувачів.

07.03.13. Німеччина призупинила польоти гелікоптерів Tiger

Німеччина призупинила польоти всіх ударних гелікоптерів Eurocopter Tiger після аварії такого апарату в баварських Альпах 4 березня під час виконання тренувального польоту. За словами представника бундесверу за фактом події ведеться розслідування. Причина аварії поки невідома. Дата можливого поновлення польотів не уточнюється.
У результаті аварії обидва пілоти німецького гелікоптера отримали незначні поранення і змогли самостійно покинути машину. За даними бундесверу, пілоти перебувають під наглядом у військовому госпіталі. Сам гелікоптер відновленню не підлягає.
Гелікоптери Tiger є ударними і випускаються в декількох версіях. На озброєнні Німеччини, зокрема, перебуває 27 таких машин, більша частина з яких виконана у версії UHT (гелікоптер вогневої підтримки). Загалом ФРН має намір озброїтися 40 апаратами Tiger. З них 12 будуть доопрацьовані до версії ASGARD для розміщення в Афганістані. Гелікоптер, що розбився якраз належав до серії ASGARD.
Гелікоптери Tiger розвивають швидкість до 315 кілометрів на годину і здатні долати до 725 кілометрів. Вони озброєні кулеметами калібру 12,7 міліметра, керованими ракетами Stinger класу «повітря-повітря», протитанковими ракетами Pars 3 і Hot 3, а також некерованими ракетами.
Крім Німеччини, гелікоптери Tiger стоять на озброєнні Франції, Іспанії та Австралії.

08.03.13. США адаптують великі безпілотники до малих кораблів.

Агентство перспективний досліджень Пентагону (DARPA) найближчим часом оголосить тендер на адаптацію середньовисотних безпілотних літальних апаратів з великою тривалістю польоту до застосування на невеликих кораблях класу LCS. Фактично учасникам тендеру необхідно буде розробити технології, що дозволяють апаратам, подібним MQ-1 Predator, оперувати з невеликою палуби кораблів ближньої морської зони.
В рамках програми LCS для ВМС США будуються два типи кораблів: «Фрідом» та «Індепенденс». Довжина першого типу складає 115,3 метра, ширина ─ 17,5 метра, осадка ─ до 4,1 метра, а водотоннажність 2,8 тисячі тонн. Для другого типу ці параметри становлять 127,8 метра, 30,4 метра, 4,6 метра і 2,6 тисячі тонн відповідно. Кораблі обладнані невеликими за розмірами гелікоптерними палубами, непридатними для застосування літальних апаратів з фіксованим крилом.
Згідно з попередніми вимогами агентства Пентагону, безпілотники для кораблів прибережної зони повинні бути розвідувальними. Їх вантажопідйомність повинна бути не менше 272 кілограмів, а дальність польоту ─ не менше 900 морських миль (1,4 тисячі кілометрів). Програма розробки нового безпілотного апарату отримала назву TERN. У рамках цього проекту планується побудувати щонайменше один льотний прототип.
Яких саме технічних рішень очікує DARPA, поки невідомо. Раніше в порядку експерименту американські компанії проводили випробування літальних апаратів з зміненою формою крила, більш придатною для польотів на малих швидкостях, а також з двигунами збільшеної тяги і навіть ракетними прискорювачами. Деякі з таких технологій були випробувані на транспортниках C-130 Hercules і розвідувальних літаках U-2, випробування яких проводилися на авіаносцях. Польотна палуба авіаносців в кілька разів коротше злітно-посадкової смуги, необхідної для C-130 та U-2.

08.03.13. Естонія позбулася радянських РЛС.

Міністерство оборони Естонії відключило останні дві протиповітряні радіолокаційні станції (РЛС) П-37 радянського виробництва. За даними прес-служби міноборони Естонії, один радар встановлять у вигляді пам’ятника на військовій базі Емара, інший – відправлять в Льотний музей. Раніше, за даними порталу, радянські радари П-37 перевели в резерв. За оцінками фахівців, вони застаріли як технічно, так і морально.
Зараз за протиповітряну оборону Естонії відповідають два радарних поста – AN/TPS-77 в Келлавере (на заході країни) і ASR-8 Емара (50 кілометрів від Таллінна). Незабаром до них приєднаються ще дві РЛС Ground Master 403. Одна розташується на острові Муху, а інша – в районі міста Отепя.
Радар AN/TPS-77 Естонія отримала від США. ASR-8, розміщений на аеродромі Емара, Естонії подарувала Норвегія. РЛС Ground Master 403 Естонія купила у компанії ThalesRaytheonSystems (TRS) разом з Фінляндією.
Радари П-37 здатні виявляти цілі на відстані до 250 кілометрів і на висоті до 25 кілометрів. Для порівняння, AN/TPS-77 має дальність виявлення до 463 кілометрів, а Ground Master 403 – до 470 кілометрів.

08.03.13. Серійний транспортник A400M здійснив перший політ

Перший серійний військово-транспортний літак A400M приступив до льотних випробувань, говориться в повідомленні європейського авіабудівного концерну Airbus. Літак з бортовим номером MSN7 виконав перший політ 6 березня 2013 в Севільї в Іспанії. Тривалість польоту, в ході якого перевірялася робота силових установок і керованість транспортника, склала 5 годин 42 хвилини. Випробуваний літак побудований в інтересах ПС Франції.
Розробка A400M велася з початку 2000-х років і є спільним європейським проектом, у фінансуванні якого беруть участь декілька країн. Замовниками A400M є Франція, Німеччина, Іспанія, Великобританія, Туреччина, Бельгія, Малайзія і Люксембург. В цілому ці країни повинні отримати 174 транспортника. У ході розробки літака Airbus стикалася з низкою технічних складнощів, через що поставки A400M відстають від графіка на три роки.
Перший випробувальний політ літака відбувся 11 грудня 2009 року і тривав майже чотири години, а серійне виробництво почалося в березні 2011 року. Як очікується, перші чотири літаки повинна отримати Франція. Транспортник з бортовим номером MSN7 повинен бути переданий ПС цієї країни до кінця березня 2013 року.
A400M, що отримав назву Atlas, здатний розвивати швидкість до 790 кілометрів на годину і здійснювати польоти на відстань до 9,3 тисячі кілометрів. Транспортник призначений для перевезення вантажів масою 38 тонн і може використовуватися для транспортування 116 бійців у повному обмундируванні.

08.03.13. КНДР відмовилася від всіх угод з Південною Кореєю про ненапад

Північна Корея заявила в п’ятницю про односторонню відмову від усіх угод про ненапад, діючих між Пхеньяном і Сеулом, і про розрив лінії прямого телефонного зв’язку між двома країнами. Відповідну заяву Комітету з мирного об’єднання батьківщини передало Центральне телеграфне агентство Кореї (ЦТАК).
Ця заява послідувала фактично відразу після посилення Радою безпеки ООН санкцій проти КНДР у відповідь на її ядерне випробування 12 лютого. Однак безпосереднім приводом послужили великомасштабні військові навчання Південної Кореї і США “Кі різолв” і “Токсурі – Фоул голок”. Комітет з мирного об’єднання батьківщини грає роль держоргану КНДР з відносин з Південною Кореєю.
“В умовах, коли південнокорейські маріонетки у змові з США з налитими кров’ю очима прагнуть до нападу на нас, втрачають всякий сенс угоди Півночі і Півдня про ненапад, що стосуються незастосування збройних сил, запобігання випадкових зіткнень, мирного вирішення конфліктів, прикордонних питань”, – йдеться в заяві.
По-друге, Північна Корея вважає спільну з Сеулом заяву про денуклеаризацію Корейського півострова “як ту, що давно втратила чинність”.
По-третє, Пхеньян повідомляє про розрив єдиної лінії екстреного телефонного зв’язку між військовими представниками двох корейських держав в пункті переговорів Пханмунджом, розташованому в демілітаризованій зоні між ними.
Кілька днів тому КНДР також припинила дію Угоди про перемир’я, яку було укладено для закінчення Корейської війни 1950-1953 років з США, які воювали тоді під прапором ООН.

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
ETH
0x6db6D0E7acCa3a5b5b09c461Ae480DF9A928d0a2
BTC
bc1qv58uev602j2twgxdtyv4z0mvly44ezq788kwsd
USDT
TMKUjnNbCN4Bv6Vvtyh7e3mnyz5QB9nu6V