Міжнародні новини у сфері безпеки та оборони (18.02.13 – 25.02.13) - Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону.

Міжнародні новини у сфері безпеки та оборони (18.02.13 – 25.02.13)

Міжнародні новини у сфері безпеки та оборони (18.02.13 – 25.02.13)
Міжнародні новини у сфері безпеки та оборони (18.02.13 – 25.02.13)

18.02.13. Французькі війська зайняли важливий стратегічний пункт у Малі.

Французькі та малійській війська зайняли місто Бурем, що розташоване на півночі Малі, посиливши контроль над територією, де діють ісламісти.
Першими на територію вступили французькі війська, за ними пішли малійські.
“Бурем – це оплот ісламістів”, – заявив представник африканського військового контингенту AFISMA, що перебуває під контролем ООН.
Крім того, французька влада повідомила про намір вивести свої війська з Малі в березні 2013 року і передати повноваження зі збереження порядку малійській армії і силам AFISMA.

18.02.13. Головкомат ВПС РФ ухвалив рішення відновити парк навчально-бойових літаків Ту-134УБЛ і Ту-134Ш

Головкомат Військово-повітряних сил РФ ухвалив рішення поновити парк навчально-бойових літаків Ту-134УБЛ та Ту-134Ш і звернувся до міністра оборони Сергію Шойгу з проханням виділити фінансові кошти.
За попередніми розрахунками, вартість продовження ресурсу приблизно півсотні наявних машин складе менше 20 млн. руб.
Модифікація УБЛ використовується для підготовки пілотів, а Ш – штурманів Дальньої авіації. Крім Ту-134, готувати їх фактично немає на чому, тому що запасні варіанти у вигляді Ан-24 і Ан-26 не мають того навігаційного та прицільного обладнання, яким оснащуються дальні бомбардувальники .
Після аварії під Петрозаводськом в червні 2011 року рейсового літака Ту-134 авіакомпанії «РусЕйр» тодішній президент Дмитро Медведєв розпорядився вивести з експлуатації всі літаки цієї марки. Міністр оборони А.Сердюков незабаром підписав наказ про припинення роботи всіх військових Ту-134, «за винятком польотів, пов’язаних з бойовою підготовкою», і припинив фінансування ремонту та продовження ресурсу ».
Головкомату ВПС А.Сердюков наказав підготувати тактико-технічне завдання для літака на заміну. Авіатори розглядали в якості альтернативних машин навчальні моделі на базі нового Ту-204/214, однак незабаром з’ясувалося, що підготувати їх до експлуатації вдасться не раніше 2016 року.
«Тушки», що в 2012 році потрапили в опалу, практично не літали, незважаючи на застереження про бойову підготовку, і вся програма навчання та підвищення кваліфікації штурманів і льотного складу Дальньої авіації застопорилася.

18.02.13. 10 новітніх літаків Су-25СМ3 надійшли на авіабазу в ПдВО РФ.

Перша партія новітніх літаків Су-25СМ3 в кількості близько десяти одиниць надійшла на озброєння авіабази в Краснодарському краї.
У рамках держоборонзамовлення на 3 АвГр 6972 АвБ, дислоковану в Приморсько-Ахтарську Краснодарського краю, надійшла перша партія новітніх літаків Су-25СМ3 в кількості близько 10 одиниць.
Зазначимо, що одночасно з переозброєнням авіації проводиться перенавчання льотного складу на управління цим типом літака в Центрі бойового застосування і перенавчання льотного складу в Липецькій області.
За словами представника ПдВО, на сьогоднішній день більше 60% льотного складу авіабази вже пройшли перепідготовку на Су-25СМ3. В даний час на новоприбулих машинах завершуються регламентні роботи. Перші планові польоти новітніх штурмовиків за програмою бойової підготовки заплановані вже на наступному тижні. Штурмовик Су-25СМ3 є глибоко модернізованою версією Су-25 і на відміну від свого попередника здатний знищувати малорозмірні рухливі і нерухомі наземні об’єкти без їх візуальної видимості вдень і вночі, а також повітряні цілі.
Цей літак оснащений системою супутникової навігації ГЛОНАСС (GPS) з можливістю програмування кінцевої точки на карті з точністю до 10 метрів, яка дозволяє автономно діяти льотчику без підтримки наземних служб не тільки в простих метеоумовах, але і в складних, при “нульовій” видимості. У кабіні встановлений цифровий дисплей, в якому відображається наземна і повітряна обстановка. За рахунок нової супутникової системи літак отримав можливість виконувати бойове застосування на висоті, що майже в 2 рази перевищує показники штурмовика Су-25. Завдяки глибокій модернізації, бойова ефективність застосування засобів ураження штурмовика Су-25СМ3 зросла до трьох разів.

20.02.13. Шойгу влаштував раптову перевірку боєготовності військ вперше за 20 років

Міністр оборони РФ Сергій Шойгу вирішив на регулярній основі почати проводити раптові перевірки боєготовності військових з’єднань російської армії.
За наказом Шойгу раптова перевірка бойової готовності почалася з військ Центрального військового округу. Подібні масштабні перевірки не проводилася вже більше двадцяти років.
Мета перевірки – оцінити рівень взаємодії військових в особливих умовах, а також якість функціонування в реальній обстановці сучасних систем усіх ланок управління військами і озброєнням. Завдання – якомога ефективніше організувати взаємодію і застосування військових частин усіх видів і родів.
Військовослужбовці ЦВО були підняті по тривозі рано вранці. З цього моменту за кілька годин частини і підрозділи повинні були бути готові до ведення бойових дій.
Кілька сотень солдатів і офіцерів-десантників 217-го парашутно-десантного полку з Іваново здійснили кидок на полігон Чебаркуль. Серед військовослужбовців, які брали участь в операції, близько третини молодих солдатів-строковиків, призваних до армії восени минулого року.
Багатокілометрові марші в призначені райони військові з’єднання здійснили «комбінованим способом»: своїм ходом і на електричках, говориться в повідомленні прес-служби відомства.
Всього в навчаннях взяли участь близько 7 тис. військовослужбовців, кілька сотень одиниць військової техніки та близько 40 літальних апаратів різного призначення.

20.02.13. Ізраїль завершив передачу «Боїнгу» систем радіорозвідки для літаків АВАКС, призначених Туреччини

Ізраїль завершив передачу систем радіорозвідки вартістю близько 200 млн. дол. для літаків АВАКС на базі «Боїнг-737-700», призначених для поставки ПС Туреччини.
Контракт загальною вартістю 1,5 млрд. дол. на поставку чотирьох систем ДРЛО на базі літака «Боїнг-737-700», наземної РЛС, а також систем управління, тренажерів і технічне обслуговування обладнання «Боїнг» і Секретаріат оборонної промисловості Туреччини (SSM) підписали в 2002 році. Угода набула чинності у 2003 році. Контракт містив опціон на поставку двох додаткових літаків, який, ймовірно, реалізований не буде.
Відповідно до контракту, постачання літаків планувалося виконати з 2006 по 2009 рр.. Однак у середині 2006 року «Боїнг» повідомив про затримку реалізації проекту через проблеми суміщення апаратних засобів і програмного забезпечення.
Ізраїльська компанія «Елта» виступає субпідрядником за контрактом з ЗС Туреччини і поставляє «Боїнгу» системи радіорозвідки на загальну суму 200 млн. дол. для всіх чотирьох літаків. Устаткування для перших двох літаків ізраїльська компанія поставила в 2010 році, після чого МО Ізраїлю розпорядилося відкласти передачу решти двох підсистем зважаючи ускладнення дипломатичних відносин між країнами.
У квітні 2012 року турецькі власті дали вказівку компанії «Аселсан» розробити для літака ДРЛО E-737-700 аналог підсистем, які відмовлявся поставити Ізраїль.
У листопаді 2012 року «Ізраель аероспейс індастріз» ухвалила рішення про відновлення підрозділом «Елта системз» виробництва систем радіорозвідки для літаків АВАКС «Боїнг-737-700» ПС Туреччини, незважаючи на триваючі напружені відносини між двома країнами.
Прийняття даного рішення стало результатом тиску з боку «Боїнга», який серйозно порушив строки поставки літаків замовнику. Інтеграція ізраїльського обладнання буде завершена в найближчі тижні, що дозволить американській компанії поставити літаки ПС Туреччини до кінця 2013 року.

20.02.13. Італійці переробили адміністративний літак в безпілотник-розвідник

Італійська авіабудівна компанія Piaggio Aero спільно з Selex Electronic Systems працює над створенням безпілотної версії адміністративного турбогвинтового літака P.180 Avanti II. Як повідомляється в прес-релізі Piaggio Aero, БПЛА отримав назву P.1HH Hammer Head і буде використовуватися для розвідки та радіоелектронної боротьби.
Презентація проекту Hammer Head пройшла на виставці IDEX-2013 в ОАЕ. За даними прес-служби Piaggio, викатка БПЛА відбулася 14 лютого 2013 року на авіабазі ПС Італії. Перший політ апарату повинен відбутися протягом року після закінчення наземних випробувань.
Як наголошується, P.1HH може самостійно злітати і сідати. Максимальна висота польоту апарата – 13,7 кілометра, а автономність досягає 16 годин. У новому літаку також планується застосувати технології, використані при створенні морського патрульного літака Piaggio Aero MPA, представленого в липні 2012 року.
P.1HH Hammer Head поставляється з наземною станцією управління, здатною давати літаку команди як в зоні прямої видимості, так і за її межами. За створення системи постановки задач, управління та обміну даними в проекті БПЛА відповідає компанія Selex – підрозділ італійського промислового гіганта Finmeccanica. Крім того, Selex оснастить апарат радаром SeaSpray 7300E.
Як відзначає Aviation Week, P.1HH Hammer Head, ймовірно, також зможе нести озброєння і складе на ринку конкуренцію ударним безпілотники MQ-9 Reaper і Mantis.

20.02.13. Американські ПС розробляють безпілотники у вигляді птахів і жуків

Розробники військових безпілотників США представили проекти безпілотників, які зовні будуть нагадувати птахів і жуків.
Як зазначають творці апаратів, функції у них також будуть схожі: літати, повзати, зависати в повітрі, сидіти на електролінії, проникати у житла і “жалити”.
Необхідність подібних технологій виникла у зв’язку з тим, що, з розвитком технологій, безпілотники майбутнього повинні не дуже виділятися на тлі загального пейзажу.
Зазначається, що в розпорядженні військових вже є модель такого апарату. Він проходить випробування, але простежити за його тренувальними польотами заборонили.
Замість цього показали анімаційне відео, на якому розробники намалювали, як, на їхню думку, будуть служити США безпілотники-птиці і дрони-жуки. Дрони рояться над вулицями, проповзають по підвіконнях і сідають на лінії електропередач. Один безпілотник непомітно підкрадається до похмурого чоловіка з рушницею і стріляє йому в голову.
Раніше у США створений силіконовий робот, який здатний пересуватися за рахунок енергії вибухів метану з киснем.

21.02.13. Американські аеростати навчилися виявляти балістичні ракети

Raytheon провела випробування аеростата спостереження JLENS на здатність виявляти тактичні балістичні ракети, говориться в повідомленні американської компанії. В ході випробувань, час проведення яких не уточнюється, бортові системи JLENS зуміли виявити чотири з чотирьох тактичних балістичних ракет-мішеней на висхідній фазі польоту. У перспективі американська система може стати компонентом тактичної системи протиракетної оборони.
Під час випробування були проведені залповий запуск двох тактичних балістичних ракет і два одиночних запуску. Всі запущені цілі імітували траєкторію польоту тактичних балістичних ракет вірогідного противника. Всі ці ракети були виявлені радаром X-діапазону, що входить до складу бортового обладнання JLENS. Раніше дирижаблі спостереження випробовувалися на здатність виявляти крилаті ракети.
Льотні випробування аеростатів JLENS в інтересах Армії США почалися в серпні 2009 року. До складу системи JLENS входять два аеростата довжиною 74 метри, радіолокаційне обладнання, системи зв’язку і мобільні стоянки. Аеростати працюють на висоті трьох тисяч метрів і здатні забезпечувати виявлення та супроводження крилатих ракет в радіусі 200 кілометрів. Оглядовість системи складає 360 градусів.
JLENS може перебувати в повітрі до 30 діб, після чого аеростат необхідно опустити на землю для проведення восьмигодинного технічного обслуговування. У перспективі США мають намір створити цілу мережу з нових аеростатів, які стануть частиною мобільної системи протиракетної оборони.

22.02.13. ВМФ Росії поверне в стрій рятувальні літаки Ан-12ПС

Головкомат ВМФ Росії має намір провести модернізацію і повернути в стрій пошуково-рятувальні літаки Ан-12ПС, побудовані в 1969 році. Узгодження документації і тактико-технічного завдання на модернізацію літаків вже почалося; його закінчення намічене на третій квартал 2013 року. Потім вся документація надійде на затвердження міністрові оборони Росії Сергію Шойгу.
У випадку, якщо всі узгодження і затвердження відбудуться за планом, конкурс на проведення робіт і постачання рятувального обладнання буде проведено в кінці 2013-го ─ початку 2014 року. У цьому випадку перший модернізований Ан-12ПС може надійти на флот вже до кінця майбутнього року. Повернути застарілі літаки на флот військові вирішили, оскільки не змогли знайти їм заміну серед сучасних зразків, включаючи Бе-200, А-42, Ан-140, Ан-26 і навіть Ил-76.
Як очікується, на літаках в першу чергу оновлять все бортове радіоелектронне обладнання. Так, Ан-12ПС отримають системи навігації ГЛОНАСС / GPS, радіолокаційні станції та тепловізори. Замість застарілих рятувальних катерів «Йорж» і «Гагара» літаки отримають нові 3-5-місцеві рятувальні плоти і катери. У військовому відомстві не виключають, що засоби порятунку на російських літаках будуть іноземного виробництва.
В даний час на озброєнні флоту перебувають близько десяти літаків Ан-12ПС, з яких до польотів придатні тільки три літаки. За відсутністю придатного для пошуково-рятувальних робіт обладнання ці літаки використовуються переважно в якості транспортників.
Ан-12ПС, створений на базі військово-транспортного літака Ан-12, здатний розвивати швидкість до 686 кілометрів на годину і здійснювати польоти на відстань до п’яти тисяч кілометрів. Літак оснащений багатофункціональною вантажною кабіною довжиною 13,5 метра, завширшки 3,5 метра і висотою 2,6 метра. Літак здатний перевозити вантажі масою до 20 тонн.

22.02.13. Комплекси Patriot в Туреччині будуть захищати від Ірану американський радар

Основним завданням розгорнутих в Туреччині зенітних ракетних комплексів Patriot буде захист радара, що відслідковує можливі запуски ракет з Ірану, хоча офіційною метою перекидання в Туреччину шести батарей ЗРК, що належать США, Німеччини і Голландії, НАТО називає захист півдня і південного сходу Туреччини на випадок ракетних ударів з боку сусідньої Сирії, де триває громадянська війна. Проте насправді ракетні комплекси будуть захищати радар системи раннього оповіщення на базі Куречік, що належить США і є частиною програми протиракетної оборони НАТО.
У штаб-квартирі НАТО цю інформацію підтвердили побічно. Батареї розгортаються виключно в оборонних цілях, в їх завдання входить розрядка напруги, викликаної нестабільною обстановкою в Сирії, і відображення будь-яких ракетних ударів по Туреччині. При цьому він ясно дав зрозуміти, що під «будь-якими» ракетними ударами увазі можливу агресію не тільки з боку Сирії.
Остання з шести батарей ЗРК заступила на бойове чергування в Туреччині 18 лютого. Командування НАТО заявляло, що операція по захисту повітряного простору Туреччини в разі ескалації сирійського конфлікту буде продовжуватися протягом року, при цьому згодом цей термін може бути скорочений або продовжений в залежності від обставин. У той же час експерти стверджують, що цей термін точно буде продовжений.
Радар системи раннього сповіщення про ракетний напад був розміщений в Туреччині в 2012 році. Він входить до складу європейської системи протиракетної оборони НАТО. Завданням РЛС є передача даних про запуски ракет з Ірану на американські крейсери з бойовою інформаційно-керуючою системою Aegis, які повинні їх перехоплювати.
Громадянська війна в Сирії почалася в березні 2011 року з акцій протесту, які поступово переросли у збройні сутички між повстанцями та прихильниками Башара Асада. За даними на січень 2013 року, жертвами війни стали близько 70 тисяч чоловік. При цьому Асад неодноразово заявляв, що готовий застосувати проти недружньо налаштованих сусідів, у тому числі Туреччини, хімічну зброю.

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
ETH
0x6db6D0E7acCa3a5b5b09c461Ae480DF9A928d0a2
BTC
bc1qv58uev602j2twgxdtyv4z0mvly44ezq788kwsd
USDT
TMKUjnNbCN4Bv6Vvtyh7e3mnyz5QB9nu6V