Міжнародні новини у сфері безпеки та оборони (21.01.13 – 28.01.13) - Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону.

Міжнародні новини у сфері безпеки та оборони (21.01.13 – 28.01.13)

Міжнародні новини у сфері безпеки та оборони (21.01.13 – 28.01.13)
Міжнародні новини у сфері безпеки та оборони (21.01.13 – 28.01.13)

 

   

21.01.13.  Літаки Ан-72П прикордонної служби Росії отримають нові радари

    Управління авіації Федеральної служби безпеки Росії планує в 2013 році модернізувати два Ан-72П – радянських транспортних літаки, оснащених гарматами і пілонами для підвіски ракет, на яких прикордонники патрулюють водні кордони на Курилах.
    На літаки буде встановлено комплекс візуального виявлення цілі – комбінований пристрій, який поєднує сигнал від надчутливої оптичної камери, тепловізора і лазерного далекоміра. Цей комплекс дозволить екіпажу виявляти порушників у темряві, крізь хмари і туман.
    Патрульним літакам також оновлять приладову панель, засоби зв’язку і авіоніку, замінивши старі радянські стрілочні прилади на сучасні електронні.
    Всього у прикордонників таких машин п’ять. Ан-72П отримав у японських моряків кличку «вбивця браконьєрів» за те, що його активно використовують для боротьби з незаконним виловом риби і краба в територіальних водах Росії.
    Кілька разів Ан-72П обстрілював риболовецькі судна, які відмовилися виконувати вимоги прикордонників і покидати прибережні води. Так в 2001 році вогнем з вбудованої гармати був пошкоджений російський сейнер «Альбатрос-101», що вийшов з Сахалінського порту Холмськ без розпізнавальних знаків. А в 2005-му було обстріляно вже японське судно.
    Від транспортного Ан-72 прикордонний варіант відрізняється наявністю зброї – вбудованої гарматної установки ГШ-23 калібру 23-мм в контейнері УПК-23-250 і пілонами на крилах для керованих ракет С-5 і С-8. З таким озброєнням літак здатний потопити будь-яке сучасне риболовецьке судно. Однак на практиці найчастіше патруль обмежується попереджувальними пострілами по воді.
    Усі п’ять машин в льотному стані і активно експлуатуються. Працюють майже на знос. Буває, виконують вильоти щодня. А їм майже по 20 років. Після аварії транспортного Ан-72 в Казахстані, теж, до речі, прикордонного, де загинуло багато співробітників і високопоставлених офіцерів, ремонт і модернізація цих бортів особливо актуальні.
    Завод, на якому будуть ремонтувати літаки, прикордонники оберуть після тендеру, який має бути оголошений навесні 2013 року. Зараз для цього тендеру готують документацію.
    Керівник Центру військового прогнозування Анатолій Циганок вважає, що модернізація радянських літаків кардинально проблему із забезпеченням контролю водного кордону Росії біля Курил не вирішить через особливості місцевого клімату.
    На Курилах місяцями може бути нельотна погода. І військово-транспортні літаки, на базі яких зроблена ця патрульна машина, в таку погоду не можуть літати. Тому для патрулювання таких територій і акваторій потрібно створювати всепогодні літаки, причому бажано безпілотники. І не тільки в інтересах одного якогось відомства, а в інтересах усіх відомств, яким такі машини можуть знадобитися, – це і флот, і берегова охорона, і метеорологи, – пояснив Циганок.
    Заступник директора Центру аналізу стратегій і технологій Костянтин Макієнко пояснив, що після модернізації Ан-72П, незважаючи на вік, відповідатиме сучасним світовим стандартам.
    Телевізійно-тепловізійними системами за кордоном вже давно оснащуються патрульні літаки. Як показує досвід, такі системи незамінні на море для пошуку суден. ФСБ давно працює в цьому районі і чудово знає свою потребу в літаках, значить, п’ять машин цілком відповідають поставленим перед ними завданням, – пояснив Макієнко.
    Контр-адмірал у відставці Володимир Захаров пояснив, що поки заміни Ан-72 немає.
    Зараз ведуться роботи по Ан-70 і Ан-148, поновлюються по Ил-112. Але поки незрозуміло, коли будуть готові ці машини. А про патрульні літаки на їх базі є тільки віддалені проекти, далекі від реалізації. Але з часом Ан-72П, звичайно, замінить нова патрульна машина на базі одного з цих літаків, – пояснив Захаров.
    Ан-72П – модифікація для патрульної служби в прилеглій до суші акваторії. Він має спеціальний прицільно-навігаційний комплекс для пошуку суден, визначення їх координат, швидкості і курсу, а також для орієнтування в просторі в умовах поганої погоди.
    Для протидії судам-порушникам 200-мильної економічної зони літак озброєний авіагармати марки ГШ-23 у контейнері (боєзапас – 250 снарядів), двома блоками некерованих ракет, а також чотирма вільнопадаючими 100-кілограмовими бомбами. Крім того, на борту є фотоапаратура, яка знімає в будь-який час доби, в тому числі за допомогою освітлювальних ракет.

    21.01.13.  ЗРК “Петріот” прибули в Туреччину

    Вантажний корабель Suecia Seaways, на борту якого знаходяться зенітні ракетні комплекси (ЗРК) “Петріот”, прибув до турецького порту Іскендерун.
    ЗРК “Петріот”, доставлені з Німеччини, будуть розміщені в південно-східній провінції Туреччини Кахраманмараш, а системи, доставлені з Голландії, – в провінції Адана.
    Найближчим часом очікується розвантаження більше 130 контейнерів з озброєнням, яке буде розміщене в країні за рішенням НАТО для захисту від нападу з боку Сирії.
    Анкара у другій половині листопада звернулася до НАТО з проханням надати їй ЗРК “Петріот” для захисту від можливого повітряного нападу з боку Сирії. Рада НАТО ухвалила рішення про розміщення ракет 4 грудня. Як очікується, всі шість батарей заступлять на бойове чергування в кінці січня, обслуговувати їх будуть близько 400 чоловік від кожної сторони. Мандат місії, санкціонованої німецьким парламентом, розрахований до 31 січня 2014 року.
    21.01.13. Уряд Швейцарії схвалив покупку 22 винищувачів JAS-39E «Гріпен»

    Федеральна Рада Швейцарії направила уряду країни пропозицію з придбання в рамках «Програми закупівлі озброєнь-2012» 22 винищувачів JAS-39E «Гріпен» («Гріпен E», «Гріпен NG»), загальна вартість яких оцінюється в 3126 млн. франків.
    Нові літаки повинні замінити застарілі винищувачі F-5E «Тайгер-2» ПС Швейцарії. У перспективі спільно з 33 F/A-18 «Хорнет» нові винищувачі «Гріпен» забезпечать захист повітряного простору Швейцарії.
    Рішення Федеральної Ради про вибір шведського літака прийнято з урахуванням потреби в придбанні бойового літака, що забезпечує виконання «позначених» завдань, а не виборі кращого з наявних на ринку. Це дозволить заощадити кошти для фінансування інших проектів з модернізації Збройних сил.
    За оцінкою Федерального міністерства оборони, захисту населення та спорту Швейцарії (DDPS), JAS-39E «Гріпен» відповідає вимогам ПС, а також значно дешевше конкурентів як по вартості самої закупівлі, так і в процесі експлуатації.
    Для фінансування закупівлі на підставі федерального закону («Закон про Фонд Гріпен») буде створено спеціальний фонд («Фонд Гріпен»), законодавче формування якого може бути схвалене в рамках додаткового референдуму.
    «Фонд Гріпен» – спеціальний державний фонд, який повинен фінансуватися за рахунок асигнувань на військові потреби.
    Виплати повинні бути розподілені на строк більше десяти років з метою зниження навантаження на федеральний бюджет. Це також дозволить спланувати інші проекти із закупівлі озброєнь.
    Як очікується, найбільш великі щорічні платежі будуть зроблені в 2014 і 2016 рр.., А також в період фактичних поставок з 2018 по 2021 рр..
    Іноземні підрядники зобов’язуються реалізувати офсетну програму в розмірі 100% вартості літаків, закуплених за контрактом. Її загальна вартість оцінюється в 2,5 млрд. швейц. франків. Програма дозволить швейцарській промисловості отримати доступ до сучасних технологій і «ноу-хау», а також забезпечить завантаження виробничих ліній, створення робочих місць і вихід на нові ринки.
    Придбання «Гріпен» також надасть позитивну дію на регіони, в яких розташовані військові аеродроми і бази підготовки.
    Як повідомлялося раніше, поставка перших літаків відбудеться в середині 2018 року, а всі 22 винищувача будуть передані ПС Швейцарії до 2021 року. Пакет включає 22 одномісних літака, озброєння, в т.ч. ракети великої дальності «Метеор» класу «повітря-повітря», РЛС з електронним скануванням AESA, комплект самозахисту нового покоління, підготовку персоналу та початкове обслуговування техніки.
    В очікуванні поставки нових JAS-39E «Гріпен»,  Швейцарія на підставі лізингової угоди може отримати 11 винищувачів JAS-39C/D «Гріпен» (вісім одномісних версії «С» і три двомісних версії «D») зі складу шведських Повітряних сил.
    Вартість 5-річного орендного договору, починаючи з 2016 року, склав 44 млн. швейц. франків на рік. Як зазначив міністр оборони Швейцарії Улі Маурер, це всього на 10 млн франків більше, ніж країна в даний час витрачає на експлуатацію застарілих F-5E «Тайгер-2».
    Примітно, що тиждень назад уряд Швеції прийняв рішення про закупівлю 60 багатоцільових винищувачів JAS-39E «Гріпен» для ПС країни.

    22.01.13. Росія проводить масштабні навчання ВМФ.

    В акваторіях Чорного і Середземного морів під керівництвом Генерального штабу Збройних сил РФ почалися найбільші за останні десятиліття навчання міжфлотського угруповання ВМФ Росії. Маневри триватимуть до 29 січня, в них беруть участь три флоту: Чорноморський, Балтійський і Північний. Наявність в угрупованні відразу 4-х БДК свідчить про відпрацювання заходів по висадці морського десанту на ворожу територію.
    Основним завданням навчань є перевірка готовності органів військового управління міжфлотського угруповання сил до виконання завдань до призначенню в далекій морській зоні. В ході маневрів буде виконано більше 60 різних бойових вправ, включаючи ракетні та артилерійські стрільби.
    Контр-адмірал Суханов, що знаходиться на борту крейсера “Москва” в Середземному морі, повідомив, що в навчаннях беруть участь 23 кораблі і судна забезпечення, один дизельний і одна атомний підводний човен в Середземному морі, один дизельний підводний човен в Чорному морі, 25 літаків і гелікоптерів авіації і флоту, Дальньої авіації, авіації ВПС і Південного військового округу. Серед кораблів, які беруть участь у навчаннях: гвардійський ракетний крейсер “Москва”, великий протичовновий корабель “Сєвєроморськ”, сторожові кораблі “Сметливий”, “Ярослав Мудрий”, великі десантні кораблі “Саратов”, “Азов”, “Калінінград”, “Олександр Шабалін “, спеціальні кораблі та судна забезпечення.
    Два великих десантних кораблі Балтійського флоту, в тому числі “Калінінград”, розгорнуті в районі полігону Раєвський (Чорне море) для підготовки висадки десанту на необладнане узбережжя.

    22.0113. Іспанія позбудеться трьох типів військових літаків

    ПС Іспанії мають намір в 2013 році почати списання трьох типів літаків і відкласти відновлення авіапарку. Про це заявив начальник штабу ПС Іспанії генерал Франциско Хав’єр Гарсіа Арнаіз (Francisko Javier Garcia Arnaiz). За його словами, списання техніки буде здійснено через брак коштів оборонного бюджету.
    Згідно з планами командування іспанських ПС, з бойового складу будуть виведені винищувачі Mirage F1 (у складі ПС – C.14A/B), а також берегові патрульні літаки C212 Aviocar (D.3A/B) і Fokker F27 (D.2). В даний час на озброєнні Іспанії перебуває  вісім винищувачів Mirage F1CE і десять F1EE, закуплені в 1974-1982 роках, а також п’ять літаків C212-100/200, що надійшли на озброєння в 1982 році і три F27, придбані в 1979 році.
    За словами Арнаіза, списання всіх Mirage F1 відбудеться, як тільки винищувачі Eurofighter Typhoon у складі ПС досягнуть повної бойової готовності. Іспанія повинна отримати 73 таких літака. До теперішнього часу іспанські ПС отримали 31 такий літак. Патрульні літаки будуть повністю списані, як тільки на озброєння поступить їх заміна.
    Тим часом, крім початку списання бойових літаків, Іспанія має намір переглянути низку програм закупівлі військової техніки. Зокрема, військові вирішили призупинити програму закупівлі нових військово-транспортних літаків, які повинні замінити застарілі Boeing 707 (T.17). Крім того, ПС Іспанії вирішили продовжити термін служби транспортників C-130H Hercules (T.10). Раніше їх планувалося списати в 2016 році.

    23.01.13. Ізраїль вдосконалить систему попередження про ракетний напад

    ПС Ізраїлю приступили до модернізації системи раннього попередження про ракетний напад. Як очікується, в результаті удосконалення система зможе виявляти 99 відсотків випущених по території Ізраїлю ракет і артилерійських снарядів. При цьому знизиться число помилкових спрацьовувань, при яких запускається система оповіщення про напад цивільного населення.
    Розробкою удосконалень займалися ПС Ізраїлю спільно з кількома підприємствами оборонної промисловості. Нові радари і сенсори, які увійдуть до складу оновленої системи раннього попередження, забезпечать більш щільне  радіолокаційне покриття ізраїльської території. Крім того, система дозволить посилювати спостереження за районами, що перебувають під обстрілом.
    Інші подробиці щодо модернізації системи раннього попередження не уточнюються. Тим часом, ПС Ізраїлю і компанія Rafael на початку січня 2013 провели випробування модернізованого протиракетного комплексу «Залізний купол» (Iron Dome), здатного знищувати ракети і артилерійські снаряди, випущені з території країни, на більшій дальності.
    Вдосконалений комплекс «Залізного куполу» встав на бойове чергування в листопаді 2012 року. Цей комплекс отримав позначення Block 2. Імовірність перехоплення ракет цією системою перевищує 90 відсотків. У листопаді минулого року в ході військового конфлікту з Сектором Газа по території Ізраїлю було випущено 421 ракета, 84 відсотки з яких були перехоплені «Залізним куполом».
    В даний час на озброєнні Ізраїлю стоять п’ять батарей «Залізного куполу», що включають в себе центр управління, радар і три пускові установки по 20 протиракет у кожній. Версії Block 1 комплексу здатні перехоплювати ракети супротивника на дальності до 70 кілометрів. До кінця 2013 року ПС Ізраїлю мають намір поставити на бойове чергування дев’ять батарей протиракетного комплексу.

    24.01.13.      Польоти винищувача F-35B призупинені
 
    Майже рік тому, указуючи на прогрес, досягнутий у 2011 році модифікацією винищувача F-35B (літак короткого зльоту і вертикальної посадки), міністр оборони Леон Панетта достроково завершив випробування F-35B приблизно на один рік раніше графіка. Можливо, він поспішив.
Після ряду технічних проблем, помножених на гігантське перевищення за вартістю, проект F-35B  був близький до того, щоб бути згорнутим.
    Тим не менше, коли здавалося, що всі питання, які погрожували його виживанню, вирішені, виявилося, що варіант В винищувача 5 покоління F-35 Lightning II зіткнувся, можливо, з ще однією серйозною проблемою.
    18 січня 2013 року відділ МО, відповідальний за програму F-35, в якості запобіжного заходу призупинив польоти варіанти F-35B  після того, як випробувальний політ літака на базі ПС Еглін у Флориді був перерваний пілотом в момент розбігу при звичайному зльоті.
    Тимчасова заборона на польоти поширюється на всі діючі F-35B   в Еглін, на авіаційній станції Корпусу морської піхоти Юма (Арізона) і заводі «Локхід Мартін» в Форт-Уорт.
    Припинення польоту було викликано «відмовою паливопроводу силової установки, яка забезпечує роботу приводів системи управління вектором тяги F-35B».
    Поки інженери компаній Pratt & Whitney і Rolls-Royce розслідують обставини інциденту, що стався з двигунами P & W, які успішно витримали майже 25 тисяч годин випробувань, інші два варіанти (A – звичайний і C – палубний), від польотів не усувалися.

    24.01.13. Туреччина готується до випуску безпілотника ANKA

    Туреччина готується до виробництва безпілотника ANKA.  Безпілотник здійснив всі тестові польоти, і в даний час готується до запуску у виробництво.
    Роботи зі створення першого турецького розвідувального БПЛА велися з 2004 року, а з грудня 2012 проводилися тестові роботи з безпілотником.
    Раніше представник оборонної промисловості Туреччини Мурад Баяр заявив, що Туреччина планує почати серійне виробництво БПЛА ANKA в 2013 році.
    Над проектом працювали близько 180 інженерів. ANKA відноситься до класу середньовисотних апаратів з великою тривалістю польоту.
    У порівнянні з ізраїльським БПЛА Heron, ANKA має ряд переваг. Так, якщо на висоту 30 тисяч футів ізраїльський Heron може підняти не більше 185 кілограмів корисного вантажу, то у ANKA цей показник перевищує 200 кілограмів.
    В останні роки турецька військово-промислова компанія зосередилася на розробці і виробництві власної військової продукції.
    Зараз Туреччина веде роботи по створенню БПЛА Simsek (“Блискавка”).
    Це вже друга модель БПЛА, що розробляється фахівцями турецької авіакосмічної компанії.  Довжина БПЛА Simsek становить 2,3 метра, розмах крил – 1,5 метра. Максимальна злітна вага безпілотника – 75 кілограмів, швидкість – 740 кілометрів на годину.

    25.01.13. Авіагрупа ЦВО “Велике Савіно” поповнилася 3 винищувачами МиГ-31Б

Три винищувача МиГ-31Б надійшли в розпорядженні 2 авіаційної групи 6980 АвБ, дислокованої в Пермському краї, повідомив представник Центрального військового округу (ЦВО).
    За його словами, в п’ятницю льотчики перегнали літаки з Ржевського авіазаводу, де вони проходили капітальний ремонт – “були замінені всі авіаційні системи, фактично від старих літаків залишилися тільки фюзеляжі”.
    Також, зазначив він, в цьому році на озброєння авіагрупи почнуть надходити модернізовані винищувачі-перехоплювачі МиГ-31БМ, оснащені новою системою управління озброєнням, що дозволяє збільшити дальність виявлення цілей до 320 кілометрів, а дальність ураження – до 280 кілометрів.
    МиГ-31БМ здатний одночасно супроводжувати до десяти повітряних цілей, шість з яких можуть бути одночасно вражені.
    “Винищувачі увійдуть до складу чергових сил авіагрупи, в зоні відповідальності якої – адміністративні, промислові і військові об’єкти Великого Уралу”, – пояснив представник ЦВО.
    В 2012 році на МиГ-31БМ була повністю переозброєна 3 авіагрупа 6980 АвБ “Канськ” (Красноярський край). Всього у 2012 році в ЦВО надійшли десять літаків МиГ-31БМ.

    25.01.13. На літаки російських ВПС нанесуть радянські розпізнавальні знаки

    Головкомат ВПС Росії погодив з міністром оборони Сергієм Шойгу заміну розпізнавальних знаків на військових літальних апаратах. Замість червоних зірок з окантовкою в кольорах російського прапора (білий, синій, червоний) будуть використовуватися червоні зірки, майже такі ж як на літальних апаратах ВПС СРСР. Єдина відмінність ─ зірки стануть менше.  
    За оцінкою Головкомата ВПС Росії, яскраві зірки з трикольорною окантовкою демаскують літальні апарати в повітрі. Основна ідея заміни розпізнавальних знаків полягає в тому, щоб вони не сильно контрастували з камуфляжним забарвленням літаків і гелікоптерів. Таке забарвлення покликане розмивати контур літального апарату, роблячи його непомітним на великій відстані і утруднюючи визначення типу на малих дистанціях.     Згідно з рішенням Шойгу, на літаки і гелікоптери будуть наноситися однотонні червоні зірки без окантовки. Розмір зірок зменшиться в півтора рази. Такий варіант розпізнавальних знаків ВПС Росії не є остаточним, оскільки червоний колір навіть без окантовки контрастує з камуфляжем. У перспективі планується наносити на літальні апарати контурні розпізнавальні знаки у вигляді зірок. Вони вже розроблені і проходять перевірку.
    Контурні розпізнавальні знаки ВПС Росії в даний час мають тільки льотні зразки перспективного винищувача Т-50. Вони нанесені на всі чотири літаки. Науково-дослідний центр маскування третього центрального науково-дослідного інституту Міністерства оборони Росії в даний час займається визначенням оптимальної товщини і розміру контуру. Не виключено також, що контурні знаки будуть виконані пунктиром.
    Розпізнавальні знаки у вигляді однотонних червоних зірок без окантовки використовувалися на літальних апаратах ВПС СРСР з 1918-го по 1943 рік, а потім були замінені на червоні зірки з білою окантовкою в червоному тонкому контурі. У такому вигляді вони зберігалися до березня 2010 року, коли рішенням Анатолія Сердюкова, тоді ще міністра оборони Росії, були замінені на зірки з трикольоровою окантовкою в тонкому червоному контурі.
    Після розпаду СРСР деякі російські військові та політики висловлювалися за відмову від використання розпізнавальних знаків у вигляді червоної зірки, зокрема, пропонуючи замінити їх на державний прапор Росії або навіть на розпізнавальні знаки авіації Російської імперії. Тим не менш, у першій половині 1990-х років було вирішено залишити на літаках і гелікоптерах зірки.
    Заміна розпізнавальних знаків ─ не єдина зміна, яка чекає літальні апарати ВПС Росії. В кінці грудня 2012 Шойгу прийняв рішення відмовитися від камуфляжу з сірих відтінків. У поточному році літаки, що надходять у війська після ремонту і модернізації або нові з заводів, будуть забарвлюватися вже в кольори, характерні для місця базування.

    25.01.13. Великобританія спише всі літаючі танкери VC10

    Міністерство оборони Великобританії у вересні 2013 року повністю зніме з озброєння всі літаки-заправники Vickers VC10. Про це заявив міністр оборони Великобританії по устаткуванню, матеріально-технічному забезпеченню та технологіям Філіп Данн. За його словами, рішення про дату списання літаючих танкерів було прийнято в кінці грудня 2012 року. В даний час на озброєнні країни стоять шість заправників VC10.
    Термін служби літаючих танкерів, які надійшли на озброєння Великобританії в 1966-1970 роках, закінчується в березні-квітні поточного року, проте британське військове відомство вирішило на півроку продовжити їх експлуатацію. Таке рішення було прийнято у зв’язку з необхідністю дочекатися початку експлуатації нових літаків Voyager (A330MRTT). Вартість шестимісячного продовження терміну служби VC10 названа не була.
    До дійсного часу Великобританія отримала три нових літаки-заправники Voyager, останній з яких був поставлений країні в грудні минулого року. Загалом  британські ПС повинні прийняти на озброєння 14 літаків такого типу. Всі літаки будуть готові до експлуатації в 2016 році. Великобританія отримає Voyager в двох версіях ─ KC-2 і KC-3 (остання оснащена заправної штангою).
    Між тим, в найближчому майбутньому міністерство оборони Великобританії планує списання ще декількох типів літаків. Зокрема, в жовтня 2013 року очікується виведення зі складу ПС всіх восьми застарілих військово-транспортних літаків C-130K Hercules, а в березні 2014-го – семи транспортів-заправників Lockheed TriStar.
    У березні 2015 року на озброєння Великобританії надійдуть перші транспортники A400M. Вони доповнять парк з вже наявних восьми транспортників C-17 Globemaster III і 24 C-130J Super Hercules.

    27.01.13.  Французька армія зайняла “столицю ісламістів” в Малі

    Французька армія оволоділа містом Гао, який вважався основним опорним пунктом радикальних ісламістів в Малі. Усього за кілька годин під контроль французьких частин перейшли ключові точки міста.
    За підтримки гелікоптерів і літаків спецназ опанував спочатку аеропорт Гао, а потім і найважливіший міст через річку Нігер. Стверджується, що в ході наступу були знищені кілька десятків бойовиків, тоді як у французів не було жодного убитого.
    Представник французького командування Тьєррі Букхард підтвердив, що в самому місті, як і раніше існують осередки опору, проте серйозної загрози вони не становлять і незабаром будуть знищені.
    Після передачі Гао малійській урядовій армії французи почнуть наступ на північ з метою звільнення Тімбукту і Кідала – останніх міст, які залишилися під контролем ісламістів і союзних їм туарегів.
    Відзначимо, що ще два тижні тому ісламісти з “Аль-Кайєди Ісламського Магріба” контролювали велику частину Малі і погрожували столиці країни Бамако. Однак з появою на фронті французьких військ ситуація кардинально змінилася. Якщо в боях з урядовою армією ісламісти мали перевагу в зброї завдяки розграбуванню лівійських військових складів, але протистояти добре підготовленим французьким спецназівцям, у яких до того ж є постійна підтримка з повітря, їм виявилося не під силу. Не виключено, що бойовики відступлять з Тімбукту і відійдуть в пустелю, щоб використовувати тактику точкових ударів по урядовим військам. Шанс у них з’явиться у разі виведення французьких військ з Малі.

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
ETH
0x6db6D0E7acCa3a5b5b09c461Ae480DF9A928d0a2
BTC
bc1qv58uev602j2twgxdtyv4z0mvly44ezq788kwsd
USDT
TMKUjnNbCN4Bv6Vvtyh7e3mnyz5QB9nu6V