Міжнародні новини у сфері безпеки та оборони (07.01.13 – 14.01.13) - Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону.

Міжнародні новини у сфері безпеки та оборони (07.01.13 – 14.01.13)

Міжнародні новини у сфері безпеки та оборони (07.01.13 – 14.01.13)
Міжнародні новини у сфері безпеки та оборони (07.01.13 – 14.01.13)

  

 

  09.01.13.  У Воронежі сформують другу ескадрилью Су-34

    У січні 2013 року на 7000 авіаційній базі (Вороніж, Росія) завершиться формування другої ескадрильї бомбардувальників Су-34. Як повідомляється в прес-релізі Міноборони РФ, 15 січня на аеродром “Балтімор” прибудуть чергові п’ять літаків.
    До планових польотів екіпажі двох ескадрилій Су-34 приступлять уже в другій половині січня. Основна увага при відпрацюванні навчальних завдань буде приділятися дозаправці в повітрі для збільшення радіусу дії літаків.
    Компанія “Сухий” відзвітувала про передачу десяти Су-34 Міністерству оборони в рамках держоборонзамовлення в грудні 2012 року. Перші п’ять літаків для другої ескадрильї прибули  на аеродром “Балтімор” 25 грудня. Першу ескадрилью Су-34 Воронезька авіабаза отримала в грудні 2011 року.
    Для  бомбардувальників на Воронезькій авіабазі підготували стоянки для нових літаків, а також розбірні модулі для їх зберігання.
    Багатофункціональний бомбардувальник Су-34 відноситься до покоління “4 +” і здатний виконувати завдання в будь-який час доби і при будь-яких метеоумовах. За рахунок системи дозаправки в повітрі і можливості кріплення додаткових паливних баків дальність польоту Су-34 наближається до можливостей стратегічних бомбардувальників: без дозаправки Су-34 може долати до 4500 кілометрів, а з дозаправкою – до 7000 кілометрів.
    Максимальна швидкість літака – 1900 кілометрів на годину. На 12 точках підвіски бомбардувальник може нести до 8000 кілограмів бойового навантаження, включаючи авіаційні бомби різних калібрів, а також некеровані і керовані ракети різних типів. Крім того, літак озброєний 30-міліметровою гарматної установкою ГШ-30-1 з боєкомплектом в 180 пострілів.

    09.01.13.  Шойгу отримає останній літак Ту-154М

    Міністр оборони Росії Сергій Шойгу отримає в своє розпорядження новий літак Ту-154М, випущений самарським заводом “Авіакор”. При цьому літак в VIP-комплектації може стати останнім Ту-154, побудованим в Росії. Як очікується, новий транспортний літак прибуде на підмосковний аеродром Чкаловський найближчим часом. У перспективі він замінить застарілий Ту-154 в авіапарку міністра оборони Росії.
    За словами джерела газети в штабі ВПС Росії, користуватися VIP-літаком крім Шойгу зможуть і інші високопоставлені службовці Міністерства оборони. Фактична передача Ту-154М замовнику відбулася в кінці грудня 2012 року. Літак побудований у варіанті “Салон” з комфортним салоном і новим пілотажно-навігаційним устаткуванням. Поставка Ту-154М була здійснена в рамках держоборонзамовлення на минулий рік.
    Ту-154М для Шойгу обладнаний робочими місцями замість звичайних пасажирських крісел, а також диванами та столами для переговорів. Машина також оснащена системами спецзв’язку. Ту-154, розроблений в 1968 році, здатний розвивати швидкість до 950 кілометрів на годину і здійснювати польоти на відстань до 3,5 тисячі кілометрів.
    За даними заводу “Авіакор”, спеціального закриття виробництва літаків типу Ту-154 провадитися не буде, щоб збірку можна було відновити у разі надходження нових замовлень. Завод володіє чотирма планерами Ту-154, які можуть бути добудовані при надходженні замовлень.
    10.01.13. Російських десантників озброїли “Ліском”

    Підрозділи радіоелектронної боротьби (РЕБ) Повітряно-десантних військ Росії отримали перші 40 комплектів малогабаритних передавачів перешкод “Лісок”. Комплекси “лісок” захищають бронетанкову і автомобільну техніку, а також особовий склад від ураження радіокерованими мінно-вибуховими пристроями.
    За своїми характеристиками “Лісок” істотно перевершує постановники перешкод, що раніше випускалися. Зокрема, його частотний діапазон розширений у три рази. Крім того, в комплексі використовуються нові способи формування перешкод.
    За рахунок компактних розмірів “Лісок” можна розміщувати не тільки на бронетехніці або автомобілях, але і в рюкзаку або кейсі. Крім того, “Лісок” ефективний як в русі, так і під час стоянки. Більш докладні характеристики комплексу не уточнюються.
    Поставки нових комплексів підрозділам РЕБ продовжаться протягом 2013 року.
    Влітку 2012 року повідомлялося, що російські десантники отримали нові комплекси радіоелектронної боротьби “Інфауна” і МКТК-1А “Дзюдоїст”. “Інфауна” призначена для захисту особового складу від радіокерованих мінно-вибухових пристроїв, стрілецької зброї ближнього бою, а також придушення радіозв’язку супротивника.
    “Дзюдоїст” являє собою мобільний автоматизований комплекс для радіо-, радіотехнічної та спеціального контролю ефективності захисту інформації та оцінки електромагнітної обстановки. Так, комплекс здатний виявляти, вимірювати параметри і визначати місце розташування радіоелектронних приладів, засобів протиракетної оборони (ПРО), а також виявляти і блокувати технічні канали витоку інформації на військових об’єктах.

У загальній складності до 2020 року на оснащення підрозділів ВДВ і Сухопутних військ планується виділити 2,6 трильйона рублів.

    11.01.13.      Армія США отримала 28 нових гелікоптерів AH-64E
    Американський авіабудівний концерн Boeing передав Армії США перші 28 з 51 нових гелікоптерів AH-64E Apache першої дрібносерійної партії. При цьому командування Армії США вже оснастила новими гелікоптерами одну з частин. У загальній складності, концерн Boeing повинен поставити американським військовим 634 ударних гелікоптерів AH-64E.
    Як очікується, протягом 2013 Boeing відкриє масштабне серійне виробництво, в ході якого в Apache, що випускаються будуть вноситися додаткові удосконалення. Зокрема, партії гелікоптерів Lot 4 – Lot 6 отримають нові діагностичні системи, що дозволяють скоротити час обслуговування машин. Крім того, Apache отримають системи зв’язку стандарту Link 16.
    У планах Boeing також внести ряд змін до радару APG-78 Longbow, розроблений компанією Northrop Grumman. Цей радар, що монтується на щоглу над несучим повітряним гвинтом, отримає більшу дальність виявлення цілей, а також можливість пошуку надводних цілей. У перспективі на AH-64E планується ставити вже радар з активною фазованою антенною решіткою.
    Дрібносерійне виробництво AH-64E почалося в квітні 2011 року, а перший гелікоптер був переданий військовим в листопаді. До жовтня 2012 року вдосконалений Apache мав індекс AH-64D Block III, проте командування Армії США вирішило, що машина повинна отримати нове позначення, оскільки в ході модернізації зазнала ряд істотних змін.
    AH-64E отримав лопаті гвинтів, виконані з композиційних матеріалів, нову систему управління польотом з дублюванням каналів зв’язку, а також оновлене обладнання для проведення операцій в нічний час. Гелікоптер також здатний управляти декількома безпілотними літальними апаратами. AH-64E може розвивати швидкість до 300 кілометрів на годину, а дальність його польоту складає близько двох тисяч кілометрів.

    11.01.13. ВПС Росії поповняться дюжиною винищувачів Су-35С

    Російська компанія “Сухой” в 2013 році передасть ВПС Росії 12 винищувачів Су-35С. Поставка літаків буде здійснюватися в рамках державного оборонного замовлення на поточний рік. У загальній складності, ВПС Росії повинні отримати 48 винищувачів Су-35С до кінця 2015 року.
Міністерство оборони Росії придбало 48 нових винищувачів в серпні 2009 року. Поставка в війська перших шести серійних бойових літаків відбулася в кінці грудня 2012 року. У загальній складності ВПС Росії отримали вісім серійних Су-35С: два – в 2011 році і шість – в 2012-му. Крім того, військовим було передано і три досвідних  винищувача Су-35.
    Як очікується, після завершення поставок Су-35С в 2015 році, Міністерство оборони Росії укладе ще один контракт на поставку додаткової партії з 48 нових винищувачів. До 2020 року число бойових літаків такого типу у військах планується довести до 96 одиниць.
    У грудні 2012 року головнокомандувач ВПС Росії генерал-лейтенант Віктор Бондарєв заявив, що російські пілотажні групи “Стрижі” і “Російські витязі” переозброять на винищувачі Су-30СМ і Су-35 відповідно. Раніше відповідне доручення дав віце-прем’єр Росії Дмитро Рогозін, який оголосив, що “Російські витязі” отримають Су-35С одними з перших.
    Су-35С здійснив перший політ в лютому 2008 року. Літак здатний розвивати швидкість до 2,5 тисячі кілометрів на годину і здійснювати польоти на відстань до 3,4 тисячі кілометрів. Бойовий радіус винищувача становить 1,6 тисячі кілометрів. Су-35С оснащений 30-міліметровою гарматою і 12 точками підвіски для ракет і бомб загальною масою до восьми тонн.

    11.01.13. Росія відправила у Сирію ще один десантний корабель.

    Великий десантний корабель Чорноморського флоту Росії «Саратов» наступного тижня зайде у сирійський порт Тартус, де розташовується пункт матеріально-технічного забезпечення ВМФ Росії. Це вже не перший корабель, що взяв курс з Росії на Сирію.
    ВДК Саратов у понеділок прийняв на борт кілька одиниць бойової техніки і підрозділу спецназу, а в середу здолав протоки Босфор і Дарданелла, після чого вийшов на оперативний простір в Егейське море. В п’ятницю судно мав зустрітися із загоном бойових кораблів Чорноморського флоту, що виконують бойові завдання у Середземному морі, а наступного тижня зайде у Тартус.
    Як повідомлялося, в кінці грудня стало відомо, що великий десантний корабель Чорноморського флоту «Новочеркаськ» вийшов у море з Новоросійська і взяв курс на сирійський порт Тартус. Ще два ВДК – «Азов» і «Микола Фільченков» – 28 грудня пройшли Проливну зону і в Егейському морі приєдналися до загону кораблів Чорноморського флоту. Звідти російські десантні кораблі з морською піхотою і військовою технікою на борту у супроводі гвардійського ракетного крейсера «Москва» відправилися у Тартус.
    Масштабний військово-морський маневр викликав переполох у західних ЗМІ, що запідозрили Росію в можливій підготовці до втручання в ситуацію у Сирії, де не затихають бої між бойовиками-опозиціонерами і урядовими військами.
    Як тоді повідомляли ЗМІ, окрім «Новочеркаська» до Сирії вирушили два ВДК Чорноморського флоту, «Азов» і «Микола Фільченков». Вони залишили порт Новоросійська 25 грудня і 28 грудня і поповнили загін ЧФ, до складу якого входять ракетний крейсер «Москва», сторожовий корабель і великий морський танкер «Іван Бубнов».
    Раніше повідомлялося, що в грудні на нетривалий час для спільного виконання бойових завдань біля берегів Сирії збереться об’єднане угруповання ВМФ Росії у складі кораблів Чорноморського, Балтійського і Північного флотів.
    На початку грудня «Новочеркаськ» і ВДК «Саратов» вже заходили у Тартус і 10 грудня повернулися до Новоросійська.
    Великі десантні кораблі складають основу десантного флоту РФ. Вони призначені для перекидання військ і вантажів, висадки морського десанту, транспортування бронетехніки і десантування техніки-амфібії у морі.     Кораблі такого типу можуть брати на борт до 480 тонн вантажу. ВДК у тому числі призначений для транспортування посиленої роти морської піхоти (10 танків і 225 десантників).

    12.01.13.  Обама і Карзай домовилися пришвидшити виведення військ США з Афганістану

    Президент США Барак Обама і афганський лідер Хамід Карзай обговорили в п’ятницю у Вашингтоні питання про чисельність американського контингенту, який залишиться в Афганістані після 2014 року.
    “Число військових і те, які завдання вони будуть виконувати, будуть уточнені у двосторонній угоді з безпеки, яку ще належить укласти”, – йдеться у повідомленні Білого дому.
    Обама на переговорах запевнив Карзая, що США не прагнуть зберегти в Афганістані постійні військові бази після 2014 року.
    До 2014 року військове командування НАТО планує повністю передати афганським військовим контроль над безпекою у своїй країні. Проте США хочуть залишити в Афганістані порівняно невелике число військових і після 2014 року.
    Крім того США пообіцяли якнайшвидше завершити передачу ув’язнених в Афганістані під юрисдикцію афганського уряду, а також надати допомогу владі країни у створенні надійної пенітенціарної системи.
    Як повідомлялося, Карзай у цей момент перебуває у Вашингтоні, де у нього заплановані зустрічі з Обамою та іншими ключовими фігурами адміністрації, але жодних остаточних рішень на переговорах прийнято не буде. Карзай домагається припинення рейдів американських військ афганськими населеними пунктами.
   

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
ETH
0x6db6D0E7acCa3a5b5b09c461Ae480DF9A928d0a2
BTC
bc1qv58uev602j2twgxdtyv4z0mvly44ezq788kwsd
USDT
TMKUjnNbCN4Bv6Vvtyh7e3mnyz5QB9nu6V