Інтегроване поле бою - Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону.

Інтегроване поле бою

Інтегроване поле бою
Інтегроване поле бою

У програму FBCB2 (Battle Command Brigade and Below – Бойове командування бригадою і нижче) американської армії включені програмні і апаратні засоби, які сприяють бойовому командуванню і надають ситуативні зображення на рівні бригади майже в реальному часі вниз до окремого солдата і окремої платформи. Оскільки досягнення коаліційної взаємодії є складним процесом, війська прагнуть розгорнути мережеві технології, які розглядаються в якості передумови для поля бою, дійсно інтегрованого крізь усі ешелони. Розширене оцифрування військ означає, що вони будуть адаптуватися в «плоскі» структури, працюючи в мережах всередині глобальної мережі, де їм будуть потрібні універсальні і надійні голосові та інформаційні системи зв’язку. Інтегроване поле бою також означає перевагу в ефективності систем озброєння за рахунок використання просунутих сенсорів і швидкого надання інформації на кожну позицію в рамках всього театру військових дій (ТВД). Це буде гарантовано тільки в масштабі всього контингенту, в силу чого цифрові війська візьмуть повний набір взаємопов’язаних платформ, сенсорів, озброєння, засобів зв’язку, а також спеціалізованих засобів прийняття рішень.

Новий вимір у спостереженні, розвідці цілі і засобах зв’язку

Інтегроване поле бою буде залежати від процесу оцифровування поля бою. Ці роботи проводяться під егідою акронімів NEC (Network Enabled Capability – Ініціатива з оцифрування військ), NBD (Network Based Defence – оборона на основі мережі), NCW (Network-Centric Warfare – Мережоцентрична війна). Армія США розгорнула цифрові бойові бригади по програмі FBCB2. До складу цих бригад були включені нові мережі голосових безпечних радіостанцій з інтеграцією бойових мережевих радіостанцій SINCGARS (Single channel ground and airborn radio system – Єдина система одноканальної радіозв’язку наземних військ та авіації), безпечних мереж «дані-радіо» і тактичного інтернету призначених для підвищення якості взаємодії та оперативного управління в реальному часі по всій структурі військ. Інші армії, наприклад ізраїльська і британська, багато інвестують у розвідувально-інформаційні можливості. Система FBCB2 американської армії створена для забезпечення командирів на нижчих ешелонах ситуативною інформацією (SA) майже в реальному часі, ідентифікацією цілей і графічними дисплеями зони бойових дій. Компонент SA системи показує географічні місцеположення всіх елементів поля бою, грунтуючись на інформації про їх фактичне розташування, яку автоматично повідомляють користувачі системи майже в реальному часі. Концепція ізраїльської армії DAP (Digital Army Programme – Програма цифрової армії), розроблена компанією Elbit Systems і в даний час знаходиться в процесі просунутої реалізації, служить в якості центрального рішення в сфері C4ISR (Управління, зв’язок, збір розвідданих, спостереження, розвідка місцевості, передача даних) в конфліктах високої і низької інтенсивності.

Система пов’язує кожен ешелон, вниз до одиночної бойової машини, з критичною інформацією для вирішення завдань в реальному часі, укорочуючи тим самим цикл «сенсор-боєць» і дозволяючи командирам використовувати всі свої бойові засоби та ресурси. Ця концепція розглядається як реалізація наскрізної системи NCW. Відображаючи уроки, отримані в недавніх бойових операціях в Іраку і Афганістані, британські програми BOWMAN і WK450 WATCHKEEPER повинні допомогти встановити інформаційну перевагу. Обидві вони розглядаються як варіанти для створення інноваційної багатофункціональної інформаційно-керуючої системи управління боєм (BMC4I) для майбутніх військових операцій у виділеному мережевому оточенні. BOWMAN, як основний інтегратор комунікаційних систем для британської програми FRES (Future Rapid Effects System – Перспективна система швидкого реагування), забезпечує тактичну комунікаційну систему з шифрованого передачею голосу і даних для підтримки наземних і десантних операцій. Система складається з набору КХ, УКХ і УВЧ радіостанцій, що поставляються компаніями Selex Communications, Exelis, Harris, L-3 Communications, Blazepoint, DRS Tactical Systems, BAE Systems, GDC4S і Thales, які розроблені для забезпечення безпечних інтегрованих голосових та інформаційних сервісів для спішених солдатів, окремих машин, а також для штабів аж до рівня дивізії. Системи BOWMAN / PBISA (Platform Battlefield Information System Application – Бортова інформаційно-керуюча система), встановлені на борту танка CHALLENGER 2 і БМП WARRIOR були успішно розгорнуті у військах в Іраку в 2005 році, тоді як радіоустаткування BOWMAN (включаючи ComBAT; Common Battlefield Application Toolset – загальний набір прикладних інструментів для бойового застосування) пізніше було успішно використано Великобританією в Афганістані.

Програма WK450 призначена для підтримки британських і коаліційних військ, включаючи частини особливого призначення, бойові командні пункти, військово-морські сили, штурмові гелікоптери та інші штурмові літальні апарати у всьому бойовому просторі за сприяння БПЛА WK450 WATCHKEEPER дальньої дії. Система базується на БПЛА HERMES 450 від Elbit Systems і виробляється у Великобританії компанією UAV Tactical Systems (U-TacS), спільним підприємством Elbit Systems і THALES. Він несе апаратуру UK I-Master SAR / GMTI (Synthetic Aperture Radar / Ground Moving Target Indicator – Радар із синтетичною апертурою / Індикатор наземних рухомих цілей) від U-TacS. Вона призначена для інтеграції з існуючими і перспективними розвідувальними можливостями, перспективними командними і вражаючими системами в рамках спільних угод НАТО. Війна з тероризмом зокрема показує, що інтегроване поле бою грунтується на розширених розвідувальних можливостях, забезпечуваних пілотованими і безпілотними повітряними засобами. Ці системи створюють для збройних сил інформаційну перевагу і дозволяють їм скоротити цикл «сенсор-боєць». Крім британського літака SENTINEL R.1 з бортовим радаром дальньої дії Airborne Stand-Off Radar (ASTOR), розробленим Raytheon, кілька країн-членів НАТО зможуть точно так само виконувати повітряну розвідку і керування нанесенням ударів на більшій площі. Але загальна інфраструктура також складається з вузькоспеціалізованих сенсорів, що перевозяться різними платформами або носяться індивідуально бійцем. Військові вважають, що мають бути визначені кращі концепції визначення цілей у зв’язку з тим, що озброєння, для атаки найважливіших цілей, швидше за все, буде залежати від наведення мережі сенсорів і станцій підсвічування, включаючи радари, електрооптику і гіперспектральні сенсори. Втім, більшість цих амбітних програм, що включають покращені розвідувальні можливості, нові чудові сенсори і платформи, канали зв’язку реального часу і бортові системи управління боєм (BMS), повинні виконуватися в рамках обмежених бюджетів. Шведські збройні сили йдуть таким же шляхом, набуваючи невидимі мережеві з’єднання. Вони фінансують розробку адаптивних вузлів C4ISR з метою вбудовування їх більш широкої функціональності по збору інформації в майбутні можливості NCW. Шведська концепція NCW, яка рішуче була підтримана компанією Saab, спочатку отримала позначення NBD.

Її основне завдання полягає в налагодженні співпраці між командними структурами будь-якого ешелону, різними системами, підрозділами армії, флоту і ПС, окремими солдатами, цивільною владою та організаціями з метою спілкування та обміну інформацією по всьому спектру військових дій з використанням бездротових / рухомих і фіксованих широкосмугових каналів . Ця мережева інфраструктура буде також включати поєднання різних мережоцентричних БПЛА, оснащених ОЕ / ІК (оптикоелектронними / інфрачервоними) сенсорами і засобами зв’язку, що дозволить мати зв’язок між цими БПЛА за допомогою каналів передачі даних в реальному часі. Ці можливості розглядаються в якості основних у шведських придбаннях засобів C4I (Командування, управління, засоби зв’язку, збір інформації та комп’ютери; інакше – Багатофункціональна інформаційно-керуюча система).

Немає у світі досконалості

Під час операції «Медуза» союзного контингенту в південному Афганістані у вересні 2006 року було продемонстровано застосування артилерії з укороченим циклом “сенсор-боєць”; вперше для цілевказання БПЛА посилав зображення майже в реальному часі. Вогнева підтримка здійснювалася нідерландським підрозділом з трьох самохідних 155 мм/52-кал гаубиць PzH2000NL від Krauss-Maffei Wegmann (KMW), розгорнутих разом з 155-мм буксируваними гаубицями M777 канадської армії. Під час цих бойових дій PzH2000NL вела вогонь осколково-фугасними снарядами M107 по передбачуваних позиціях Талібану на кордоні Кандагара і Урузган. Хоча після цих бойових дій більше ніякої додаткової інформації не було представлено, можливо, безпілотним апаратом, який брав там участь, був тактичний БПЛА SPERWER виробництва Sagem Defense & Securite, який виконував польоти над районом, що цікавив, і надавав зображення для нової голландської системи інформаційного забезпечення вогневої підтримки AFSIS (Advanced Fire Support Information System – Передова інформаційна система вогневої підтримки). Операція проходила також за підтримки пілотованих апаратів, включаючи британські HARRIER GR7, французькі MIRAGE 2000, голландські вертольоти AH-64D APACHE і бомбардувальники F-16 MLU, американські F/A-18F SUPER HORNET і A-10 WARTHOG, бомбардувальники B-1B LANCER і B-52Н, що обробляли позиції Талібану на південному заході Кандагара.

Але при цьому в інфраструктурі в цілому виявились певні недоліки. Як повідомив, на той момент командир навчального центру вогневого забезпечення нідерландської армії полковник Петер Фролінг, ефективність системи AFSIS, розробленої Центром забезпечення оперативного управління, була знижена в зв’язку з тим, що вбудована чотирьохсекундна затримка відкриття стрільби, що накладається AFSIS з метою синхронізації вогню взводу, була визначена занадто великою. Хоча передача даних між гаубицями PzH2000NL і відповідними командними пунктами FENNEK описувалася як цінна, зображення в реальному або майже в реальному часі, що надходили від пілотованих і безпілотних апаратів над цільовим районом не були повністю отримані системою AFSIS. Голландці також підкреслювали, що канадські підрозділи, як з’ясувалося, не можуть підтримувати зв’язок з голландським гарматним розрахунком, оснащеним AFSIS, через проблеми з сумісністю. Це також відбувалося через те, що бойові мережеві УКХ радіостанції PR4G-типу мали невідповідну смугу частот у цифровому режимі, яку голландці використовували для зв’язку на дальностях до 15 км або менше. Втім, важливість розвідки та збору інформації під час цієї операції також була підтверджена застосуванням розвідувального літака NIMROD MR.2, доповненого американським БПЛА PREDATOR-A, що проводили моніторинг потенційних шляхів відступу Талібану. Військові операції, як найкращим чином це продемонстровано в Афганістані, потребують нових розробок у сфері інформаційних і комунікаційних технологій (наприклад, широкосмугові засоби зв’язку, супутникова передача даних), у новітніх сенсорах, також як і в безпілотних авіаційних комплексах (БАК) і бойових БПЛА .

Будь-які з цих засобів мають також підтримувати оперативну єдність і узгодженість в майбутніх багатонаціональних і коаліційних операціях. Але існує також зростаюча тенденція розгортання більш легкого і «розумного» озброєння, що має навігаційні супутникові системи з GPS і поліпшені канали зв’язку, що дозволяють оновлювати дані про цілі в реальному часі і здійснювати наведення з існуючих тактичних мереж у всьому спектрі багатонаціональних збройних сил. З цієї точки зору розгортання німецької бойової групи в операціях коаліційних сил в Афганістані підкреслило нагальну потребу в покращених цілодобових можливостей з виявлення цілей, спостерігачах (розвідниках оперативних груп), передових навідниках авіації, сучасній артилерії і мінометному озброєнні для кругового покриття на дальностях до 17 км . Завдання подібного роду вимагають особливих технологій RSTA (Reconnaissance, Surveillance and Target Acquisition – Розвідка, спостереження і визначення цілей), особливо це відноситься до переносних мініатюрних комплексів, таких, наприклад, як система ALADIN від EMT або більш великих, як наприклад БПЛА LUNA тієї ж компанії, які дозволяють підтримувати реальний взаємозв’язок «сенсор-боєць» з метою вибору озброєння. Тому тут розглядаються об’єднані можливості C4ISTAR (Командування, управління, зв’язок, комп’ютери, збір інформації, спостереження, впізнання й визначення місцеположення цілі, рекогносцировка) з метою забезпечення можливості зосередження впливу без зосередження живої сили. Як наслідок ці, БАК пройшли випробування на інтеграцію відповідного обладнання. Бойові операції в області Дарайем в північно-східному Афганістані в середині жовтня 2007 року, де німецькому контингенту не вистачало захищених машин, пасивних систем виявлення цілей (тепловізорів) і далекобійної наступальної вогневої підтримки з метою знищення асиметричних дій противника, що застосовував ручні протитанкові комплекси на дальностях понад 1000 метрів, також продемонстрували необхідність в адекватних засобах безпілотної розвідки та збору інформації. Як наслідок, німецьке міноборони схвалив розгортання БАК KZO від компанії Rheinmetall, який в даний час виконує завдання у північному Афганістані.

Суть БПЛА, оптимізованих для бойового оточення, подібного афганському, полягає в тому, що бойовий командир буде здатний приймати своєчасні рішення, навіть незважаючи на деяку невизначеність. Відповідно до цієї схеми, отримана або зведена з різних джерел інформація повинна швидко розподілятися різними засобами або в реальному, або майже в реальному часі в інші підрозділи, війська і ешелони оперативного управління (будь-якого рівня) для аналізу, обробки людиною або автоматичними засобами, і подальшого прийняття рішень. Німецька армія також задіяла об’єднані підрозділи вогневої підтримки JFST (Joint Fires Support Team) для своїх місій в Афганістані. В даний час десять підрозділів JFST на базі колісних розвідувальних машин FENNEK розгортаються в північному Афганістані в якості повноцінної мережної системи, здатної запитувати, координувати і керувати всіма засобами непрямої наводки на полі бою.

Операції на основі впливу на інтегрованому полі бою

У міру того як технологія сучасних бойових броньованих машин розвивається разом з оцифровуванням поля бою і розвитком мережоцентричних операцій, сухопутні війська модернізують своє обладнання управління вогнем для того, щоб краще справлятися зі складним бойовим простором, на якому присутні багато видів загроз. В даний час прогнозується, що вдосконалені системи, які змінили застарілі СКВ (системи керування вогнем), які не здатні були справлятися з величезним числом цілей і стислим часом реакції сучасних наземних бойових дій, зможуть краще доповнювати командирів і допомагати їм під час бою в процесі прийняття рішень . Складним завданням є інтеграція такого обладнання в цифрову мережу розвідки, командування, управління озброєнням та забезпеченням бойової задачі. Для виконання цього завдання сучасні СКВ, наприклад такі, як система INIOCHOS C2 від Rheinmetall, поставлена грецькій армії, виконують різні розрахунки для графічного і буквено-цифрового виводу даних, які повинні бути чітко інтерпретовані і оцінені екіпажами ББМ. Гнучка концепція зв’язку дозволяє мати пряме з’єднання радіостанцій мережі бойового управління CNR (Combat Net Radio), або радіостанцій з багатостанційним [множинним] доступом з тимчасовим поділом каналів, коли обидва ці типи використовуються для роздільної передачі даних високого пріоритету (для відстеження своїх сил), голосового та інформаційного дублювання (для підвищення ситуативної інформованості) і розподілу загального оперативного представлення ситуації.

Збір даних, передача, обробка та демонстрація повинні виконуватися швидко, з метою негайного розподілу бортових сенсорів і озброєння. Безпечна передача наказів, доповідей та графічної інформації про бойовій обстановці в даному випадку дуже важлива для того, щоб досягти максимального успіху у вирішенні бойового завдання. Але обсяг інформації швидко зростає разом з підвищенням мобільності сучасних систем озброєння, вдосконаленням розвідувального та командного обладнання, дозволяючи бронетанковим силам забезпечувати взаємодію між окремими підрозділами, тимчасовими угрупованнями або збройними силами в цілому. Ще одним прикладом є програма модернізації Soldier 2015, прийнята австрійською армією, для якої компанія Rockwell Collins пропонує систему наведення об’єднаного вогню FIRESTORM. Вона складається з повністю інтегрованого пакету обладнання, включаючи лазерний далекомір, тактичний комп’ютер, азимутальний блок, приймач тактичного відео STRIKEHAWK, програмне забезпечення цифрової цілевказівки для об’єднаного вогню ROSETTA, систему управління живленням і триногу. Військове співтовариство розглядає впровадження нових форм концепції «сенсор-боєць / ISTAR – збір інформації, спостереження, впізнання й визначення місцеположення цілі і рекогносцировка» і збору інформації як визначальний чинник, що сприяє ефективній боротьбі зі все більш асиметричними діями ворога. В рамках цієї концепції стають все більш важливими операції на основі впливу, які залежать від різних сенсорів, надання спільного оперативного зображення, інформації цілевказівки і бойових елементів, які отримали наказ атакувати. У тріаді «зауваж, вирішуй, дій першим», яка найкраще характеризує нинішні і майбутні операції, автоматизація, застосування сучасних сенсорів і автономний збір інформації зменшують часовий розрив між спостереженням і дією, в той же час надаючи час для прийняття рішення.

Платформи відіграють ключову роль в цій схемі. В якості прикладу можна навести машину ASCOD SV від General Dynamics UK, обрану в якості моделі, що перемогла для етапу створення демонстраційного зразка тендеру за проектом FRES SV (Specialist Vehicle – Спеціалізована машина) британської армії, а також польський легкий танк (LPT), який базується на багатоцільовій бойовій платформі 21 століття розробленої компанією Bumar. З метою модернізації існуючих платформ для впровадження в цифровий простір компанія Cockerill Maintenance & Ingenierie (CMI Defence) розробила систему озброєння CT-CV, яка включає двомісну башту з 105-мм гарматою (з такими ж характеристиками, як у нинішньої 120-мм гармати) з низьким силуетом і сигнатурою, що стабілізована в двох площинах (дозволяє вести вогонь на ходу), СКВ, яка складається з стабілізованої у двох площинах прицільної системи стрілка з лазерним далекоміром і стабілізованої у двох площинах панорамної прицільної системи командира з лазерним далекоміром. Ця компанія спільно з українським КБ Промінь також розробила інноваційний підхід до підвищення протитанкової летальності на збільшених дальностях у вигляді ПТУР з пуском через свол під позначенням FALARICK 105 GLATGM (gun-launched anti-tank guided missile). Ракета з лазерним наведенням має максимальну дійсну дальність дії 5000 м (17 секунд польоту на максимальну дальність). Оскільки в майбутньому інтегрованому полю бою будуть необхідні нові платформи, що мають абсолютно нові бойові можливості, компанія BAE Systems під егідою програми по Перспективній захищеній машині (Future Protected Vehicle) в тісній співпраці з 35 організаціями вивчила 567 технологій і концепції 244 машин, з яких були виділені 47 технологій, як відповідні для негайного застосування.

Вивчені концептуальні машини включають рухливі, модульні і переконфігуровувані роботи, які можуть бути використані для різних брудних монотонних або небезпечних завдань (включаючи розвідку та атаку) в тому числі для перевезення різних корисних вантажів. Концептуальні дослідження BAE Systems також включають «потіючі» машини, які могли б використовувати воду від дизельного двигуна або рушія на паливних елементах для зниження теплової сигнатури за рахунок “потоутворення” через пори обшивки транспортного засобу. Додатково, спеціальна система камуфляжу дозволить машині підбирати свій камуфляж відповідно з оточенням, подібно кальмари, за рахунок застосування електронних чорнил. Активний захист перехопить атакуючу загрозу або зіб’є з пантелику механізми наведення, в той час як активована рознесена броня дозволить машині розгортатися в компактному режимі, перш ніж «розширити» свою броню з метою отримання збільшеної безпечної дистанції при зустрічі снаряда.

Подальше збільшення потреба в цифровій артилерії

Оцифрування – це наступний етап процесу, в якому артилерія буде найтіснішим чином пов’язана з багатофункціональною інформаційно-керуючою системою C4I (command, control, communications, computers and intelligence – управління, командування, засоби зв’язку, збір інформації та комп’ютери) на інтегрованому полі бою, ніж будь-коли раніше. Це наочно ілюструється впровадженням нових комп’ютерів управління вогнем на командному пункті батареї, нових алгоритмів злиття, безпечних каналів даних, оптики прямого огляду з посиленням зображення, можливостей самолокалізаціі з використанням безпечних радіоканалів передачі, вбудованих приймачів GPS і застосуванням інтелектуальних артилерійських снарядів, здатних визначати свої цілі. Інтеграція бойових БПЛА, що своєчасно доставляють зображення з поля бою для підтримки артилерії, розглядається в цьому випадку як передумови амбітних планів щодо наділення її (артилерії) узгодженими можливостями збору інформації та захоплення цілей на тактичному рівні. Основними проектами оцифровування в цій області, що наділяє БПЛА абсолютно новими функціями на майбутньому полі бою, є програма Управління бойовим простором (наземним) CBM (L) (Command Battlespace Management (Land)) британської армії, яку виконує компанія BOWMAN. Тим часом британська армія придбала тактичний БПЛА ближньої дії SPARROW від EMIT Aviation для його оцінки в своїй програмі IFPA (Indirect Fire Precision Attack – Високоточна атака непрямою наводкою). Частиною цих заходів стане оцінка БПЛА в якості демонстратора баражуючого боєприпасу.

Оперативні вимоги Великобританії до демонстраційного зразку описують систему з радіусом дії понад 150 км. SPARROW має тривалість польоту від 4 до 6 годин, дальність дії 120 км, на ньому встановлюються денні / нічні стабілізовані електроннооптичні і інфрачервоні пристрої. Підрозділ Ultra Electronics з гідроакустики і засобів зв’язку також об’єдналася з компаніями Rafael, EMIT і Raytheon з метою пропозиції модифікованого БПЛА SPARROW M, який отримав позначення BLADE (Battlefield Loitering Artillery Direct Effect – Бойовий баражуюючий артилерійський боєприпас прямого впливу), для застосування в задачах «пошуку та знищення ». Відповідно до цієї концепції бортова апаратура БПЛА буде включати електроннооптичний сенсор для ідентифікації та класифікації цілей і оцінки бойового збитку. Цей БПЛА буде здатний активно шукати і знищувати високопріоритетні цілі. Передбачається, що система зможе координувати свої пошукові шаблони і війська отримають перевагу від наявності постійного набору сенсорів над великою територією. Данія і Франція також йдуть схожим шляхом застосування БПЛА для підтримки своїх перспективних систем SIFCOM і ATLAS C2. Німецька армія теж не залишається осторонь, її система ADLER II, модернізований варіант автоматизованої системи управління ADLER I, розробленої компанією ESG, ще глибше інтегрує інші системи управління боєм (BMS) платформного рівня, наприклад IFAB з батальйонами гусеничних гаубиць M109G німецької армії або ARES, яка спочатку являла собою чисту BMS для платформ ракетної артилерії, яка забезпечувала обробку та передачу даних з управління вогнем. Система ADLER II в даний час інтегрована в десять мобільних модулів для німецької артилерії; її ПЗ нещодавно було успішно задіяно під час експлуатаційної оцінки програмного інтерфейсу сумісності ASCA (Artillery Systems Cooperation Activities – Спільні дії артилерійських систем). В якості артилерійської комп’ютерної мережі, будучи повністю сумісною з німецької архітектурою FulnfoSys H та іншими BMS, наявними в союзній (Франція, Італія, Великобританія, США) мережоцентричної системі ASCA, розгорнутої для спільних операцій, ADLER II розподіляє майже в реальному часі інформацію про цілі, командно-оперативну інформацію і відеодані з інших джерел, подібно контрбатарейної РЛС COBRA, розробленої консорціумом EuroArt, що включає компанії Cassidian, Thales Air Systems, Thales UK і Lockheed Martin.

Відеосигнали або зображення можуть додатково бути отримані від бойових БПЛА з ЕО / ІК апаратурою, наприклад БПЛА KZO і міні БПЛА LUNA, обладнаного MiSAR. Польська армія розробляє свої власні засоби підвищення точності і вогневого могутності артилерійських підрозділів. Для цього Департамент розробки озброєнь почав перевірочні випробування системи розвідки і цілевказання на базі міні БПЛА SOFAR. Він є спеціальним варіантом системи CASPER 250 виробництва компанії Top-I Vision і буде інтегрований з оперативно-командною системою артилерії рівня батальйону ZZKO Topaz від WB Electronics. Міні БПЛА CASPER 250 суперничав і, в кінцевому рахунку, обійшов систему SKYLARK I, по якій компанія Elbit Systems не передала комплектну документацію за запитом департаменту розробки озброєння. Як наслідок, польське міноборони винесло рішення на користь пропозиції компанії Top-I Vision з міні БПЛА, що возиться на автомобілі HMMW M1043. Приблизно 227 штук цих машин були куплені в США за програмою надання фінансової допомоги іноземним державам. Наземний автомобіль буде обладнаний шестиметрової щоглою, що висувається за допомогою пневматики – це дозволить отримувати дані в реальному або майже реальному часі від нових міні БПЛА. Спрямована антена машини також буде використовуватися для контролю і безшовного керування літальним апаратом на дальностях понад 15 км. Спеціалізована робоча станція також розроблена компанією WB Electronics, в ній нижній дисплей використовується для даних навігації та аерофотозйомки, а верхня панель показує ситуаційну обстановку виведену з денної / нічної або тепловізійної камери міні БПЛА. Потім дані від БПЛА SOFAR обробляються і розподіляються серед артилерійських підрозділів (до рівня батальйону) з метою підвищення точності стрільби. У цій схемі дані про цілі можуть також передаватися за допомогою УКХ-радіостанцій Radmor (Thales) RRC-9311 Fastnet вниз до окремої гармати. До того ж, може використовуватися портативна радіостанція Radmor RRC-9211 VHF, якщо група запуску міні БПЛА знаходиться поза автомобіля HMMW.

Спеціалізовані технології для домінування на полі бою

Як покращилося об’єднання в мережу між окремими підрозділами за останні роки можна бачити на прикладі бойової інтегрованої системи піхоти DOMINATOR Integrated Infantry Combat System (IICS) від Elbit Systems. Вона надає піхотним підрозділам ситуаційне зображення в реальному часі (позиції супротивника і союзних сил) на персональних дисплеях поряд з прямим відео від зовнішніх або носяться сенсорів, одночасно дозволяючи передавати інформацію та зображення своєї власної позиції назад в командні пункти. Базуючись на апаратних компонентах і програмних додатках оперативного управління, розроблених компанією Elbit Systems, нова система дозволяє передавати повну інформацію про ситуацію від піхотних батальйонів вниз окремому солдату. Система DOMINATOR складається з трьох основних елементів, персонального цифрового блоку (PDU) забезпечує обробку даних та їх зберігання (включаючи вбудовану GPS і інтерфейси до всіх периферійних пристроїв), окуляра JS Eyepiece (доступного в нашоломної і ручний конфігураціях) і бойового дисплея. Ця система дозволить різко скоротити цикл «сенсор-боєць», таким чином, підвищивши бойову ефективність спішеного піхотинця. Як було вже відмічено, компанія Elbit Systems була обрана ізраїльським міноборони в якості основного підрядника для проекту IICS ізраїльської армії. Компанія Elbit Systems нещодавно також показала своє новітнє рішення по поліпшенню C4ISR (управління, командування, зв’язок, комп’ютери, збір інформації, спостереження і рекогносцировка) – систему LONG VIEW-CR.

Система може переноситися в ранці або встановлюватися на транспортний засіб, що робить її особливо придатною для розвідувальних завдань дальнього радіусу дії, що виконуються спеціальними силами або передовими спостерігачами на стаціонарних постах спостереження або розвідувальних машинах. Інтегроване поле бою також отримає переваги від нових розробок в області цифрових комунікацій. У цій області компанія Exelis Electronic Systems пропонує супутникову систему зв’язку GNOMAD (Global Network On the Move – Active Distribution – Глобальна мережа в русі – активний розподіл). GNOMAD складається з низькопрофільної мобільної супутникової антени зі швидкістю передачі даних до 512 Кбіт/с і швидкістю прийому даних до 2 Мбіт/с. Вона також складається з багатополосного шасі з відкритою архітектурою, яке дозволяє встановлювати її на різноманітні військові транспортні засоби. Маючи IP-інтерфейси з модемом і контролером антени, GNOMAD розширює смугу частот SINCGARS (Single channel ground and airborn radio system – Єдина система одноканальної радіозв’язку наземних військ та авіації) за межі прямої видимості з метою доставки інформації через супутниковий канал до наступного ешелону. Загалом, в GNOMAD використовується комерційна смуга частот через супутники Ku-діапазону. Базовий комплект використовує відкриту архітектуру, що використовує комерційні компоненти для отримання системи, яка підтримує різні радіостанції прямої видимості і супутникові модеми. Випробування системи GNOMAD завершені, вона повністю готова до роботи з мобільними варіантами модемів iDirect, Linkway Viasat S2, Hughes, COMTECH і L3. Вона може з’єднуватися з іншими системами для транспортних засобів (наприклад, радіостанціями від ITT або радіостанцією SpearNet) з метою забезпечення передачі двонаправленого повнокадрового відео, а також для підтримки критичних додатків оперативного управління для спішеного солдата.

Ранцева конфігурація GNOMAD недавно була запропонована для невеликих підрозділів німецької армії і продемонстрована в реальних умовах у травні 2011 року. Система IMFS IP Migration від компанії ASCOM являє собою подальший розвиток тактичної інформаційної мережі IP-протоколу (Internet protocol). Вона надасть інтегровану основу для перспективних комунікаційних систем, що розробляються швейцарської армією. Вона забезпечує високу мобільність, стійку роботу всієї топології типу мережу та інформаційну безпеку. Перші системи були замовлені в 2006 році, при цьому IMFS була доповнена блоком Com Rack, який розширює класичні сервіси IMFS за рахунок просунутих можливостей, наприклад адаптації IP для вже наявних радіостанцій. Що стосується систем впливу, то тут компанія Textron Defense Systems представила свій погляд на деякі нові та існуючі програми, призначені для застосування на інтегрованому полі бою. Компанія розробила систему SPIDER, яка є мережевою системою озброєння «зі зворотним зв’язком». Вона включає сенсори, засоби зв’язку і боєприпаси для захисту невеликих підрозділів. Система складається з 84 блоків управління боєприпасами (MCU), віддаленої станції контролю (RCS) і репітера для збільшення дальності зв’язку.

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
ETH
0x6db6D0E7acCa3a5b5b09c461Ae480DF9A928d0a2
BTC
bc1qv58uev602j2twgxdtyv4z0mvly44ezq788kwsd
USDT
TMKUjnNbCN4Bv6Vvtyh7e3mnyz5QB9nu6V