Афганські сили безпеки посилюють свою роль у регіонах - Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону.

Афганські сили безпеки посилюють свою роль у регіонах

Афганські сили безпеки посилюють свою роль у регіонах
Афганські сили безпеки посилюють свою роль у регіонах

Президент Афганістану Хамід Карзай оголосив, що афганські сили безпеки перебирають на себе від міжнародних сил зобов’язання контролювати ситуацію в семи провінціях і містах країни, що є першим кроком до підтриманої силами НАТО мети про поширення до кінця 2014 року контролю афганських сил безпеки на територію всього Афганістану.

У вівторок Хамід Карзай назвав ці сім провінцій і міст країни, де сили безпеки Афганістану перебирають контроль від сил НАТО.

Це відносно спокійні провінції Кабул, Панджшер і Баміан, а також місто Герат на заході, Мазарі-Шариф на півночі країни, Мехтарлам на сході в провінції Лагман та південне місто Лашкаргах у південній провінції Ґільменд.

Звертаючись у вівторок до випускників військового училища в Кабулі, Карзай сказав, що успішний перехід контролю над країною буде залежати від допомоги міжнародної спільноти у реформуванні управління державою та реконструкції її економіки.

«Умови, що я назвав, сприятимуть процесу цього переходу. За будь-яких обставин цей перехід відбудеться. Передача контролю за країною силам безпеки Афганістану, молоді країни – це необхідність. Це важливий і незворотній процес», – сказав Карзай.

Початок нового етапу

Перші сім провінцій і міст дозволяють афганським силам безпеки шліфувати свої можливості, уникаючи поки що сільських районів країни, де «Талібан» має найбільший контроль. Наприклад, у провінції Кабул афганські сили безпеки не будуть відповідати за контроль над східним небезпечним районом Суробі, який прилягає до семи неспокійних провінцій сходу і до маршруту в Пакистан.

Спокійні також і провінції Баміан та Паджшер. Але справжнім викликом є для молодих сил безпеки країни контроль за Лашкаргахом на півдні країни, де у кількох сільських районах переважають сили «Талібану», попри зусилля НАТО.

Генсек НАТО Андерс Фоґ Расмуссен привітав оголошення президента Карзая і підтвердив, що це початок нового етапу врегулювання в Афганістані. Однак глава НАТО також попередив, що союзники не мають налаштовуватися на передчасне виведення своїх сил із країни, бо йдеться про підтримку незворотності такого контролю з боку самих афганців.

Приблизно 50 держав направили своїх вояків до складу понад 140-тисячного контингенту міжнародних сил в Афганістані, чимало держав вже оголосило про майбутнє виведення своїх вояків із цієї країни.

США, як очікують, розпочнуть зменшувати свій 100-тисячний контингент із липня цього року. Міжнародні спонсори погодилися допомогти Кабулу збільшити до жовтня афганські сили безпеки до понад 300 тисяч, тоді як нині їх нараховується 270 тисяч. Президент Карзай заявляв раніше, що його країна потребує майже 400 тисяч вояків у силах безпеки.

Процес передачі контролю за безпекою держави афганським військам має бути завершений до кінця 2014 року, коли з Афганістану будуть виведені всі іноземні сили.

 

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
ETH
0x6db6D0E7acCa3a5b5b09c461Ae480DF9A928d0a2
BTC
bc1qv58uev602j2twgxdtyv4z0mvly44ezq788kwsd
USDT
TMKUjnNbCN4Bv6Vvtyh7e3mnyz5QB9nu6V