Азербайджан в 2010 році збільшив обсяг виробництва продукції військового призначення в 3,6 рази в порівнянні з 2009 роком. Про це, як повідомляє агентство Trend, заявив міністр оборонної промисловості Азербайджану Явер Джамаль. У порівнянні з 2006 роком цей показник виріс у 115 разів. За цей час була повністю усунена залежність країни від імпорту боєприпасів.
За словами Джамалова, основним завданням міністерства оборони Азербайджану є “відновлення і реорганізація підприємств радянського періоду, виробництво на їх базі продукції оборонного значення”. До березня 2011 року в Азербайджані планується ввести в дію вісім нових виробничих ділянок, на яких будуть випускатися боєприпаси і нові види зброї. “З 2006-го року були реконструйовані заводи, створено 31 виробничу ділянку. В даний час на цих ділянках виготовляють різнокаліберну стрілецьку зброю, боєприпаси, маскувальні сітки, гранатомети, міни, бронетехніку, що відповідають стандартам НАТО, пістолети марки Zafar і Zafar-K, Inam, здійснюється модернізація техніки, що залишилася з часів СРСР “, – зазначив міністр.
В даний час в Азербайджані реалізується програма державного оборонного замовлення, в рамках якої створюються 108 видів продукції військового призначення по 98 темам. У 2010 році були повністю завершені роботи по шести темах і пройдені 45 етапів розробки. Про які саме види військової продукції йде мова, Джамаль не уточнив.
У кінці жовтня 2010 року стало відомо, що парламент Азербайджану затвердив проект державного бюджету на 2011 рік, що припускає збільшення військових витрат країни в 1,6 рази. Згідно із затвердженим документом, міністерство оборони Азербайджану в 2011 році отримає 2,5 мільярда манатів (3,1 мільярда доларів). Для порівняння, в 2010 році цей показник склав 1,6 мільярда манатів. 1,1 мільярда манатів будуть витрачені на модернізацію озброєнь. Раніше міністр фінансів Азербайджану Самір Шаріфов заявив, що збільшення військових витрат країни обумовлено зростанням напруженості в районі Нагорного Карабаху – тривалого конфлікту з Вірменією.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин