КНР відтепер прямий конкурент РФ у сфері виробництва винущувачів - Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону.

КНР відтепер прямий конкурент РФ у сфері виробництва винущувачів

КНР відтепер прямий конкурент РФ у сфері виробництва винущувачів
КНР відтепер прямий конкурент РФ у сфері виробництва винущувачів

Китай стає прямим конкурентом Росії в сфері виробництва військової техніки, повідомляє Wall Street Journal. Як вказує видання, після десятиліття збірки російського винищувача Су-27, яка здійснювалася за ліцензією, Китай став здатний виробляти власну сучасну зброю. Китайські інженери змогли не тільки клонувати Су-27 в частині авіоніки і радіолокаційного обладнання, а й вирішили останній етап технологічної головоломки – установки на винищувач китайського реактивного двигуна. Якщо Китай зможе успішно провести випробування своїх винищувачів і налагодити серійне виробництво, то це вдарить по інтересах, як Росії, так і США – найбільших імпортерів військової техніки у світі.

 

Так, у минулому році Пентагон вирішив навіть скоротити фінансування виробництва американських винищувачів F-22, які на сьогоднішній день є передовими бойовими літаками у світі. Частково це рішення було прийнято на підставі переконання, що Китай не зможе отримати багато подібних винищувачів в найближчі 15 років. Заступник начальника військово-повітряних сил Китаю генерал Хо Вейронг заявив про те, що випробування китайської версії винищувача будуть проведені протягом найближчих 8-10 років. Як повідомляє газета «Взгляд», у 1996 р. Пекін купив у Росії ліцензію на складання двохсот Су-27, виплативши $ 2,5 млрд. Угода передбачала, що літак під маркою J-11 повинен збиратися з використанням російської авіоніки, радарів, двигунів. За умовами операції винищувачі не могли бути експортовані. Але після складання 105 винищувачів Китай раптово скасував контракт у 2004 році, стверджуючи, що його літак не відповідає початковим вимогам.

 

Три роки по тому Китай оприлюднив власну версію винищувача J-11. Китай заявив, що винищувач на 90% розроблений китайськими інженерами: на ньому стоять більш просунута авіоніка і радари. У результаті Росія хотіла припинити переговори про продаж Китаю Су-33 – винищувача зі складними крилами, який може бути використаний на авіаносцях. Але потім переговори про продаж поновилися. Зараз Китай розробляє власний винищувач для авіаносців. Перші випробування намічені навіть на 2011-2012 роки. Однак, на думку експертів, Китай може зіткнутися з проблемою двигуна, який виявиться менш потужним і довговічним на відміну від російського двигуна. «Ми просто сподіваємося, що наш літак буде краще», – говорить представити компанії «Сухой». «Одна справа – зробити гарну копію якісної ложки, але зовсім інше – побудувати літак», – відзначає компанії представник.

 

Видання підкреслює, що конкуренція між Росією і Китаєм на світовому ринку військової техніки вже почалася. Так, у минулому році китайський винищувач JF-17 і російський МіГ-29 брали участь у тендері на поставку до М’янми, в ході якого виграла Росія. У цьому році Пекін і Москва перетнулися в Єгипті Росія кілька років намагалася переконати Єгипет придбати близько 40 винищувачів МіГ-29. Однак контракт може зірватися, оскільки Китай спільно з Пакистаном пропонує Єгипту виробляти винищувачі JF-17 на його території. Вартість JF-17 складає лише $ 10 млн, у той час як МіГ-29 обійдеться Єгипту в $ 35 млн кожен. Проблема полягає в тому, що на JF-17 встановлюються російські двигуни РД-93. Таким чином, Росія допомагає своїм же конкурентам. Глава компанії «Сухой» Михайло Погосян писав навіть лист у Федеральну службу з військово-технічного співробітництва і в Рособоронекспорт, в якому він висловився проти підписання нового великого контракту на постачання РД сотні-93 в Китай. Але Рособоронекспорт вирішив продовжити постачання двигунів РД-93, уточнює газета.

 

Defense Express

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
ETH
0x6db6D0E7acCa3a5b5b09c461Ae480DF9A928d0a2
BTC
bc1qv58uev602j2twgxdtyv4z0mvly44ezq788kwsd
USDT
TMKUjnNbCN4Bv6Vvtyh7e3mnyz5QB9nu6V