Виробництво кораблів класу «корвет» дозволило б відродити вітчизняну військову суднобудівну галузь, завантажити десятки підприємств по всій країні. Однак програма фактично заморожена через відсутність фінансування.
Про це заявив Анатолій Гриценко, голова парламентського Комітету з питань нацбезпеки та оборони, екс-міністр оборони України.
Під час спілкування з журналістами у Луганську, де Гриценко перебуває з робочою поїздкою, він повідомив, що програма «Корвет» починала розроблятися ще у 2005 році. Тоді ж, за часів, коли сам Гриценко очолював Міністерство оборони, була проведена вся необхідна організаційна та технічна робота.
Далі, вже на посаді голови профільного парламентського Комітету, Гриценко проводив виїзні засідання у Миколаєві, за участю народних депутатів.
«Наш Комітет й досі здійснює контроль за проектом «Корвет», – підкреслив Гриценко.
За його словами, програма створення кораблів такого класу є системотворчою, оскільки дозволить відродити військову суднобудівну галузь та створити робочі місця, задіявши КБ та підприємства у Миколаєві, та десятки інших по всій країні.
«Воєнно-морські сили України дуже потребують кораблів нового класу, – наголосив Гриценко. – Без «Корвету» наші ВМС перетворяться на війська берегової охорони з катерами».
Він повідомив, що у поточному році проект не фінансувався. Були закриті лише борги попередніх років.
Гриценко повідомив, що з цього приводу Комітет з питань нацбезпеки та оборони неодноразово звертався як до президента, так і до прем’єр-міністра та міністра оборони, вимагаючи якомога швидше прийняти державну програму «Корвет» та відкрити фінансування. Але – сьогодні немає ні затвердженої програми, ні навіть концепції такої програми.
Гриценко вважає, що «затягування рішення цього питання неприпустимо. Потрібно втручання особисто президента. Можливо – у вигляді рішення РНБО».
Він також пояснив, що проводяться консультації та переговори з можливими закордонними партнерами, поставниками систем озброєнь та інших систем, які будуть потрібні для корабля.
За словами Гриценка, Україна може оснастити корвет вітчизняним обладнанням на 62%. Решту доведеться закуповувати за кордоном. Серед можливих партнерів – Італія, Франція, Нідерланди, Німеччина.
«Але ці питання треба вирішувати максимально швидко, оскільки, на відміну від України, яка більше працює у режимі бардака й хаосу, наші партнери працюють планово. І якщо ми, приміром, хочемо придбати ракетний комплекс, або радіотехнічні системи, то нам вже зараз говорять, що зможуть їх поставити не раніше за 2,5 – 3 роки, – пояснив Гриценко. – Чим більше ми затягуємо прийняття рішення – тим на більш далекий термін відкладається введення корвету».
Гриценко відкинув зауваження щодо відсутності необхідних коштів у бюджеті.
«Хто хоче – шукає можливості, хто не хоче – шукає причини. Гроші можна знайти, якщо захотіти», – прокоментував він.
На його переконання, головним фактором, що став на заваді реалізації проекту «Корвет» стала відсутність політичної волі та розуміння того, що без цієї програми не буде ані флоту, ані оборонної промисловості країни.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин