В Калинівці почали різати ракетні комплекси "Скад" - Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону.

В Калинівці почали різати ракетні комплекси “Скад”

В Калинівці почали різати ракетні комплекси “Скад”
В Калинівці почали різати ракетні комплекси “Скад”

На Вінниччині, на 48-му арсеналі зберігання боєприпасів, що поблизу міста Калинівка, 18 вересня розпочався процес демілітаризації ракетних комплексів 9К72 “Scud”. Процес демілітаризації розпочався урочистим перерізанням стрічки на вході у сховище, де зберігаються ракети. У заходах взяли участь заступник Міністра оборони України Володимир Омельянчук, губернатор Вінниччини Микола Джига, представники органів місцевого самоврядування, журналісти центральних та регіональних ЗМІ.

Учасники привітали один одного з початком робіт і висловили сподівання на їх успішне проведення. Роботи проводить українська корпорація “Співдружність”, яку очолює Василь Мітішов, з американської сторони – спеціалісти компанії “Global Offshore Projects”, яка здійснює контроль за веденням робіт, під керівництвом директора Матеуса Займана представляють. За словами гендиректора корпорації “Співдружність” Василя Мітішова, ракети жодної загрози не становлять.

 

– Це металеві конструкції без боєголовок. Ми виконуємо міжнародні зобов’язання перед світовою спільнотою, виводячи з ладу основні складові ракетних комплексів, – зазначив він.

 

Як запевнив генеральний директор “Співдружності”, після демілітаризації елементи комплексу будуть перевезені на вітчизняні підприємства для переплавки і подальшої реалізації металу. На 48-му арсеналі корпорація планує “порізати” близько 200 ракет за понад п’ять місяців. У свою чергу, заступник Міністра оборони України Володимир Омельянчук висловив задоволення тим, що після довгих років з моменту підписання договору українська сторона виконує свої зобов’язання щодо знищення зброї масового знищення.

 

– Фінансування процесу демілітаризації ракетних комплексів 9К72 “Scud” взяла на себе американська сторона. Це близько двох мільйонів доларів. До того ж, ми отримаємо більше двох тисяч тонн металобрухту, а це сталь, алюміній та інші кольорові метали, які після переплавки буде реалізовано. Кошти надійдуть у спецфонд Міністерства оборони, а звідти, знову ж таки, – на утилізацію надлишкових боєприпасів, – наголосив він.

За словами заступника глави оборонного відомства, ракетні комплекси 9К72 “Scud” морально та фізично застарілі. Вони зняті з озброєння ще у 1997 році. Теоретично їх ще можна відремонтувати, дообладнати, модернізувати, словом, продовжити їх ресурс. Однак Україна зобов’язалася знищити ці ракети.

– На десятках арсеналах, базах і складах організовано зберігання та охорону, несуть службу підрозділи забезпечення, до цієї роботи залучено тисячі військовослужбовців та працівників Збройних Сил. На все це витрачаються чималі державні гроші, тож планова утилізація надлишкових боєприпасів є ключовим питанням не лише безпеки громадян, а й економії коштів, – підкреслив Володимир Омельянчук.

Як він додав, цей рік має стати “проривним” для 48-го арсеналу зберігання боєприпасів.

 

– У майбутньому військову частину буде розформовано, а землі передано місцевій громаді. Ми знаємо і розуміємо настрої місцевого населення, яке хоче позбутися цього потенційно небезпечного сусідства. Тому доброю новиною є те, що цього року із даного арсеналу ми вже вивезли більше 10 тисяч тонн боєприпасів, і до кінця року плануємо зменшити навантаження арсеналу ще на 6 тисяч тонн. При цьому торік нам вдалося вивезти лише 4 тисячі тонн. Вже наступного року плануємо вивезти із 48-го арсеналу до 20 тисяч тонн, а за чотири роки повністю ліквідувати цю базу, – зазначив заступник Міністра оборони України Володимир Омельянчук.

 

Довідка. 30 листопада 2009 року між Міністерством оборони України та Державним департаментом США було підписано Меморандум про порозуміння про допомогу у ліквідації та демілітаризації ракетних комплексів 9К72 (“Scud”) та обладнання, матеріалів і компонентів ракетного палива, які входять до їх складу. Ще у 1990 році Україна і США погодилися спільно працювати над проблемою скорочення ракетних систем, здатних нести ядерну зброю. Підписаний Меморандум є продовженням спільної роботи в цьому напрямку. Підписаний Меморандум також є продовженням роботи щодо реалізації програми Нанна-Лугара з колективного зменшення загрози. Ця програма пройшла своє впровадження і реалізацію у вигляді, зокрема, програм позбавлення України від міжконтинентальних балістичних ракет та авіаційних носіїв ядерної зброї. Продовженням цієї програми стали домовленості щодо ліквідації в Україні оперативно-тактичних ракетних комплексів типу “Scud”, які можуть використовуватися у якості носіїв ядерної зброї. Із завершенням реалізації цього проекту Україна поставить “крапку” в питанні ліквідації на своїй території носіїв ядерної зброї і зброї масового знищення. Реалізація проекту з ліквідації та утилізації ракетних комплексів типу “Scud”, а також обладнання, матеріалів і компонентів ракетного палива, які входять до їх складу, розрахована до кінця 2015 року.

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
ETH
0x6db6D0E7acCa3a5b5b09c461Ae480DF9A928d0a2
BTC
bc1qv58uev602j2twgxdtyv4z0mvly44ezq788kwsd
USDT
TMKUjnNbCN4Bv6Vvtyh7e3mnyz5QB9nu6V