Два МІГи знову можуть стати на захист кримського неба - Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону.

Два МІГи знову можуть стати на захист кримського неба

Два МІГи знову можуть стати на захист кримського неба
Два МІГи знову можуть стати на захист кримського неба

Ремонт бойової авіаційної техніки доволі відповідальний і копіткий комплексний процес. Оцінка технічної готовності літаків у севастопольському авіаз’єднанні також тривала під контролем заступника начальника науково-дослідного відділу з експлуатації літальних апаратів Державного науково-дослідного інституту авіації (ДНДІА) підполковника Валерія Самотьоса, бо за організацію контрольно-відновлювальних робіт і науково-технічне супроводження робіт на авіаційній техніці відповідає керівництво ДНДІА, що розташований у м. Києві.

Робоча бригада Львівського державного авіаремонтного заводу, яку очолював інженер технічного відділу Олександр Гайдай, спільно з фахівцями інженерно-авіаційної служби військової частини протягом двох тижнів працювала над дослідженням технічної справності різноманітних систем та “планерів” двох МІГ-29. За допомогою спеціальних ультразвукових приладів та дефектоскопічного обладнання авіаційні фахівці неруйнівним методом визначали слабкі місця конструкції і можливі пошкодження. За словами Олександра Гайдая, особливу увагу інженери завжди приділяють дослідженню місць кріплення кілів до фюзеляжу, адже вони найбільше пошкоджуються в процесі експлуатації. Також уважному огляду підлягають елементи конструкції, на яких знайдені сліди корозії.

По завершенні всіх оціночних робіт буде складено низку документів про огляди та відповідність перевірених параметрів показникам технологічних мап літаків. Ці документи будуть направлені до ДНДІА для складання протоколу щодо можливості подальшої експлуатації винищувачів. Остаточне рішення прийматиме командування Повітряних Сил ЗС України.

У разі виявлення робочою групою недоліків на літаку спочатку буде проведено заміну пошкодженого вузла або агрегата і лише в подальшому буде прийнято рішення стосовно використання літака.

Варто зазначити, що багато інших літаків у з’єднанні також потребують капітального ремонту або проведення робіт з наукового оцінювання ступеня боєготовності. Що стосується справності авіаційних засобів ураження, то ситуація у з’єднанні є більш-менш оптимістичною. У 2008 році результати досліджень керованих ракет показали, що зброя може використовуватись і в подальшому.

Підготовка техніки до польотів та проведення на ній регламентних робіт — це буденні справи військовослужбовців інженерно-авіаційної служби (ІАС) частини. Розповідаючи про організацію служби в цьому підрозділі, заступник командира бригади з озброєння підполковник Ігор Кравець зазначив, що технічна оснащеність ІАС дозволяє виконувати весь спектр робіт, але деякі контрольно-вимірювальні прилади вже суттєво застаріли. Бажає бути кращою і укомплектованість бригади інженерно-технічним складом. В останні роки спостерігається тенденція на збільшення вакансій технічного персоналу молодшої ланки (військовослужбовці контрактної служби), а також на офіцерські посади.

Ближчим часом севастопольські авіатори очікують на прибуття спеціалістів з Луцького авіаремонтного заводу, які проведуть оціночні роботи двигунів літаків.

Таким чином, командування авіаз’єднання сподівається, що до кінця року кількість машин з потрібним рівнем справності буде збільшено.

 

Автор: Олексій ХРАМОВ

“Флот України”

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
ETH
0x6db6D0E7acCa3a5b5b09c461Ae480DF9A928d0a2
BTC
bc1qv58uev602j2twgxdtyv4z0mvly44ezq788kwsd
USDT
TMKUjnNbCN4Bv6Vvtyh7e3mnyz5QB9nu6V