ВПС США виділили 450 млн. дол. на доробку й серійне виробництво авіабомби GBU-53/B по програмі створення бомби малого діаметра SDB II. Це наступне покоління невеликих високоточних бомб, які в найближчі десятиліття стануть основною зброєю американської фронтової авіації.
Компанія Raytheon розробила цілком новий 93-кілограмовий боєприпаси GBU-53/B, з висувним крилом, здатний планувати на відстань до 100 км і вражати з високою точністю як нерухомі ,так і рухомі цілі, при будь-яких погодних умовах. Перша партія нової зброї буде зроблена до кінця 2014 року.
Однією з ключових особливостей GBU-53/B – є можливість використання на винищувачах четвертого й п’ятого покоління. Так, тримач BLU-61/A дозволяє винищувачу F-15E нести сім комплектів по чотири GBU-53/B – усього 28 бомб. Така велика кількість у комбінації з високою точністю боєприпасів надає літаку більші можливості з надання авіапідтримки наземним підрозділам.
GBU-53/B оснащена трьох режимною головкою самонаведення (ГСН): міліметрові хвилі, напівактивний лазерний і не охолоджуваний інфрачервоний режими. Вона створена на базі аналогічних систем для 120- мм танкового снаряда XM-501.
У якості бойової частини використовується мультирежимна боєголовка, яка для ураження різних цілей використовує кумулятивний або осколково-фугасний ефект. Уже проведено 80 успішних випробувань із бойовими стрільбами по різних цілям.
ГСН бомби GBU/53-B довела свою надійність під час літних випробувань – 26 вильотів протягом 21 дня без єдиного збою обладнання. Також дослідні зразки встановлювалися на літак F-22 Raptor, він може нести вісім таких бомб у внутрішньому збройовому відсіку й ще додатково дві ракети ” повітря-повітря” AMRAAM. Усі модифікації винищувача F-35 будуть мати аналогічне бойове завантаження. Поки що через довжину корпуса бомби в модифікацію F-35 з вертикальним зльотом і посадкою поміщається тільки 6 бомб. Але виробник планує зменшити довжину боєприпасів, щоб відповідати вимогам уряду США.
SDB II являється зброєю нового покоління, яке здатна наносити високоточні удари по “складних” малогабаритних або рухомим цілям з мінімальним ризиком побічних втрат. Крім того, досконала ГСН, досить велика дальність польоту й винятково малі радіолокаційна й інфрачервона сигнатури дозволяють безпечно атакувати сучасні системи ПВО з дальністю стрільби до 100 км, наприклад, ЗРК “Бук”, “Improved Hawk”, С-300ПС, Patriot MIM-104 і будь-які засоби військової ПВО.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин