Китай прагне нівелювати американо-японський військовий союз - Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону.

Китай прагне нівелювати американо-японський військовий союз

Китай прагне нівелювати американо-японський військовий союз
Китай прагне нівелювати американо-японський військовий союз

21 червня, впливова японська газета Asahi Shimbun опублікувала статтю, з якої випливає, що Китай намагається нівелювати ті можливості, які дає Японії й США заключений між ними договір про безпеку.

Швидке нарощування ядерних озброєнь у Китаї і його очевидне прагнення обмежити доступ ВМС США до західної частини Тихого океану загрожує балансу сил у східній частині Азії.

Ріст напруженості в цьому регіоні був виразно продемонстрований 15 травня на засіданні міністрів МЗС Японії, Китаю й Південної Кореї в Кенджу (Південна Корея). Хоча основною темою зустрічі було обговорення інциденту із затопленням південнокорейського корвета Cheonan, між головами МЗС Японії й Китаю відбулася перепалка по стратегічних питаннях. Міністр закордонних справ Японії Кацуя Окада (Katsuya Okada) заявив, що “серед країн, що володіють ядерною зброєю, тільки Китай нарощує свій ядерний потенціал”. Ця заява не на жарт розсердила голову МЗС Китаю Ян Цзечі (Yang Jiechi), який, не включивши мікрофон, заявив наступне: “Ми не робимо нічого такого, що б турбувало Японію, яка ж перебуває під захистом американської ядерної парасольки”, і покинув засідання.

По оцінках експертів, Китай має приблизно 400 ядерних боєголовки в порівнянні з 5000, наявними в арсеналі США. Китай неодноразово заявляв, що не буде першим застосовувати ядерну зброю. “Ми продовжуємо підтримувати мінімальний рівень свого ядерного потенціалу, який необхідний для забезпечення безпеки нашої країни”, заявив генеральний директор Департаменту інформації МЗС Китаю Ма Цзяоксу (Ma Zhaoxu).

Незважаючи на такі заспокійливі заяви, Китай нарощує стратегічні ядерні сили, беручи на озброєння нові МБР Dong Feng 31A з дальністю ураження 14 тисяч кілометрів. Японія перебуває в зоні ураження китайських балістичних ракет середньої дальності Dong Feng 21, розроблюється новий тип китайської протикорабельної балістичної ракети. Китай також продовжує будівництво підземних баз для ядерних ракет у провінціях Хенань і Шаньсі.

Розробка сучасних ракет є життєво важливою частиною китайської концепції “анти-доступу”, спрямованої на запобігання просування американських авіаносців у район можливого протистояння через Тайвань. “Якщо авианосні угруповання США й американські бази в Японії перебувають у зоні ураження наших ракет, то в цьому випадку військовий флот США не зможе безперешкодно ввійти в західну частину Тихого океану, у результаті чого японо-американський договір про безпеку перестане бути ефективним”, заявило джерело, близьке до військових кіл Китаю.

Підводні човни також є важливим елементом протидії американському флоту. В останні роки Китай розробив сучасний клас підводних човнів Song (на базі російських Kilo) з малошумними двигунами, які роблять ці субмарини важковиявлюваними. Ці нові технології привели до того, що Китай почав значно більш агресивну тактику розгортання своїх субмарин. Китайські військові представники розповіли своїм американським колегам, що два китайські підводні човни постійно патрулюють у берегів США. У жовтні 2006 року біля узбережжя Окінави китайська субмарина спливла на відстані близько 8 км від американського авіаносця Kitty Hawk. Американський корабель не знав про присутність китайського човна й був на дистанції торпедної атаки.

 

 

Военный Паритет

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
ETH
0x6db6D0E7acCa3a5b5b09c461Ae480DF9A928d0a2
BTC
bc1qv58uev602j2twgxdtyv4z0mvly44ezq788kwsd
USDT
TMKUjnNbCN4Bv6Vvtyh7e3mnyz5QB9nu6V