Гриценко: Без гідного фінансування армії позаблоковий статус завдасть нищівного удару по обороноздатності України - Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону.

Гриценко: Без гідного фінансування армії позаблоковий статус завдасть нищівного удару по обороноздатності України

Гриценко: Без гідного фінансування армії позаблоковий статус завдасть нищівного удару по обороноздатності України
Гриценко: Без гідного фінансування армії позаблоковий статус завдасть нищівного удару по обороноздатності України

«Якщо не збільшити фінансування армії  мінімум вдвічі, то позаблоковий статус, закріплений у прийнятому 3 червня в першому читанні законопроекті про засади внутрішньої і зовнішньої політики, завдасть нищівного удару по обороноздатності нашої країни», – заявив в ефірі програми «Шустер Live» на телеканалі «Україна» голова комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко.

Народний  депутат неодноразово висловлювався  проти законодавчого закріплення  позаблокового статусу України, однак коаліція прийняла таке рішення.

«На жаль у цій ситуації сказане «А», але не сказане вкрай важливе «Б», що стосується 46 мільйонів громадян, – зазначив голова Комітету ВР з питань нацбезпеки і оборони. – В пакеті з рішенням про позаблоковий статус одночасно має бути прийняте рішення про збільшення мінімум у 3 рази військового бюджету. По-іншому бути не може», – наголосив він.

За словами  екс-міністра оборони, якщо Україна орієнтується увійти в якійсь союз, то армія бере на себе лише частину функцій.

«Якщо ж ми залишаємося наодинці, тоді армія повнофункціональна і повинна мати усі складові на належному рівні», – відмітив Гриценко.

Народний  депутат розповів, що у бюджеті на 2010 рік, затвердженому коаліцією та підписаному Януковичем, в порівнянні з попереднім роком загальний фонд у середньому збільшився на 25,8%. «Наскільки збільшилися окремі статті видатків? Фінансування Державного управління справами зросло на 41%, діяльності президента та його адміністрації – на 29%, Управління державної охорони – на 28%, прокуратури – на 28%, військ урядового зв’язку – на 24%, департаменту виконання покарань (в’язниць) – на 24%, міністерства з надзвичайних ситуацій – на 24%, внутрішніх військ – на 22%, прикордонників – на 21%, Служби безпеки України – на 19%, армії – на 18%, розвідки – на 18%, зовнішньої розвідки – на 12%. І це реальні цифри», – повідомив голова Комітету ВР з питань нацбезпеки і оборони.

На його думку, сьогодні однією рукою влада підписує позаблоковий статус України, іншою ж опускає власну армію нижче плінтуса і це неприпустимо.

«Сьогодні будь-який експерт у будь-якій країні скаже, що ймовірність війн та військових конфліктів у світі не зменшується, а збільшується, – наголосив голова Комітету  ВР з питань нацбезпеки і оборони. – Армія – це структура, яку не можна підняти за один рік. Наприклад, льотчика-снайпера готують 10 років і вкладають у нього мільйони коштів. Тому якщо ми захочемо завтра швидко профінансувати армію, у нас нічого не вийде», – зауважив Гриценко.

Народний  депутат хоче побачити конкретні пропозиції змін до бюджету-2010, де буде закладене збільшення мінімум вдвічі фінансування на армію.

«Якщо цього не зробити, тоді позаблоковий статус завдасть нищівного удару по обороноздатності України», – підкреслив Гриценко.

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
ETH
0x6db6D0E7acCa3a5b5b09c461Ae480DF9A928d0a2
BTC
bc1qv58uev602j2twgxdtyv4z0mvly44ezq788kwsd
USDT
TMKUjnNbCN4Bv6Vvtyh7e3mnyz5QB9nu6V