Україна не має намірів знижувати рівень відносин з НАТО. Про це сьогодні заявив заступник міністра закордонних справ України Костянтин ЄЛІСЄЄВ на засіданні спільної робочої групи з оборонної реформи Україна-НАТО в Києві, яка реалізує ряд програм у сфері безпеки та оборони України.
“Ми зацікавлені в підтримці політичного діалогу з НАТО. Україна й надалі виконуватиме раніше взяті на себе зобов`язання у відносинах з Альянсом. Ми маємо намір продовжувати всебічні внутрішні реформи, і цінуємо допомогу НАТО в цьому напрямку”, – цитує заступника міністра РІА «Новости».
За словами К.ЄЛІСЄЄВА, відносини України з НАТО розвиватимуться на принципах, окреслених Хартією про особливе партнерство України і НАТО.
Заступник глави МЗС нагадав, що Україна братиме участь у Силах реагування НАТО і, таким чином, стане першою країною – не членом НАТО, що бере участь у Силах реагування альянсу.
К.ЄЛІСЄЄВ зазначив, що Україна і зараз вносить свій вклад у розширення оперативних можливостей НАТО. “Україна вже співробітничає з НАТО в сфері стратегічних авіаперевезень”, – сказав представник МЗС.
“Важливим напрямком роботи є спільне придушення невоєнних погроз. Так, Україна приєдналася до антитерористичної операції НАТО “Активні зусилля”, що проводиться в Середземному морі”, – зазначив К.ЄЛІСЄЄВ.
Він також повідомив, що цього року зроблені перші кроки у сфері кібернетичної безпеки, створено консультативний механізм на рівні експертів.
Особливо К.ЄЛІСЄЄВ відзначив важливість співпраці України і НАТО у сфері миротворчих операцій. “Сьогодні Україна – єдина країна – не член НАТО, яка бере участь в усіх найважливіших миротворчих операціях під егідою альянсу”, – нагадав дипломат.
НАТО продовжуватиме співпрацю з Україною у сфері реформування сектору безпеки та оборони, заявив, у свою чергу, заступник генерального секретаря НАТО з питань оборонної політики і планування Іржі ШЕДІВІ. “НАТО продовжуватиме надавати допомогу Україні”, – сказав він.
У 2008 році Київ подав заявку на приєднання до Плану дій щодо членства в альянсі, проте глави МЗС країн-членів НАТО цю заявку не задовольнили. Міністри закордонних справ держав НАТО схвалили потім новий формат відносин з Україною в рамках так званої річної національної програми. Новий Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ заявив, що позаблоковий статус найкраще відповідає геополітичним інтересам України, але, разом з тим, висловився за продовження співпраці з альянсом.
Як повідомляв УНІАН, заступник Генерального секретаря НАТО з питань оборонної політики та планування Іржі ШЕДІВИ під час зустрічі з журналістами у Києві заявив: «Цей досвід є безпрецедентним, щоб працювати в рамках РНП, але не прагнути інтегруватися в Альянс».
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин