Афганські сили Талібану націлилися на «кілька точок» у сусідньому Пакистані, заявило міністерство оборони Афганістану в суботу, через кілька днів після того, як пакистанські літаки провели удари по таборах екстремістів на території Афганістану.
Раніше пакистанські військові повідомили, що ударами були ліквідовані 13 бойовиків «Техрік-і Талібан Пакистан» під час операції на основі отриманих розвідданих, таліби у свою чергу заявили що в результаті авіаудару Пакистану по східному Афганістану загинуло 46 осіб, переважно жінок і дітей.
Далі міністр оборони Афганістану Мавлаві Мухаммад Якуб Муджахід зробив суворе попередження Пакистану на нещодавні авіаудари і заявив, що жоден акт агресії не залишиться без відповіді. В цей час на пакистанському кордоні в афганських провінціях Хост і Пактія на півдні Афганістану таліби провели мобілізацію своїх сил.
І сьогодні вранці повідомлялося про інтенсивні сутички між талібами та пакистанським прикордонниками, в результаті чого, за твердженням талібів, їм вдалося захопити два аванпости пакистанців і вбити щонайменше 19 прикордонників. Міністерство оборони талібів взяло на себе відповідальність за напад.
У заяві Міністерства оборони не уточнюється, що під атаку потрапила територія Пакистану, але вказувалося, що удари були завдані “за “гіпотетичною лінією” – вираз, який афганська влада використовує для позначення кордону з Пакистаном, який вони давно заперечують.
“Кілька точок за гіпотетичною лінією, які служили центрами та укриттями для зловмисників та їхніх прихильників, які організовували та координували атаки в Афганістані, були атаковані у відповідь з південно-східного напрямку країни”, – заявили у міністерстві.
Відповідаючи на уточнююче запитання, щодо території Пакистану, речник міністерства Енаятулла Ховаразмі сказав: “Ми не вважаємо це територією Пакистану, тому ми не можемо підтвердити це, але територія була по інший бік гіпотетичної лінії”.
Протягом десятиліть Афганістан відмовлявся від кордону, відомого як лінія Дюрана, проведеного британською колоніальною владою в 19 столітті через гірський пояс між нинішнім Афганістаном і Пакистаном.
За владою талібів Афганістан став притулком екстремістських організацій, таких як «Техрік-і-Талібан Пакистан» і вони отримали заступництво від уряду Талібану за свою діяльність, хоча завжди заявляли про своє невтручання. Зростання активної діяльності екстремістів викликає серйозне занепокоєння, щодо питань безпеки в Пакистані та інших частинах світу.
TTP, яка вже більше десяти років проводить терористичні напади проти Пакистану, відкинула заяву Міністерства закордонних справ Пакистану про те, що угруповання використовує Афганістан для організації таких атак. Але наявні дані свідчать про протилежне.
Пакистан неодноразово надавав розвідувальні матеріали, які свідчать про те, що TTP та інші угруповання, такі як «Аль-Каїда», «ІДІЛ» та ETIM (угруповання, пов’язане з «Аль-Каїдою», яке прагне створити уйгурську державу в Сіньцзяні, Китай), активно діють в Афганістані та перебувають під сильним патронатом з боку Талібану. У детальному звіті Ради Безпеки ООН від 20 липня 2024 року зазначено, як TTP та інші терористичні угруповання також посилили свою присутність в Афганістані. У доповіді наголошується, що TTP здійснила понад 800 атак у Пакистані, іноді з Афганістану за підтримки, або, принаймні, без заперечень з боку афганських талібів.
Одним з очевидних доказів сприяння талібів діяльності терористичних груп є використання ними вдосконаленої зброї, частину якої TTP отримує із залишків обладнання США/НАТО. Ця зброя, раніше, була надана афганським силам безпеки американськими військовими. Те, що TTP має доступ до такої зброї, є не просто питанням логістики ланцюжка поставок: це відображає більш системну систему конфліктів, в якій афганські таліби виступають у ролі поплічників цих груп, щоб загрожувати сусіднім державам.
Ситуація ускладнюється тим, що афганські таліби, схоже, відіграють подвійну роль у конфлікті. Вони знову і знову вони заявляють, що дотримуються умов Дохійської угоди – однією з них є декларація про недопущення використання інфраструктури Афганістану для нападів на інші країни, але факти на місцях свідчать про протилежне.
Нагадаю, що сьогодні хуйло підписало закон, який запроваджує механізм вилучення організацій зі списку терористичних. Зміни передбачають закріплення можливості тимчасового призупинення заборони діяльності організації, що включена до списку терористичних.
Раніше офіційний представник мзс немитої манька захарова повідомила про неможливість взаємодію з Кабулом без зняття з руху «Талібан» статусу терористичної організації:
«Ми зазначали, що росія, як і інші провідні світові держави, має намір розвивати з Кабулом практичну взаємодію з питань взаємного інтересу, включаючи завдання протидії тероризму, наркотрафіку, що виходить з афганської території, і очевидно, що без зняття з руху талібів статусу терористичної організації робити це неможливо».
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин