Новим радником із нацбезпеки США стане Майкл Волтц

Новим радником із нацбезпеки США стане Майкл Волтц

Новим радником із нацбезпеки США стане Майкл Волтц
Новим радником із нацбезпеки США стане Майкл Волтц
Новини

Новим радником президента США з нацбезпеки стане Майкл Волтц — конгресмен із Флориди і ветеран сил спецоперацій.

Про це написав на своїй сторінці в X (колишній Twitter) журналіст “Голосу Америки” Остап Яриш.

Він також виклав його заяви до обрання 47 президентом Сполучених Штатів Дональда Трампа.

У Конгресі Майк Волтц спочатку підтримував законопроекти з допомогою Україні, і навіть приїздив до Києва у складі делегацій від конгресу.

Але у квітні 2024 голосував проти додаткового фінансування на $60 млрд. У своїй критиці він був прямим:

“Епоха бездонних чеків для України від Конгресу закінчилася. Європа має зробити більше для України, США мають захистити свій південний кордон”, — писав Майк Волтц.

При цьому серед інших причин свого голосування проти фінансування для України Волтц називав відсутність стратегії в адміністрації Байдена.

Він критикував Білий дім за повільну та несвоєчасну підтримку України, а також за недостатні санкції проти енергетичного сектору Росії.

“Якщо Путін досягне успіху в Україні, він не зупиниться, поки не залучить країни НАТО. Потрібно спинити Росію перед тим, як вона втягне НАТО і США у війну”, — писав Волтц.

Але:

“Але цей тягар не може лягати лише на плечі американського народу, особливо коли Західна Європа пасує. Має бути політичний простір між стратегією Байдена “стільки, скільки потрібно” і тими, хто вимагає “жодного долара для України”.

Як зазначає Остап Яриш, теза про те, що Європа (особливо Німеччина і Франція) робить недостатньо для підтримки України, і США мають вимагати від цих країн більшого, проходить червоною ниткою майже в усіх коментарях Волтца про Україну.

Як приклад він наводить його інтерв’ю у січні 2023 року:

Проте Майк Волтц висловлювався проти вступу України до НАТО. В одному з етерів він сказав, що це втягнуло б США у війну з Росією, і що Україна зараз не здатна зробити внесок у колективну безпеку союзників:

Щодо інших коментарів, то Майк Волтц також ставив питання про те, як відбувається нагляд за наданою Україні зброєю, і чи не потрапляє вона після перетину кордону на чорний ринок.

Серед прикладів, що не наводить журналіст, є пост майбутнього радника про запобігання війні між США та СРСР у 1962 році за 28 жовтня 2024 року на своїй сторінці в X.

“Але це могло б перерости в ядерну війну, якби радянський офіцер-підводник Василь Архипов не вибрав стриманість.

Під величезним тиском Архіпов відмовився запустити ядерну торпеду в блокаду флоту ВМС США навколо Куби. Його вибір виявити стриманість врятував США від Третьої світової війни.

У «Важкій істині» я розповідаю, чому його рішення є потужним уроком для лідерства: інколи НЕ діяти вимагає найбільшої сміливості”.

Довідково


Згідно з офіційною інформацією на сайті Палати Представників США, конгресмен Майк Волц — полковник (у відставці) Національної гвардії, колишній політичний радник Білого дому та Пентагону, нагороджений зеленим беретом. Він перший “зелений берет”, обраний до Конгресу.

Він із відзнакою закінчив Військовий інститут у Вірджинії та 27 років прослужив в армії та Національній гвардії США, пішов у відставку під час свого другого терміну в Конгресі. Отримавши звання лейтенанта армії, Майк закінчив Школу рейнджерів і був відібраний до елітних зелених беретів. Служив по всьому світу як офіцер сил спеціального призначення з численними бойовими турами в Афганістані, на Близькому Сході та в Африці. За бойові дії Майк був нагороджений чотирма бронзовими зірками, зокрема двома за доблесть.

Окремо варто згадати, що його дружина Джулія Нешейват упродовж 2020-2021 років була радницею Президента США з внутрішньої безпеки за попереднього президенства Трампа. Нешейват служила офіцером військової розвідки армії США, покинувши армію у званні капітана.

Нешейват є почесною співробітницею Атлантичної ради, також опікується питаннями енергетики, клімату, політики в Арктиці та національної безпеки і була призначена уповноваженою в Комісії з досліджень Арктики США. Одне з останніх досліджень “НАТО потребує стратегії для боротьби з розширенням Росії в Арктиці” свідчить про поінформованість щодо намірів країни-агресорки щодо Арктики.

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
ETH
0x6db6D0E7acCa3a5b5b09c461Ae480DF9A928d0a2
BTC
bc1qv58uev602j2twgxdtyv4z0mvly44ezq788kwsd
USDT
TMKUjnNbCN4Bv6Vvtyh7e3mnyz5QB9nu6V
Популярні
Button Text