Виробництво мінометних мін в Україні сягнуло «мільйонів» на рік, однак подальше зростання стримується дефіцитом вибухівки.
Про це повідомляє видання Reuters.
Про це агенції Reuters повідомив Герман Сметанін, якого у вересні було призначено міністром з питань стратегічних галузей промисловості.
За його словами Україна збільшила виробництво різних типів артилерійських снарядів, а також мінометних мін.
Виробництво мінометних мін стартувало з нуля з часів до повномасштабного вторгнення та збільшилось до «мільйонів» на рік у 2024 році. Однак глобальний дефіцит вибухівки стримує подальше зростання виробництва як мінометних мін, так і снарядів.
«Однак цього все ще недостатньо. Єдина проблема, яку ми маємо зараз – це порохи та вибухові речовини. Скільки вибухівки потрапить в Україну, стільки й буде снарядів», – сказав Сметанін.
Він також повідомив що однією з його головних цілей було налагодження серійного виробництва українських ракет. Але воно також має проблеми з глобальними ланцюжками постачання.
Вперше публічно про виробництво українських мінометних мін стало відомо у січні 2023 року. Тоді було повідомлено про те що «Укроборонпром» розгорнув серійне виробництво 82-мм закордоном на потужностях однієї з країн-членів НАТО.
Вже у лютому 2023 року було повідомлено про спільне виробництво 120 мм мін з неназваною країною-членом НАТО.
Невдовзі після цього з’явились і перші публічні відео використання українських 82 мм та 120 мм мінометних мін українськими військовими на фронті.
А у серпні 2023 року стало відомо що приватне підприємство «Українська бронетехніка» налагодило виробництво мінометних пострілів калібру 120-мм. У підприємстві розповіли, що виробництво налагодили одразу з двома країнами-членами НАТО.
А у вересні 2024 року директор «Української бронетехніки» Владислав Бельбас в ексклюзивному інтерв’ю «Мілітарному» розповів що компанія вже володіє потужностями, які випускають весь спектр мінометних снарядів від 60 до 120 мм, а також 122-мм артилерійські постріли. Мова йде про випуск більше ніж сотні тисяч снарядів на рік.
Окрім нарощення об’ємів виробництва українська промисловість спромоглась суттєво збільшити ступінь локалізації їх виробництва. Так частка українських компонентів в них значно зросла за останній рік, зокрема, корпуси та підривачі для них виготовляються в Україні. Це дозволяє забезпечити стабільність поставок та незалежність від іноземних партнерів.
Фактично єдиними імпортними компонентами залишається порох та вибухівка. За його словами саме вони наразі “диктують” реальні обсяги виробництва через дефіцит на світовому ринку.
Директор компанії не називає розцінок, однак зазначив, що вартість української військової продукції нижча за аналоги іноземного виробництва. Проте розрив же між боєприпасами залишається незначним через значну складову імпортної сировини.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин